שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הריבים הפכו לדמעות: הדרמות הגדולות של שאנון דוהרטי

  היא נעצרה, נקנסה, התחתנה והתגרשה, והסתכסכה כמעט עם כל חבריה מ"בוורלי הילס 90210": דרמה רדפה דרמה מאז ששאנון דוהרטי הפציעה על המסך בתפקיד ברנדה וולש, אבל דבר לא הכין אותה להתמודדות עם הקושי הגדול מכולם, מחלת הסרטן שלה. הסערות הגדולות בחייה

  "לא אוכל ללדת ילדים", חשפה שאנון דוהרטי בראיון לתוכנית אירוח אמריקנית בפברואר האחרון, והתקשתה לעצור את הדמעות כשסיפרה על ההשלכות הקשות של מחלת הסרטן שלה. דבר מחלתה של דוהרטי נודע כבר בחודש אוגוסט האחרון, אבל מי שנחשבה אחד האייקונים הגדולים והמוכרים של שנות ה-90, התגלתה במלוא שבריריותה באותו ראיון כשדיברה בגילוי לב על הדיאגנוזה המדאיגה, האבחון המאוחר והתפשטות המחלה. דוהרטי בת ה-44 סיפרה על הקשיים שנתקלה בהם בקבלת תפקידים, וגם על השינויים הפיזיים בעקבות הטיפולים.

   

  אין ספק שההודעה על מחלתה הותירה את מעריציה הרבים של דוהרטי בהלם, אבל זו לא הפעם הראשונה שבה התמודדו אלה עם חדשות קשות. לאורך למעלה מ-20 שנה היא סיפקה לתקשורת מנות גדושות של דרמה: בעיות אישיות, סכסוכים עם קולגות, קטטות, מפגשים עם החוק וחיי אהבה לא יציבים רדפו תמיד את השחקנית - בקריירה שהייתה כרוניקה של הידרדרות ידועה מראש.

   

  בין 1992 ל-1994 הפכה דוהרטי משחקנית אנונימית לכוכבת סדרת הנעורים הפופולארית ביותר בניינטיז - "בוורלי הילס 90210". אלא שבניגוד לחבריה, שנותרו גם בחייהם האישיים בבואה של דמותם בסדרה, כשהמצלמות כבו היא הייתה ההפך המוחלט מברנדה, בת הטובים שגילמה, ודמותה הציבורית הפכה שנויה במחלוקת עוד בימים ההם. למעשה, לו הייתה ברנדה מעוללת אלפית משביצעה דוהרטי במציאות, הייתה התאומה הצעירה לבית משפחת וולש נשלחת חזרה למקום מוצאה במינסוטה, ועוברת חינוך מחדש בפנימייה לעבריינים צעירים. כלומר, מיד כשג'ים וולש היה מתאושש מהתקף הלב.

   

  התרחקה מברנדה. שאנון דוהרטי, אז והיום ()
  התרחקה מברנדה. שאנון דוהרטי, אז והיום

  עד מהרה גם מפיק הסדרה ארון ספלינג הבין שאחת מהשחקניות החשובות בקאסט המנצח שלו מעוללת יותר מדי בעיות יחצניות ולא מסתדרת עם חבריה לסדרה. למעשה, רוב הקולגות חשבו שדוהרטי הייתה דיווה בלתי נסבלת. ב-1992 סיפרה למגזין "פיפל" ג'ני גארת', שגילמה את דמותה של קלי בסדרה, כי היא ושאנון היו רבות ביניהן כמו "חתול וכלב". שנים מאוחר יותר, באוטוביוגרפיה שלה מ-2014, "מחשבות עמוקות של בלונדינית מהוליווד", גילתה גארת' כי היחסים בינה לבין דוהרטי היו עכורים כל כך, עד כי בשלב מסוים כמעט הייתה ביניהן קטטה. לפי השחקנית, דוהרטי הרימה את שמלתה של גארת' במהלך צילומי סצנה, וחשפה את אחוריה בפני כל צוות הסדרה. "זהו זה כלבה, אנחנו לוקחות את זה החוצה", ירתה גארת' בתגובה, אך העימות הפיזי נמנע בסופו של דבר.

   

  גם לג'ייסון פריסטלי, שגילם בסדרה את ברנדון וולש, לא היו יותר מדי דברים טובים לספר על אחותו הטלוויזיונית. בביוגרפיה שלו מ-2014 הצטרף השחקן למקהלת המקטרגים וסיפר על נסיעה לניו יורק עם דוהרטי בתחילת ימי הסדרה, לצורך פגישה עם מפרסמים. "לא יכולתי להאמין למילים שיצאו לה מהפה מהרגע שהיא עלתה על הרכב", כתב פריסטלי. "היא בקושי הספיקה להתיישב כשצעקה על איש היח"צ - 'באמת? אוטו פשוט? אתם שולחים רכב פשוט לקחת אותי לשדה התעופה, ולא לימוזינה?'. צחקתי, כי לא באמת הצלחתי להבין אם היא צחקה או לא".

   

  בהמשך סיפר פריסטלי כי שותפתו התלוננה על ההתראה הקצרה שניתנה לה לפני הנסיעה, האוכל שהוגש לה במטוס, הטמפרטורה בחדר שבו התאכסנה ועוד. ב-2008 גילתה טורי ספלינג, בתו של המפיק, כי היא זו שגרמה לאביה להיפטר מדוהרטי. "לשאנון היה הכל, אבל היא יכלה להיות לפעמים יהירה ונטולת עכבות", כתבה השחקנית שגילמה את דונה מרטין בביוגרפיה שלה. בראיון שהעניק אביה למגזין "אנטרטיינמנט וויקלי" בשנת 2000 סיפר המפיק כי דוהרטי "עצבנה מאוד את שאר הקאסט", וכי השחקנים שחלקו עמה סט היו נוהגים לבוא אליו ולבקש שיטפל בבעיית האיחורים שלה.

   

  כמובן, התדמית הבעייתית שנוצרה לדוהרטי לא הייתה קשורה כולה להתנהלות באולפן. ברקע השמועות והרכילות מהסט, הסתבכה השחקנית עם החוק לעתים תכופות. לצד דיווחים על התפרצות מחוץ למועדון לילה, צ'קים חוזרים או ביטול הופעות פומביות ברגע האחרון, היו גם תקריות אלימות. ב-1992 נעצרה דוהרטי בשעת לילה לאחר שהייתה מעורבת בקטטה בבר במערב הוליווד. היריבה שלה לקרב הייתה אישה בשם בוניטה מוניי, והמחלוקת בין השתיים התחילה כשזו התעמתה עם שותפה של דוהרטי ליציאה באותו הערב, בריאן אוסטין גרין (דייויד סילבר בסדרה), וטענה כי הוא דרך על כף רגלו של בן זוגה. בעוד שהגברים שמרו על איפוק, הנשים החלו לדחוף זו את זו עד שכוחות משטרה הגיעו למקום ועצרו את השתיים.

   

  הכי פחות אהובה מחברי הקאסט. דוהרטי עם חבריה לבוורלי הילס 90210 ()
  הכי פחות אהובה מחברי הקאסט. דוהרטי עם חבריה לבוורלי הילס 90210

  ב-1993 נתבעה דוהרטי על ידי בנק בקליפורניה על כך שרשמה למעלה מ-70 צ'קים דחויים. באותה השנה פרסם מגזין "פיפל" כתבת שער שעסקה במסע ההידרדרות שלה. מגזין ה"אדוורטייזר" סיכם את דרכה - מבחורה אנונימית ועד הפיכתה לשחקנית "מתועבת" בקרב אנשי תעשיית הטלוויזיה. באופן מעניין, אגב, באותה תקופה החלה גם דמותה של ברנדה בסדרה להיות מוצגת באור שלילי, כשהיחסים העכורים בינה לבין ג'ני גארת' גלשו אל עלילת הסדרה ולסכסוך בין ברנדה וקלי. עוד באותה השנה היא התחתנה עם אשלי האמילטון, בנו של השחקן ג'ורג' האמילטון, והשניים התגרשו לאחר לא יותר מחמישה חודשים.

   

  ב-1994 עזבה דוהרטי את "בוורלי הילס 90210" (או הועזבה – תלוי את מי שואלים והנושא לא באמת הובהר עד היום) במהלך עונתה הרביעית של הסדרה. ההסבר התסריטאי שניתן להיעלמותה של ברנדה היה כי היא נסעה ללמוד משחק בלונדון, בה אף התאחדה עם דמותו של דילן, כשגם לוק פרי בחר לעזוב את הסדרה. אבל שם לא הסתיים הרומן בין דוהרטי לספלינג, וגם לא הצרות.

   

  פורעת חוק ()
  פורעת חוק

  ב-1998 ליהק המפיק האגדי את דוהרטי לאחת משלוש הכוכבות הראשיות שלו בסדרה "מכושפות". דוהרטי גילמה שם את פרו האליוול, הבכורה מתוך שלוש אחיות מכשפות. הסדרה הייתה להיט, והשיבה את השחקנית, שגם ביימה כמה פרקים בעצמה, לתודעה הטלוויזיונית, זאת אחרי כמה ניסיונות כושלים בסרטי טלוויזיה (אם לא סופרים לה את התפקיד שגילמה בהצלחה בסרט "עכברי הקניונים" של הבמאי קווין סמית).

   

  אלא שממש כמו בבוורלי, עד מהרה צצו לא מעט שמועות על בעיות ביחסיה של הכוכבת עם חברותיה לסדרה, ובמיוחד עם אליסה מילאנו, שגילמה את אחת מאחיותיה. דוהרטי עזבה את הסדרה ב-2001 עם תום עונתה השלישית, כשדמותה פשוט מצאה את מותה. לאחר פרישתה היא התייחסה במילים לא מחמיאות במיוחד לחוויותיה מהסט, אך נמנעה מלהזכיר את שמה של מילאנו והסתפקה בלציין את חיבתה לצלע השלישית בסדרה - הולי קומבס. "הייתה שם יותר מדי דרמה ולא מספיק תשוקה", אמרה ל"אנטרטיינמנט טונייט". "אני בת 30 ואין לי יותר זמן לדרמה בחיי. אתגעגע להולי מאוד. היא אחת מחברותיי הטובות ביותר ואני אוהבת אותה מאוד. לעולם לא תהיה בעיה בין שתינו".

  תפקידי קולנוע מוצלחים בודדים. דוהרטי ב-"עכברי הקניונים"


  גם ימיה ב-"מכושפות" לא כללו רק שערוריות מסט הצילומים: ב-1998 היא נעצרה בעוון נהיגה בשכרות, לאחר שנצפתה מזגזגת בין נתיבים בכביש. היא עברה בדיקת שכרות, נעצרה ושוחררה באותו הערב. רק שנתיים לפני כן שברה דוהרטי בקבוק בירה על שמשה של מכונית, והסכימה להשתתף בסדנה להתמודדות עם זעם.

   

  משלב זה קשה לומר שהקריירה שלה התרוממה ממש. למעשה, פרט לתפקידים זניחים בסרטים והשתתפות בתוכניות ריאליטי אזוטריות, שמה של דוהרטי עלה לכותרות בעיקר בהקשרים שליליים. ב-2001 נגזרו עליה 10 ימי מאסר או 20 ימי עבודות שירות, שלוש שנות מסר על תנאי וקנס כספי של 1,500 דולר על אותו מקרה נהיגה בשכרות.

  ב-2002 התחתנה עם ריק סלומון, והתגרשה ממנו לאחר תשעה חודשים בלבד. ב-2003 היא הצטלמה בעירום למגזין "פלייבוי" (בפעם השנייה למעשה. היא עשתה זאת לראשונה כבר ב-1994). ב-2010 השתתפה השחקנית בעונה של "רוקדים עם כוכבים" בארצות הברית והודחה שנייה מבין כל המתמודדים. ב-2012 מצאה עצמה מתמודדת עם איומי התאבדות של מעריצה בטוויטר, ושיחת הטלפון שבה התקשרה למשטרה להתריע על הנערה האובדנית דלפה לרשת.

   

  ללא ספק, החדשות הקשות ביותר בעניינה הגיעו בשנה האחרונה, עת פורסם דבר מחלתה. דוהרטי תיעדה את עצמה מגלחת את שערה לפני תחילת הטיפול הכימותרפי, ובהמשך סיפרה בראיון שלא נותרו לה יותר מחמש שנים לחיות. נקווה שבכל זאת תצליח לנצח את המחלה, ושעדיין צפויות לה עוד כמה סערות מעבר לפינה.     

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים