שתף קטע נבחר

ארה"ב: בת 4 הותקפה ע"י פומה - וניצלה בזכות אמה

ילדה נלכדה בין שיניו של הטורף במהלך טיול קמפינג באיידהו. אמה רדפה אחר החיה והצליחה לשחרר את הבת, שיצאה מהתקרית עם שריטות בלבד: "זה בקלות יכול היה להיגמר אחרת"

טיול קמפינג משפחתי באיידהו שבארצות הברית כמעט שהסתיים בטרגדיה גדולה, כאשר ילדה בת 4 נלכדה בשיניה של פומת הרים ונחלצה בנס ועם שריטות קלות בלבד על בטנה וידה.

 

המפגש המפחיד אירע בסמוך לאתר מעיינות חמים מזרחית לעיר רקסבורג, כאשר הילדה, אמה, אחיה ובני דודיה התיישבו לארוחת ערב. סבה של הילדה, ג'ים סביי, טען כי האם הבחינה בזווית העין במה שנראה כמו חתול גדול. "אף אחד לא הקדיש לכך מחשבה. זמן קצר לאחר מכן, האם העבירה את הילדה לאוהל כדי שתישן", סיפר.

 

הילדה, אחרי התקרית הלא נעימה ()
הילדה, אחרי התקרית הלא נעימה

מיד לאחר מכן, התלוותה האם לאחד מילדיה שביקש לעשות את צרכיו ואז לפתע שמעה צרחה מכיוון האוהל שבו ישנה בתה בת ה-4. "היא יצאה מהאוהל כיוון שלא מצאה את הנעל שלה", אמר הסב. לדבריו, כמה שניות לאחר מכן התגלתה הזוועה: "לפתע פומת הרים אחזה בה והחלה לגרור אותה".

 

מבלי לחשוש, האם פתחה במרדף אחר הפומה, וזו ככל הנראה נבהלה והניחה לילדה. הילדה נפצעה קלות ומיד פונתה לטיפול בבית חולים סמוך. "היא קיבלה זריקות נגד כלבת והיא אמורה להיות בסדר.

סבא-רבא שלה נתן לה ברכה ואמר לה שבעתיד יהיו לה הרבה סיפורים לספר", אמר סביי.

 

"זה בקלות יכול היה להיגמר אחרת - היא הייתה נעלמת ולא היינו רואים אותה יותר לעולם. המסקנה היא שצריך לפקוח את העיניים תמיד, בטח בטיול קמפינג", סיכם הסב, והדגיש כי המשפחה שבה לפארק כדי לסיים את הטיול שהתחילה.

 

למחרת, ובעזרת כלבי גישוש, הצליחו הרשויות לעלות על עקבותיו של פומת ההרים, שהורדמה ונלכדה. "הנתונים מראים שכאשר פומות תוקפות, ילדים קטנים הם לרוב המטרה", אמר גרג לוסינסקי, דובר מחלקת הדיג והציד באיידהו. "המשפחה הזאת הראתה כיצד ערנות וחשיבה מהירה יכולות למנוע טרגדיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים