שתף קטע נבחר

משלושה יוצא: מי יהיה נציב הביקורת על הפרקליטים?

השופט דוד רוזן, השופט צבי סגל והסנגורית הארצית הראשית לשעבר ענבל רובינשטיין הם המועמדים הסופיים לתפקיד נציב הביקורת על הפרקליטים

הולך ומתקרב מועד מינוי נציב הביקורת על הפרקליטים. ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודעו שמותיהם של שלושת המועמדים הסופיים לתפקיד:

 

 

מימין: רובינשטיין, סגל ורוזן (צילום: יאיר שגיא, אתר בתי המשפט, שאול גולן) (צילום: יאיר שגיא, אתר בתי המשפט, שאול גולן)
מימין: רובינשטיין, סגל ורוזן(צילום: יאיר שגיא, אתר בתי המשפט, שאול גולן)

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן - שופט דעתן ויצירתי שאיננו חושש להביע דעות שנחשבות מחוץ לקופסה. הוא האיש שניהל את תיק אולמרט וגזר עליו מאסר כבד.

 

המועמד השני: סגן נשיא המחוזי בירושלים, השופט צבי סגל. הוא נחשב לאחד השופטים היעילים במערכת ומתמקד בתיקי פשיעה חמורה. בין תיקיו המפורסמים: הרשעת דניאל מעוז ברצח הוריו.

 

המועמדת השלישית היא עו"ד ענבל רובינשטיין, לשעבר הסנגורית הארצית הציבורית הראשית. היא נחשבת למשפטנית לוחמנית למען זכויות אדם ובעיקר למען זכויותיהם של נאשמים.

 

שרת המשפטים איילת שקד צפויה לזמן בקרוב לשיחה אישית את כל אחד מהמועמדים, ובתוך כשבוע וחצי צפויה להודיע במי בחרה. המינוי מחייב התייעצות עם נשיאת העליון מרים נאור ודורש את הסכמתם של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן.

 

סאגת נציב הביקורת על הפרקליטים נמשכת כמה שנים. הפרקליטים התנגדו מלכתחילה ליוזמה אך למרות התנגדותם מונתה לתפקיד השופטת הילה גרסטל. הם ראו בה "אקטיביסטית מדי", ובמהלך כהונתה קיימו כמה שביתות מחאה והודיעו כי יכירו במינוי שכזה רק אם הנציבות תוקם מכוח חוק. לפני כמה חודשים הודיעה גרסטל על התפטרותה. בשבוע שעבר אישרה הכנסת את החוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומר אפלבאום
השופט דוד רוזן
צילום: תומר אפלבאום
מומלצים