שתף קטע נבחר

התאחדה עם הסוס האהוב שלה שאותר בעזה: "הצלתי את חייו"

לענבר אסקוזידו היה קשר מיוחד עם הסוס אוהיו. לפני עשור משפחתה מכרה אותו. השנה היא נתקלה בתמונות של סוסה האהוב מוזנח ופצוע בחווה בעזה והחליטה לחלצו בכל מחיר - עד שהצליחה: "חולמת לרכוב עליו שוב"

 

אסקוזידו והסוס אוהיו ששב מעזה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
אסקוזידו והסוס אוהיו ששב מעזה(צילום: רועי עידן)

עקשנותה ורגישותה של ענבר אסקוזידו (22) ממושב בני ראם הביאו למבצע יוצא דופן: החזרתו של הסוס האהוב שלה, אוהיו, מחווה בעזה שבה הידרדר מצבו - חזרה לישראל.

 

הסוס האצילי היה שייך בעבר לאסקוזידו, ויחד הם השתתפו בתחרויות קפיצה. לפני כעשר שנים, בלב כבד, היא מכרה אותו. "הוא היה הסוס הראשון שלי, כמו אהבה ראשונה", סיפרה. לפני חצי שנה ראתה ענבר במקרה בפייסבוק תמונות מחוות סוסים בעזה, וזיהתה בצילומים את אוהיו שלה. הסוס נראה כחוש, חבול ואומלל - ואסקוזידו החליטה לעשות הכול כדי לחלצו. (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

מבצע החילוץ נתקל בבעיה כפולה: הצורך בשיתוף פעולה מהצד הפלסטיני, והאיסור הישראלי על כניסה של בעלי חיים מהרצועה מחשש למחלות. אבל הקשיים לא עצרו את ענבר, בתו של ראש מועצת נחל שורק אלי אסקוזידו. בזכות קשריו הצליחו השניים לאתר את החווה שבה נמצא הסוס והחלו במאמצים להשבתו.

 

היא הצליחה לרתום את משרד החקלאות, ולאחר עשרות בדיקות, בהן בדיקות דם שנלקחו מאוהיו כדי לוודא כי איננו חולה, היא קנתה אותו מהחווה בעזה תמורת סכום הקרוב ל-20 אלף שקל.

 

ביום חמישי המבצע הושלם: אוהיו הועבר לישראל דרך מחסום ארז, וכשענבר פגשה אותו, מורעב וסובל אבל בדרך לעתיד טוב יותר, היא לא הצליחה לעצור את הדמעות. "אני מרגישה שהצלתי את החיים שלו", אמרה. "מסוס אצילי ומרשים הוא הפך לחיה אומללה. הרגשתי שאני חייבת לחלץ אותו משם. עכשיו כשהוא כאן אני אטפל בו, אשקם אותו, אטפל בפצעיו ובעיקר אאכיל אותו. זה היה תהליך קשה וארוך, אבל יחד עם אבא שלי לא ויתרנו ועשינו הכול כדי שייצא משם. עכשיו החלום שלי הוא שאוהיו יחלים כמה שיותר מהר ושאוכל לרכוב עליו שוב, כמו פעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
אסקוזידו והסוס אוהיו
צילום: רועי עידן
מומלצים