שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קאן אם מאבריק X3 החדש - בישראל בסוף השנה

  יצרנית הטרקטורונים ורכבי השטח הקנדית קאן אם חושפת את המאבריק X3, רכב שטח SBS חדש. הוא ינסה להדיח את פולריס RZR טורבו מראשות הקטגוריה באמצעות מערך מתלים מתקדם וביצועים של מכונית ספורט. תג המחיר צפוי לחצות את רף 200 אלף שקל כשינחת בישראל בסוף השנה

  מירוץ החימוש בקטגוריית רכבי השטח SBS (ר"ת Side By Side) מתחמם עם חשיפת קאן אם מאבריק X3. בניגוד לקומנדר ולמאבריק הרגיל על שלל גרסותיו שהתקשו לספק תשובה הולמת לפולריס RZR, ה-X3 מכוון לראשות הקטגוריה.  למרות השמירה על שם הדגם, מדובר בכלי שונה לחלוטין מזה הנמכר בישראל. הוא מתבסס על שלדת צינורות מסיבית קשיחה לפיתול ב-53 אחוזים וקלה ב-20 אחוזים מהמתחרים. למרות זאת המשקל העצמי עומד על 719 ק"ג, כמעט 100 ק"ג יותר מה-RZR טורבו. בסיס הגלגלים 259.1 ס"מ ארוך ב-30 ס"מ מה-RZR טורבו דבר האמור לתרום ליציבות כיוונית עדיפה במהירויות גבוהות. הוא גם רחב מה-RZR ב-20.3 ס"מ (בגרסת RS הבכירה) ונמוך ממנו ב-17.1 ס"מ תודות למיקום נמוך של המושבים (עם כיוון לגובה ולמרחק) המורידים את מרכז הכובד. גם חלוקת משקל עדיפה בשל תצורת מנוע אחורית לעומת מרכזית במאבריק הרגיל.

  המנוע הוא רוטאקס 3 צילינדרים בנפח 900 סמ"ק מוגדש טורבו המספק 154 כ"ס ו-18.5 קג"מ, 10 כ"ס ו-4 קג"מ יותר מהפולריס. המנוע משודך לתמסורת מסוג וריאטור שעברה שינויים וחיזוקים על מנת לעמוד בעומסים הגבוהים והיא מכוילת לספק תגובת מצערת מיידית תוך שמירה של המנוע ברצועת הכוח על מנת למזער השהיית טורבו האופיינית למנועים מוגדשים. אלה המאפשרים תאוצה ל-96 קמ"ש ב-4.5 שניות, רק עשירית שנייה יותר מפורשה 911.

  מערך המיתלים מתבסס על זה תצורה דומה לרכבי טרופי טראק המתחרים במרוצי הבאחה. עצמות עצה כפולות מלפנים עם בולמי פוקס פודיום 2.5 RC2 וזרוע נגררת מאחור עם בולמי פוקס פודיום 3.0 RC. אלה מספקים (בגרסת RS) מהלך מתלה של 55.9 ס"מ מלפנים ו-61 ס"מ מאחור (15.3 ס"מ יותר מה-RZR) ומרווח הגחון נדיב של 38.1 ס"מ (3.8 ס"מ יותר מה-RZR).

  תג המחיר בארה"ב ינוע בין 23 אלף דולר לגרסת הבסיס ועד 27 אלף דולר לגרסה הבכירה, בין 3,000 ל-7,000 דולר יותר מה-RZR טורבו. אלו יגרמו למאבריק X3 להיות רכב השטח SBS הדו מושבי הראשון שיחצה את רף 200 אלף השקלים כשינחת בישראל לקראת סוף השנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים