שתף קטע נבחר

"במקום להושיע, הם בעצמם הפוגעים"

"אולי הראשים של אותם ארגוני הצלה והושעה יתאחדו כנגד העבריינים שמבפנים? אלה שאמורים להיות מושיעינו בעת צרה ומכניסים אותנו לאחת גדולה יותר? אלה שאנו פונים אליהם לעזרה ומקבלים מהם בעיטה? אלה שאמורים לגרום לנו להרגיש בטוחים ומערערים את בטחוננו?". שני שטלריד, המסייעת לנפגעי תקיפה מינית, משתפת

תמיד מדברים בתחום התקיפות המיניות על מתלוננות השווא. ואני תמיד אומרת שהאחוז הקטן הזה עושה כל-כך הרבה רעש תקשורתי, שזה נראה כאילו רוב הנפגעות הן שקרניות תאבות נקם. כשהמציאות היא בדיוק הפוכה. הן לא רק פוגעות באדם עליו הן מעלילות, הן פוגעות גם בי ובכל אוכלוסיית נפגעי התקיפות המיניות.

 

לטורים הקודמים של שני:

"בקרוב תמצאי את עצמך"

"את באמת חושבת ששנה וחצי זה מספיק"?

"את כל-כך מכוערת שאני לא מאמין שנאנסת"

 "אני רועדת מפחד מלראות אותם"

 

בדיוק כך עם כוחות ההצלה. השוטרים הסורחים מקבלים כל-כך הרבה כותרות, שלעתים זה מרגיש כאילו כל שוטר הוא מטריד מיני סדרתי וכל שוטרת תחת ניצב כלשהו נמצאת בסכנה. מיעוט של פושעים שעושה נזק גדול לחפים מפשע. נהגי מגן דוד אדום, פרמדיקים, שוטרים, פסיכולוגים, גניקולוגים, רופאים. בדיוק אלה שאמורים להיות המושיעים, הם המפלצות.

 

מה שעושה כותרות זה כל הרפש

הרי על כל כותרת של שוטר שצילם בעירום מישהי שבאה להגיש תלונה, יש מאה ידיעות שלא מגיעות לכותרות של מעשים קטנים של חסד שעשה שוטר כזה או אחר. אבל זה לא ממש משנה לדעת הקהל הציבורית. זה לא משנה תקשורתית. זה לא משנה, כי זה לא צהוב. זה לא כותרתי. זה לא עושה כותרות. מה שעושה כותרות זה כל הרפש. ואולי, דווקא מהסיבה הזו, אותם ארגונים צריכים להתחיל למגר כבר את כל הרפש מתוכם.

 

אולי דווקא בגלל "השם הרע" שאותם פושעים במסווה מושיעים, אולי דווקא בגלל הקלון למדים שהם לובשים, שהם מביאים במעשיהם, הגיע הזמן לעצור את זה? אולי נתחיל לייצר הרתעה?

 

אולי נמציא מעין סעיף חוק חדש - "סעיף המושיע הפושע". סעיף מיוחד שיוקדש לשוטרים ארורים שמטרידים מינית ומבצעים מעשים מגונים בנפגעות תקיפה מינית שמגיעות להתלונן? אולי תחת הסעיף הזה, הם לא רק יפוטרו, אלא גם יושלכו לכלא, כי הם לא שונים הרי מאלה שהנפגעות הגיעו להתלונן כנגדם.

 


מימין: ג'רר שטרית והנרי בניסטי, שוטרים המאושמים בשורת עבירות מין כלפי שתי מתלוננות

  

אולי תחת אותו סעיף "המושיע הפושע", נזרוק ממד"א את הנהגים שמטרידים מינית את הנערות המתנדבות? אולי נתחיל לזרוק מהעבודה אנשים כאלה שכמה מתנדבות כבר דיווחו שהם ליטפו להם את הרגל תוך כדי נסיעה באמבולנס?! אולי נבטל רשיון לרופאים ופסיכולוגים שניצלו את מעמדם וניצלו מינית מטופלת? אולי נכניס לכלא מאבטח שמכה בעוצמה ותוקף מינית בחורה?

 

אולי הראשים של אותם ארגוני הצלה והושעה יתאחדו כנגד העבריינים שמבפנים? אלה שאמורים להיות מושיעינו בעת צרה ומכניסים אותנו לאחת גדולה יותר? אלה שאנו פונים אליהם לעזרה ומקבלים מהם בעיטה? אלה שאמורים לגרום לנו להרגיש בטוחים ומערערים את בטחוננו? אולי נתאחד כנגד הפושעים שבפנים ונצא באמירה חברתית חזקה שברגע שפשעת, איבדת את זכותך להגן?

 

כשילדה בת 8 נאנסת, זה לא באמת משנה מי אנס אותה. זו זוועה. כך או כך. אבל כשזה אבא שלה, אנחנו מתחלחלים עוד קצת יותר. כשזה האדם הראשוני שאמור להגן עליה, ובמקום להיות העוגן שלה, הוא זה שמטביע אותה, זה אפילו קצת יותר מזעזע. מתועב. בדיוק כפי שאונס הוא נורא. ולא משנה מי האנס. אבל כשזה אלו שאמורים להיות המצנח שלנו, והם מרסקים אותנו, זה נורא אפילו קצת יותר. חייבים להוקיע את המושיע הפושע.

 

שני שטלריד, אמא של עמית וטל. לאחר שחשפה בתקשורת את סיפור האונס האישי שלה והשיקה את ״קמפיין האותיות״ , ו״לא לבושה״ , היא הקימה את עמותת ״אות הזדהות למען נפגעי תקיפה מינית״ ומאז היא פעילה במאבק נגד תקיפות מיניות, תוך ליווי מאות נפגעים והעברת הרצאות בנושא.

 

להזמנת הרצאה היכנסו לעמוד הפייסבוק או שלחו מייל ל: shtalryd74@gmail.com  .

 

מעבר לקווי הטלפון של מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ממתינות מתנדבות לנשים ומתנדבים לגברים, להקשיב ולשוחח באנונימיות מוחלטת. אתם לא לבד. התקשרו 1202 לקווי סיוע לנפגעות תקיפה מינית ו-1203 לנפגעי תקיפה מינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"כשילדה בת 8 נאנסת, זה לא באמת משנה מי אנס אותה"
צילום: shutterstock
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים