שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחאת החופש הגדול: המשרד מלא בילדים
  להורים כבר אין פתרונות לילדים, ויוזמי מחאת קיצור החופש הגדול קוראים לכל ההורים להביא את ילדיהם לעבודה. "יותר משבוע חופש בקיץ זה קשה ובלתי נסבל. אף אחד לא נהנה מהמצב הזה. לא ההורים, לא הילדים ובטח לא המעסיקים"

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שבוע לסיום החופש הגדול ויש הורים שלא מתעסקים באנחות רווחה אלא מתחילים בקמפיין. הורים נלחמים למען חופש עם הילדים. ומה הדרך שלהם? יום זעם. אין סידור לילדים? אנשי הקמפיין קוראים לכם להביא אותם לעבודה.

   

  "לא כולם יכולים להרשות לעצמם קייטנות בסכומים שיש כיום, וזה חופש מאוד מאוד ארוך, שלנו כהורים אין את החופשים האלה. אנחנו צריכים למצוא סידור או לקחת את הילדים לעבודה או לבקש מההורים שלנו לקחת חופשים", אומרת דיאנה שמעונוב מיוזמות המחאה.

   

  - אז אנחנו יודעים שיש קושי להעסיק את הילדים ולעבוד? איך המעסיק מקבל את זה?

  "האמת שלמזלי יש לנו מעסיק מאוד מבין ולא שמענו שום הערה לבינתיים אבל זה לא נוח, לא לנו ולא להם ובוודאי שזה מקשה מאוד".

   

  הילדים משתעממים בעבודה?

  "זה בדיוק להעסיק אותם חצי שעה, ואז הם מתחילים לומר שמשעמם ומבקשים ללכת לאכול ולשתות".

   

  - מה את מצפה שיקרה?

  "להגדיל את ימי החופש להורים בהתאם לחופשת הילדים או לעשות משהו מסובסד - קייטנות, להמשיך את בית הספר קצת יותר, את הגנים קצת יותר. שבוע של חופש אני עוד יכולה להבין בקיץ אבל יותר משבוע זה באמת קשה. בלתי נסבל".

   

  עוד על החופש:

  מחאת ההורים על החופש - הגיע "יום הזעם"

  החופש הגדול בלונדון: הייאוש יותר נוח

  מזיעה מייאוש בחופש הגדול

   

  - רויטל מור יוסף-שמעון, מה עושים עם הילדים בעבודה?

  "הבנות שלי בנות שלוש. אחרי חצי שעה הן מיצו את העניין של העבודה ומתחילות להפריע. להגיד שאני עובדת היום? לא, זה לא יום עבודה, אני לא מצליחה לעבוד. ההיפך, הן יותר מפריעות מאשר משחקות, אבל אין לי ברירה, נגמרו לי ימי החופשה מזמן".

   

  - וזה לא קצת בעייתי מבחינת הבוסים שלך?

  "לא, יש לי בוס שהוא אבא והוא מאוד מבין ומתחשב, שזה לא דבר מובן מאליו. עד עכשיו הן היו אצל מטפלת שאני לא מכירה אותה וזה כל היום לדאוג שהילדים שלנו נמצאים אצל מטפלות שאנחנו לא מכירים".

   

  - אם היית צריכה בעצם לשאת עצה באוזני מי שקובע את ההחלטות, מה היית מציעה?

  "קייטנות מסובסדות על ידי מדינת ישראל וזה אומר תעסוקה. יש לי גם שני בנים בני 12 ו-13 וכל היום הם מתקשרים - 'אמא הוא עשה לי, אמא הוא נגע לי במחשב, הוא הפריע לי'. אם היתה להם תעסוקה אז כולנו היינו מרוויחים מהמצב. נמאס לנו. נמאס לציבור.

   

  "אנחנו רוצים לעשות שינוי, רוצים שיהיה לנו טוב בבית שלנו. בשביל זה אנחנו צריכים לשנות. המהפכות הגדולות התחילו כי הציבור לא יכל יותר וזה הזמן לשנות. הנה את רואה, תוך כדי, זה יום עבודה. יכול להיות שמכאן אולי יבוא השינוי למרות שמדובר בסוף אוגוסט ועד שנה הבאה מי יודע מה יהיה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים