שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה משיקה: אפליקציה למוקד 100
  אפליקציית "100 חירום" תאפשר איתור מהיר של מתקשר במצוקה. היא מיושמת כחלק ממסקנות הליקויים שהתגלו במוקד

   

  מערכת "המאתר" בפעולה    (משטרה)

  מערכת "המאתר" בפעולה    (משטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על רקע המחדלים שנחשפו במוקד 100, ובראשם הטיפול הירוד בדיווח אודות שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ביוני 2014, השיקה היום (א') המשטרה אפליקציה מיוחדת לעת חירום למען שיפור השירות לאזרח: "100 חירום". היישום אמור לאפשר איתור מהיר של המתקשר וכן ניטור מטרידים. האפליקציה עדיין לא מאפשרת שליחת הקלטות, סרטונים או מסרונים למוקד כפי שהמשטרה ציינה כי בכוונתה לאפשר בעתיד.

   

  האפליקציה, שזמינה להורדה באנדרואיד ובאייפון, מאפשרת פנייה למוקד לאחר הורדה, התקנה והרשמה למערכת. בעת החיוג למוקד היא דורשת את הפעלת ה-GPS של המכשיר. במשטרה מסבירים כי באמצעותה יהיה לסייע בקלות גם לאזרח שאינו מצליח להסביר את מיקומו, או שניווט בשוגג למקום שבו הוא חש בסיכון וצריך הכוונה. במשטרה ציינו עוד כי מקום הדיווח ומקורו יאפשר סינון מטרידים.

   


   

   

  בשלב זה, האפליקציה שולבה גם באפליקציית "פנגו" שביקשה לאפשר ללקוחותיה ללחוץ על "הכפתור האדום" שיופיע במסך הראשי של היישום ולהגיע ישירות למוקד 100.

   

  אחד הדברים המגבילים את מוקד 100 כיום הוא היעדר היכולת לאתר באופן אוטומטי את מיקום המתקשר, זאת משום שהחוק אינו מאפשר זאת בשל פגיעה בפרטיות. עד לשינוי חקיקה, במשטרה פיתחו את מערכת "המאתר" שמאפשרת שידור מיקום רק לאחר שהמתקשר עונה לסמס שנשלח אליו תוך כדי השיחה. מערכת זו יכולה לסייע מאוד במקרים ספציפיים, אולם היא אינה רלוונטית כשמדובר במצבי חירום בהם נדרשת תגובה מיידית.

   

  לאחר תחקור אירועים שבהם התגלו ליקויים במוקד 100 הודיעה המשטרה כי חלק מהשינוי הדרוש במוקד הוא טכנולוגי, לרבות אפשרות לשלוח סרטונים, הודעות וקובצי אודיו - ואפליקציה זו היא חלק מאותו תהליך.

   

  בנוסף, בכוונת המשטרה לאפשר גם לאפליקציות נוספות שהציבור נוהג לשלב בהן את החייגן המתקדם. משטרת ישראל הפיצה "קול קורא" והזמינה אפליקציות מוכוונות מיקום, נהיגה, חניה ועוד העונות על הצורך המקצועי והיכולות הטכנולוגיות לפנות ולשלב את לחצן החירום בדף הבית שלהם לנוחות המשתמשים.

   

  השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר על האפליקצייה: "מדובר בצעד נוסף וחשוב ביותר למען שיפור השירות לאזרח. האפליקציה תסייע להזניק כוחות במקרים דחופים ישירות לפונה ללא כל עיכוב מיותר - דבר שיכול לפעמים להיות ההבדל בין חיים למוות. מוקד 100 יעבור בשנה הקרובה מהפכה והשקת אפליקציית האיכון היא חלק ממנה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים