שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אושר: הרשויות המקומיות יאכפו נסיעה בנת"צ

  וועדת הכלכלה אישרה תקנות לרשויות המקומיות לאכוף עבירות של נסיעה שלא כדי בנתיבי תחבורה ציבורית. התקנות מאזנות בין הצורך באכיפה יעילה לשמירה על פרטיות משתמשי הדרך

  ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את התקנות המאפשרות לרשויות המקומיות לאכוף נסיעה של רכבים שלא כדין בנתיבי תחבורה ציבורית. התקנות החדשות מסמיכות את הרשויות המקומיות להציב, לתפעל ולתחזק מצלמות אכיפה אוטומטיות בנתיבי תחבורה ציבורית שיתעדו כלי רכב פרטיים הנוסעים בניגוד לחוק.

   

  יש לציין כי המצלמות ישמשו לאכיפת כלי רכב הנוסעים בניגוד לחוק בנת"צים בלבד ולא לאכיפת מהירות. כמו כן אושרה העלאת הקנס על נסיעה בנתיבי תחבורה

  ציבורית מ-250 ל-500 שקלים שישולם לרשות המקומית ולא לקופת המדינה.

   

   (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
  (צילום: אסף מגל)

   

  יו"ר וועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, מסר כי: "למרות ההתקדמות של השנים האחרונות, ישראל עדיין מפגרת אחרי העולם המערבי בכל הנוגע לשימוש בתחבורה

  ציבורית. אישור תקנות נתיבי התחבורה הציבורית הוא עוד צעד קטן בדרך לייעול המנגנון שיאפשר לאזרחי ישראל לסמוך על שימוש בתחבורת המונים והגעה בזמן ליעד".

   

  שר התחבורה ישראל כץ מסר כי "אין לנו עניין כלל בקנסות, אלא רצון למנוע את חסימת הנתיבים ואת ההפרעה בתחבורה הציבורית. מדובר במהלך כולל שנועד להביא את שירות האוטובוסים והתחבורה הציבורית בישראל לרמה האירופאית המתקדמת".

   

  בחודש שעבר התפרסם כי עיריית תל אביב תציב כ-200 מצלמות לאכיפת עבירות של נסיעה בנתיבי תחבורה ציבורית, אך פרויקט האכיפה טרם יצא לפועל בעקבות הנחיות שניתנו בנושא על ידי משרד המשפטים, שהזהיר מפני פגיעה בצנעת הפרט. בסיס התקנות החדשות הוא מציאת איזון בין שמירה על פרטיות הנהגים, הנוסעים ומשתמשי הדרך האחרים, לבין הצורך לייעל את האכיפה עד כמה שניתן.

   

  התקנות מסדירות את אופן הצבת המצלמה ושיטת הצילום באופן מצומצם ככל הניתן, המתעד את העבירה אך לא את נוסעי הרכב ואת שאר משתמשי הדרך והצבת שילוט התראה לאזור האכיפה. כמו כן, התקנות מסדירות את אופן העברת הצילומים מהמצלמה, אבטחתם במאגר המידע והאנשים המוסמכים לטפל בו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ליאור פז
  אכיפת נתיבי תחבורה ציבורית מצלמות חדשות ל אכיפה רחוב דיזינגוף
  צילום: ליאור פז
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים