שתף קטע נבחר

"בריסל איירליינס" הפסיקה להגיש חטיף חלווה שמיוצר בשומרון

חברת התעופה נענתה לדרישה של תנועה פלסטינית והסירה מתפריטיה את החטיף של חברת "אחוה" המיוצר באזור ברקן. בתגובה לפניית ynet מסרה החברה הבלגית: "הקינוח המדובר הוא מוצר השנוי במחלוקת"

חברת התעופה הבלגית "בריסל איירליינס" הסירה לפני כשלושה שבועות ממטוסי החברה חטיף חלווה של חברת "אחוה" המיוצר באזור התעשייה ברקן שבשומרון, בעקבות דרישה של תנועת הסולידריות הפלסטינית, שטענה כי המוצר מיוצר בשטח כבוש בגדה המערבית.

 

מדובר בחטיף חלווה בטעם וניל ובמשקל 100 גרם, שהוסר מתפריט הקינוחים במטוסי החברה לאחר שגורמים פלסטיניים התלוננו כי הוא מיוצר בהתנחלות.

כבר לא מגיש חלווה. מטוס של "בריסל איירליינס" ()
כבר לא מגיש חלווה. מטוס של "בריסל איירליינס"
  

חטיף "המריבה" ()
חטיף "המריבה"

לפי פרסומים של ארגון הסולידריות הפלסטיני, נוסע שהמריא מנתב"ג לבריסל זיהה את המוצר שאותו הכיר מישראל, ודיווח על כך לארגון הפלסטיני. מכאן עברה הפנייה לחברת התעופה הבלגית, וזו הורתה להסיר את החטיף מהמטוסים בטענה שהוא מיוצר בשטח כבוש בגדה המערבית.

 

"חברות רבות לא מודעות לתנאי הייצור של המוצרים שהם רוכשים מישראל", נכתב בהודעת הארגון הפלסטיני. "משרד החוץ הבלגי צריך להתערב ולפקח שלא סוחרים עם חברות הפועלות בהתנחלויות".  

 

מבריסל איירליינס נמסר בתגובה: "החברה מציעה לנוסעים בטיסות שלה ארוחה צמחונית, הכוללת קינוח. בקו תל אביב-בריסל, חברת הקייטרינג המקומית הגישה בטעות קינוח בשם 'חלבה וניל', אשר לא תאם את אשר הזמנו ממנה".

 

החברה הוסיפה כי "נוסע הפנה תשומת לבנו שהקינוח המדובר הוא מוצר השנוי במחלוקת. כחברת תעופה המשרתת ציבור בינלאומי של אנשים בעל רקע ותרבות שונים, באחריותנו להציע מוצרים שיעריכו כולם, ולכן החלטנו להחליף את הקינוח".

 

יעקב מלאך, הבעלים של מפעל אחוה, אמר ל-ynet בתגובה: "אצלנו זה קיבוץ גלויות. עובדים פה פלסטינים, ערבים ישראלים, יהודים, שומרונים, מתנחלים. השלום מגיע מפה, לא מחברות תעופה. השלום יבוא איפה שאנשים עובדים שכם אל שכם. זה הדו-קיום האמיתי. אנחנו עובדים עם רוב חברות התעופה ואני שמח שזו חברה קטנה, שלא יהיה כדור שלג. אגב לא בטוח שגם בחברה זו יפסיקו לעבוד איתנו, זה שהגיבו לתייר ככה זה לא אומר שיפסיקו לקנות מאיתנו.

 

"מי שלא רוצה לקנות ממני, נלמד להסתדר בלעדיו. עם כל החרמות באירופה - ברגע שצרכן שם חושב שהמוצר טעים אז הוא קונה אותו. כשיש בסופרמרקט מוצר שלנו והוא טעים - הוא יקנה אותנו. עובדה ש-20% מהמחזור שלנו זה ייצוא ואנחנו מייצרים במחירים טובים".

 

שר התיירות יריב לוין בתגובה להחלטת חברת התעופה כי "החלטת בריסל איירליינס היא מהלך פסול המציב על זנב מטוסי החברה דגל שחור של חרפה. לחברה כזו אין מקום בשמיה של מדינת ישראל וראוי כי שמה יימחק מלוח הטיסות בנתב"ג. יחד עם התעשיינים הנפלאים הפועלים ביהודה, שומרון, בקעת הירדן והגולן אנו נתגבר על כל הניסיונות למנוע מאיתנו לממש את זכותנו לבנות וליצור בארצנו".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מירב קריסטל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס של חברת התעופה הבלגית
מומלצים