שתף קטע נבחר

תאונת עבודה: לקה באירוע לב בעקבות צעקות

מנהל מחלקת נוער בכדורסל אושפז לאחר שקיבל טלפון נזעם מהורה שדרש לפטר את המאמן של בנו. בית הדין לעבודה קבע שהיה קשר בין האירועים

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הורה לאחרונה לביטוח הלאומי להכיר כתאונת עבודה במקרה שבמסגרתו מנהל מחלקת נוער בכדורסל ממרכז הארץ לקה בלבו בעקבות עימות מילולי עם הורה של שחקן. הביטוח הלאומי התנגד בטענה שאירוע הלב נגרם בעקבות יחסי מין שקיים התובע אחרי המקרה, אבל השופטת אריאלה גילצר-כץ דחתה אותו.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירועים התרחשו אחרי משחק שהתקיים ביום שישי לפני כארבע שנים. בסיום קיבל המנהל פנייה נזעמת מהורה של שחקן שהתלונן על כך שמאמן הקבוצה השפיל את בנו. המנהל הבטיח לטפל בעניין, אך כעבור כ-45 דקות התקשר ההורה שוב והביע מורת רוח על כך שפנייתו עדיין לא טופלה.

 

מנהל הקבוצה הסביר לאב הכועס כי זהו יום שישי והוא מתכוון להמתין עם השיחה למאמן עד יום ראשון. אלא שתשובה זו לא סיפקה את האב, שהתרגז ודרש, להבנת המנהל, את פיטוריו של המאמן. כחצי שעה לאחר שיחת הטלפון חש המנהל ברע והתפנה בעזרת בת זוגו לבית החולים אסף הרופא שם אובחן שעבר אירוע לבבי.

 

המנהל פנה לביטוח לאומי כדי שיכיר בו כנפגע עבודה, אך נדחה, ולכן הגיש תביעה באמצעות עו"ד ניר גנאינסקי ממשרד מרקמן את טומשין. לדבריו שיחת הטלפון היא זו שגרמה לו ללקות בלבו, ומאחר שהיא נעשתה במסגרת תפקידו – מדובר בפגיעה בעבודה.

 

הביטוח הלאומי ביקש לדחות את התביעה בטענה שאין קשר בין השיחה לבין האירוע. המוסד הפנה למסמכיו הרפואיים של התובע, שמצוין בהם כי לאחר השיחה קיים יחסי מין עם אשתו, וכנראה שזו הייתה הסיבה להתקף.

 

מומחה מטעם בית הדין בחן את המקרה והגיע למסקנה שהתובע, כיום בן 50, סבל ככל הנראה מהתפתחותה של מחלת לב כרונית על רקע עישון וגורמי סיכון משפחתיים, אם כי לא מדובר בבעיה חריפה. עוד ציין המומחה כי התובע היה צעיר מכדי לחטוף התקף לב בעקבות קיום יחסי מין.

 

לדעתו דווקא השיחה הייתה הטריגר לאירוע הלבבי, והוא המליץ לקבוע שהיא מהווה "אירוע חריג בעבודה", וכי התובע הוא נפגע עבודה.

 

השופטת ד"ר אריאלה גילצר-כץ לא מצאה כל פגם בחוות דעתו של המומחה, וקיבלה את מסקנתו שלפיה קיים קשר זמן וסיבה בין שיחת הטלפון החריגה שקיבל מההורה לבין הופעת האירוע הלבבי.

 

השופטת קבעה כי אף היא התרשמה שההתמודדות של התובע עם פניותיו הנזעמות של אבי השחקן, והדרישות לפטר את המאמן שלו, גרמה אצלו למתח נפשי יוצא דופן העולה כדי "אירוע חריג בעבודה" כדרישת החוק. לפיכך היא הורתה לביטוח לאומי להכיר בתובע כנפגע עבודה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים