שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הואשמה בהסתה לאלימות נגד חיילים וערבים: "רצח משפחת דוואבשה - מעשה ראוי ונכון"

  אלירז פיין, בת 24 מיצהר, הואשמה כי פרסמה ברשת תמיכה בהשלכת אבנים על חיילים לאחר הריסת מבנים בלתי-חוקיים ביישוב: "אני בעד גם אם האבן תביא למותו של חייל". על רצח מוחמד אבו חדיר כתבה בפייסבוק: "גאה ושמחה לגלות שיש יהודים שלא יכלו לשתוק". היום אמרה כי "ברור שמטרת הפרקליטות להשחיר את פני המתיישבים"

  "אני בעד זריקת אבנים (על יהודים, כמובן שעל ערבים אין שאלה) בסיטואציות מסוימות, גם אם האבן תביא למותו של חייל!!!". לבית משפט השלום בפתח תקווה הוגש היום (ג') כתב אישום נגד אלירז פיין, בת 24 מיצהר שבשומרון, בגין הסתה לאלימות.

   

  במשרד המשפטים ציינו כי כתב האישום הוגש באישורו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לנוכח אופי העבירות שמיוחסות לנאשמת "המשיקות לחופש הביטוי".

  אלירז פיין והדברים שפרסמה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  אלירז פיין והדברים שפרסמה(צילום: גיל יוחנן)

  מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רועי וייס מפרקליטות מחוז מרכז, בעקבות פינוי והריסה של מבנים בלתי-חוקיים ביצהר ב-2014, התנהל בקבוצת גוגל בשם "יצהרניקים" דיון רשתי בנוגע ללגיטימיות של פעולה אלימה של יידוי אבנים על כוחות הביטחון. שעות ספורות אחרי שפיין פרסמה כי היא תומכת בהשלכת אבנים על חיילים, יודו אבנים על כוח יס"מ ביישוב.

   

  עוד צוין בכתב האישום כי ברקע חטיפת ורצח שלושת הנערים בגוש עציון ב-2014, רצח הנער מוחמד אבו חדיר ב-2014, ואירוע ההצתה בכפר דומא ב-2015 שבו נרצחו שלושת בני משפחת דוואבשה, פרסמה הנאשמת בפייסבוק קריאות לעשיית מעשי אלימות או טרור נגד ערבים פלסטינים וערבים ישראלים, וכן דברי שבח, אהדה, עידוד, תמיכה והזדהות כלפי מעשים כאלה.

   

  לפי כתב האישום, פיין פרסמה את הדברים המתוארים לאחר שכבר נחקרה באזהרה ואף נעצרה בגין פרסום קודם. על רקע חטיפת ורצח הנער אבו חדיר כתבה פיין ביולי 2014 באופן ישיר ועקבי בחשבונותיהם של כ-800 חבריה בפייסבוק כי "אני גאה ושמחה לגלות שיש יהודים שלא יכלו לעמוד מנגד ולשתוק! שולחת ברכת חזק ואמץ לעצורים (שאיני מכירה כלל) החשודים ברצח הערבים למשפחת אבו חדיר".

   

  ביוני 2015 כתבה הנאשמת לאחר הצתת מתחם כנסיית הלחם והדגים בסמוך לכנרת: "יאללה מבסוטים, בוקר טוב! הפעם כנסייה, כהתחשבות ברגשות המוסלמים, רמדאן כרים גם לכם". בהמשך כתבה פיין בתגובה כי "המעשה עצמו הוא מצווה", לצד תגובות רבות נוספות.

   

  לאחר הצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא באמצעות בקבוקי תבערה, פרסמה הנאשמת באוגוסט 2015 בפייסבוק: "להבעית אותם ולגרום להם להבין שדם יהודי אינו הפקר, על רצח ירחץ האויב בדמו", "אני רואה בזה מעשה ונכון וראוי", "מאוד ראוי ומכובד בעיניי לפגוע ברכוש ערבי".

   

  "הפרקליטות מנסה להשחיר את פני המתיישבים"

  פיין מסרה בתגובה לכתב האישום כי "מוזר שרק היום 'נזכרו' בפרקליטות לעדכן אותי, הוציאו במקביל הודעה לכל כלי התקשורת ואף מנעו ממני שימוע שאני זכאית לו על פי החוק. כפי שאמרתי כבר בשלב המעצר, אני חוזרת ואומרת כי אנחנו אוהבים את חיילי צה"ל, אנחנו מחבקים אותם ותומכים בהם ככל שיש בידינו. עשרות חיילים נהנו מעוגות מעשי ידיי, יש לי אחים וקרובי משפחה רבים בצה"ל, חלקם בסיירות מובחרות ומעולם לא חשבתי לפגוע בחיילי צה"ל.

   

  "ההתנהלות המבישה של הפרקליטות שביד אחד סוגרת תיקים לערבים אזרחי ישראל שתמכו בדאעש, בזריקת אבנים ובקת"בים על ג'יפים של צה"ל ובמחבלים רוצחים, וביד השנייה מגישה כתבי אישום נגד פעילי ימין תוך הוצאת דברים מהקשרם מקוממת. ברור שמטרת הפרקליטות היא להשחיר את פני המתיישבים בכל מקום שהם על בסיס כלום על מנת להכשיר את השטח לגירוש נוסף - דבר שיפגע בסופו של דבר בחוסנו וביטחונו של עם ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים