שתף קטע נבחר

המדינה המוסלמית הגדולה בעולם יוצאת למלחמה בהומואים

ממשלת אינדונזיה יצאה להתקפה חסרת תקדים על להט"בים, וגל הצהרות קשות של שרים נגדם הביא גם לעלייה בתקיפות האלימות. כשארגון זכויות אדם פרסם דו"ח חמור בנושא, ג'קרטה אפילו לא טרחה להכחיש: "יש דברים חשובים יותר, אין אצלנו מקום לקהילה הגאה"

אינדונזיה, המדינה המוסלמית הגדולה ביותר בעולם, פרסמה אתמול (ה') הודעה חריגה בבוטות שלה ובה הודיעה כי בשטחה "אין מקום" לקהילה הלהט"בית. מדאיגה במיוחד ההודעה הזו בשל העובדה שהיא באה לאחר שפעילים למען זכויות הלהט"ב ביקרו גורמי ממשל רשמיים בעקבות סדרה חסרת תקדים של הצהרות מצדם נגד הומואים ולסביות - הצהרות שלפי דיווחים גררו גם מעשים בשטח.

 

בדו"ח שפרסם אתמול ארגון זכויות האדם Human Rights Watch נכתב כי גל הצהרות בוטות וקשות נגד הומואים מוקדם יותר השנה – כולל קריאה לאסור עליהם להיכנס לאוניברסיטאות – היה הפעם הראשונה שגורמי ממשל בכירים באינדונזיה תקפו את הקהילה הלהט"בית, גם אם עוד קודם לכן הם נפלו קורבן להתקפות של ארגונים איסלאמיים. לפי Human Rights Watch, בעקבות גל ההתקפות המילוליות של שרים, מנהיגי דת קיצונים וארגונים איסלאמיים רבי השפעה התמודדה קהילת הלהט"ב באינדונזיה עם "הידרדרות מיידית" בזכויותיה.

כרזה נגד להט"בים באינדונזיה (צילום: AP) (צילום: AP)
כרזה נגד להט"בים באינדונזיה(צילום: AP)

בכל מדינה מערבית אפשר היה לצפות אולי שהממשלה תדחה את הדו"ח ותטען כי היא פועלת להגן על מיעוטים מיניים, אבל לא זה המצב באינדונזיה. ג'והאן בודי, דוברו של הנשיא, מסר בתגובה כי הגנה על זכויות הלהט"בים אינה בצמרת סולם העדיפויות: "זכויות של אזרחים כמו הליכה לבית הספר וקבלת תעודת זהות זוכות להגנה, אבל אין מקום באינדונזיה להפצת התנועה הלהט"בית", אמר.

 

פעילים סבורים שגל ההצהרות של בכירים נגד להט"בים בא בעקבות הסיקור התקשורתי הנרחב במדינה של החלטת ארה"ב לאשר נישואים חד מיניים בכל שטחה. כמה ממשמיעי ההצהרות האלה היו בכירים רמי דרג. שר החינוך למשל קרא למנוע מארגונים למען זכויות להט"ב לפעול בקמפוסים של אוניברסיטאות ושר ההגנה השווה ארגונים למען זכויות להט"ב ל"סוג של לוחמה מודרנית".

פעיל זכויות הלהט"ב הבולט ביותר במדינה, דדה אואטומו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פעיל זכויות הלהט"ב הבולט ביותר במדינה, דדה אואטומו(צילום: רויטרס)

בדו"ח של Human Rights Watch נכתב כי התגברות ההצהרות הללו בינואר ובפברואר השנה הביאה לעלייה בהתקפות פיזיות נגד מיעוטים מיניים ברחבי המדינה.

 

בפברואר השנה תיאר "נהדת אל-עולמא", הארגון המוסלמי הגדול ביותר באינדונזיה, את סגנון החיים ההומואי כסוטה וכחילול הכבוד האנושי. באצ'ה, המחוז היחיד באינדונזיה שבו חל

החוק האיסלאמי, הממשלה קראה לבעלי עסקים להימנע משכירת עובדים להט"בים. לפי הדו"ח ארגונים למען הלהט"ב נאלצו לסגור את משרדיהם ואפילו להחביא עובדים בשל האיומים הגוברים עליהם. בימים אלה גם דן בית המשפט החוקתי של אינדונזיה בבקשה להכריז על יחסי מין חד מיניים כפשע.


פורסם לראשונה 11/08/2016 22:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
כרזה נגד להט"בים באינדונזיה
צילום: AP
מומלצים