שתף קטע נבחר

מצרים שחררה קבלן ישראלי שנעצר בטאבה

תושב מרר נעצר במעבר טאבה כשברשותו 63 כדורי אקדח. אחרי שבועיים וחצי במעצר ובעקבות התערבות סגן השר קרא, הורה בית משפט באל-עריש על שחרורו לישראל

בית משפט באל-עריש שבמצרים החליט לשחרר היום (ב') קבלן ישראלי שנעצר במעבר טאבה כשברשותו 63 כדורי אקדח. האיש, תושב מרר שבצפון, נעצר לפני 18 ימים על ידי משטרת הגבולות המקומית בדרכו לחופשה במצרים. משרד החוץ אישר כי הקבלן שוחרר ממעצר במצרים והגיע לישראל.

 

הקבלן הכחיש שהתחמושת שייכת לו וטען שמישהו השליך אותה לרכבו. "אני מחכה לבעלי בקוצר רוח", אמרה אשתו. "במקום לבלות חופשה עם הילדים, הוא היה בבית מעצר. אני מאמינה שהוא לא עשה שום דבר, ושהכול היה בתום לב".

הקבלן ששוחרר ממעצר במצרים ()
הקבלן ששוחרר ממעצר במצרים

הרעיה, שחזרה לארץ עם שני הילדים לאחר מעצרו של קיסר, פנתה עם אחיו לסגן השר איוב קרא. בעקבות כך התקשר קרא לפני כמה ימים לבני המשפחה והודיע להם כי משטרת מצרים קיבלה את גרסתו של קיסר ולא תבקש להאריך את מעצרו.

 

לדברי סגן השר קרא, "בכל יום פונות אליי משפחות כדי שאסייע לישראלים במצוקה, גם ערבים וגם יהודים. במקרה הזה, מהיום הראשון אחרי בדיקת הנושא עם שלטונות מצרים, הבנתי שאין ממש בעבירה, ושהכול נבע מתום לב. לכן הרגעתי את האישה ואת המשפחה שזה עניין של ימים עד שפואד יחזור בשלום".

 

קרא אמר עוד כי הוא "מודה לשלטונות מצרים שהוכיחו שכל מעצר שמתבצע נגד ישראלי נבדק עניינית ומשפטית באופן הראוי להערכה".

סגן השר איוב קרא ()
סגן השר איוב קרא
 

בתוך כך, שר החוץ של מצרים סאמח שוכרי ממשיך להראות מדיניות מאופקת כלפי ישראל. השר, שביקר לפני חודש וחצי בירושלים, נפגש אתמול עם תלמידי תיכון במטה משרדו בקהיר ונשאל על ידי תלמיד מדוע לא מגדירים את המעשים של ישראל ושל ארה"ב באזור טרור, ומדוע לא מתרחשות פעולות טרור בישראל כמו בשאר מדינות ערב.

 

"אפשר להסתכל על העניין מנקודת מבט של שלטון בכוח", אמר שוכרי בהתייחסו למעשי ישראל נגד הפלסטינים כ"כוח כובש". "אבל אין משהו שמראה על קשר בין ישראל לארגוני טרור. אין משהו גורף שמוביל למסקנה הזו". הוא המשיך ואמר כי "בוודאי שישראל, בהתאם להיסטוריה שלה, היא חברה שאלמנט הביטחון הוא מאוד חזק בה. מאז 1948, מנקודת מבטה, אותה חברה התמודדה עם אתגרים רבים שהשרישו את תפיסת הביטחון, ההשתלטות על האדמה והשליטה על המעברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים