שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מרהיב: אמן הציב פסלי ענק של ספורטאים ברחובות ריו

  אמן הרחוב הצרפתי ג'יי אר חיפש דרך מקורית לעודד את המשחקים האולימפיים, והציב ברחבי העיר הברזילאית פסלים אדירי מימדים ומרשימים במיוחד של ספורטאים בפעולה. ויש גם מסר חשוב

   

  מי שיתהלך בימים אלה ברחובות ריו הספורטיבית, ייתקל במראה יוצא דופן: שלושה פסלים ענקיים, שהם בעצם צילומים של ספורטאים בזמן פעולה, פזורים ברחבי העיר הברזילאית, עד כי נראה כאילו הדמויות אדירות הממדים הן ממש חלק מהנוף.

   

  השחיינית הצרפתייה לאוני פרייט שוחה במרץ היישר אל תוך מפרץ גואנברה בריו (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  השחיינית הצרפתייה לאוני פרייט שוחה במרץ היישר אל תוך מפרץ גואנברה בריו(צילום: Gettyimages)

  מדובר בעבודתו של אמן הרחוב הצרפתי ג'יי אר (JR), אותה החל לבנות כבר בתחילת השנה, כשהמטרה, על פי גורמים בהנהלת המשחקים האולימפיים, היא לגרום לקהל כמה שיותר גדול להיחשף לרזי האולימפיאדה ולהתחבר לערכים הספורטיביים שהיא מייצגת.

   

  עלי מוהד הסודני, קופץ לגובה, פספס את ההזדמנות להגיע למשחקים האולימפיים השנה בשל פציעה (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  עלי מוהד הסודני, קופץ לגובה, פספס את ההזדמנות להגיע למשחקים האולימפיים השנה בשל פציעה(צילום: Gettyimages)

  באופן מפתיע, האנשים שהיוו השראה לפסלים הם דווקא לא ספורטאי האולימפיאדה, אלא ספורטאים צעירים שעוד נמצאים בשלבי האימון ואולי יום אחד יגיעו למשחקים האולימפיים, אם יעבדו מספיק קשה. הבחירה דווקא בהם, כך אומר האמן בראיון לניו יורק טיימס, היא מן אות הערכה לאותם ספורטאים צעירים על עבודתם, מעין זריקת מוטיבציה שאומרת - אם תעבדו קשה, בסוף העבודה תשתלם והחלום ייתגשם.

   

   (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  (צילום: Gettyimages)
  זו לא הפעם הראשונה שיצירותיו המרהיבות של ג'יי אר מעטרות מקומות מרכזיים בעולם. בחודש מאי האחרון הוא העמיד מיצג דומה על גבי מוזיאון הלובר בפריז, כש"עטף" אותו בצילום של הבניין שממוקם מאחוריו, וכך יצר אשלייה כאילו הלובר נעלם, או מתמזג עם אותו בניין.

  הפך את הלובר לבלתי נראה. עבודתו של ג'יי אר (Gettyimages)
  הפך את הלובר לבלתי נראה. עבודתו של ג'יי אר(Gettyimages)

  וגם על ישראל הוא לא פסח. ג'יי אר ביקר בארץ ב-2007 והכין פרויקט במסגרתו צילם דיוקנאות של יהודים וערבים שעוסקים באותו מקצוע, ותלה את הפורטרטים הגדולים על גבי גדר ההפרדה.

   

  הקופץ הסודני, הפעם מזווית שונה (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  הקופץ הסודני, הפעם מזווית שונה(צילום: Gettyimages)

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Gettyimages
  מעבודותיו של ג'יי אר בריו
  צילום: Gettyimages
  לאתר ההטבות
  מומלצים