שתף קטע נבחר

לקראת ההצבעה: נעצר בכיר חמאס בוועדת הבחירות

באוקטובר אמורים הפלסטינים להצביע בבחירות המקומיות, והלילה עצרו שב"כ וצה"ל את חוסיין אבו קוויק. חמאס: זאת התערבות בקמפיין

 

נציג חמאס בוועדת הבחירות, חוסיין אבו קוויק ()
נציג חמאס בוועדת הבחירות, חוסיין אבו קוויק

חודש וחצי לפני הבחירות לרשויות המקומיות הפלסטיניות בגדה וברצועת עזה: ישראל עצרה הלילה (בין שלישי לרביעי) ברמאללה את נציג חמאס בוועדת הבחירות המרכזית, חוסיין אבו קוויק. בשב"כ מסבירים שהוא היה מעורב בפעילות ביטחונית המהווה סיכון, בחמאס מתעקשים שמדובר בניסיון להשפיע על הבחירות.

 

חמאס, שהסכים לראשונה זה עשור להשתתף בבחירות המקומיות ולאפשר את קיומן ברצועה, פרסם הודעת גינוי למעצר, וטען כי מדובר בהתערבות ישראלית בקמפיין. בארגון הבהירו כי מעצרים לא ישברו את רצון הארגון אלא רק יוסיפו לו כוח ותמיכה גדולה יותר.

 

אבו קוויק נחשב לאיש מפתח בחמאס. מלבד היותו נציג הארגון בוועדת הבחירות שיושבת ברמאללה, הוא גם הדמות המרכזית שמארגנת ומנהלת את הבחירות המקומיות מטעם התנועה בגדה המערבית. לפיכך מעצרו מהווה מכה לא קלה לחמאס לקראת פתיחת הקלפיות באוקטובר.

 

אף שאת אבו קוויק עצרו כוחות הביטחון של ישראל, החצים לא מופנים רק אליהם. אתמול איים בכיר חמאס בעזה מחמוד א-זהאר כי התנועה תפרוש מהמרוץ, תחרים את הבחירות בגדה ולא תאפשר את קיומן ברצועה, אם מנגנוני הביטחון של הרשות ימשיכו לעצור פעילים של הארגון בגדה.

 

אפילו אבו קוויק עצמו, ימים לפני מעצרו, האשים את מנגנוני הביטחון הפלסטיניים בהטרדה של פעילי חמאס בניסיון להחליש את הארגון לפני הבחירות.

 

את אבו קוויק נמנעו מנגנוני הביטחון הפלסטיניים לעצור, ככל הנראה כדי לא לחצות את גבולות ההתערבות בבחירות, אשר עשויים לחזור אליהם כבומרנג מתוך החברה הפלסטינית. לפיכך, הלילה ישראל עשתה זאת במקומם.

 

משב"כ נמסר: "בפעילות משותפת של שב"כ וצה"ל נעצר אבו קוויק, מבכירי חמאס ברמאללה, בגין מעורבותו בפעילות ביטחונית המהווה סיכון לביטחון האזור".

 

יואב זיתון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים