שתף קטע נבחר

קריית גת: בית ספר חרדי בתיכון חילוני

בשטח תיכון רבין החילוני בקריית גת נערכים להצבת חמישה קרוואנים עבור תלמידים מחסידות גור. ההורים מאיימים לשבות: "איך הם ילמדו ביחד? רוצים לפזר 600 תלמידים במוסדות אחרים". העירייה: "אילוץ עד לבניית מבני קבע"

 

 

הורים לתלמידים בתיכון הממלכתי רבין בקריית גת נדהמו לגלות כי בשטח בית הספר החלו להתבצע עבודות תשתית לקראת הצבת חמישה קרוואנים עבור תלמידים חרדים מחסידות גור. למעשה מדובר בהקמת בית ספר חרדי בתוך בית ספר חילוני ללא כל הפרדה בין התלמידים.

 

הצעד נעשה ללא ידיעת צוות המורים וועד ההורים של התיכון, שחוששים ממצבים לא נעימים במפגשים בין התלמידים. נציגי ההורים פנו הבוקר (יום ג') לעיריית קריית גת, ודרשו הסברים למהלך שאותו הם מגדירים בלתי-הגיוני. פרט לחשש מהשלכות אורח החיים השונה, מחו ההורים על היעדר גדר הפרדה בין תלמידי החסידות לתלמידים החילוניים.

העבודות בתיכון רבין בקריית גת ()
העבודות בתיכון רבין בקריית גת

יו"ר ועד ההורים בתיכון, מנשה כהן, אמר כי "מבחינתנו זאת חציית קו אדום, אני לא רואה דרך שבה תלמידים חילוניים ותלמידים מחסידי גור ילמדו יחד באותו בית ספר. אין בזה שום היגיון. אנחנו מופתעים כי הדבר נעשה ללא ידיעתנו. קמנו בוקר אחד ונוכחנו לדעת שהחלו עבודות תשתית על מגרש הכדורגל להקמת חמישה קרוואנים של חסידי גור".

 

כהן אמר עוד כי "זה ניסיון של ראש העיר להביא לסגירת בית הספר ופיזורם של 600 תלמידים במוסדות חינוך אחרים. אני שואל את עצמי, איך תלמידות ותלמידים חילוניים אמורים להסתדר יחד עם חרדים בני גילם ולהפך? אנחנו מתכוונים להיאבק ולמנוע את הצבת הקרוואנים, ואם נצטרך - נשבית את בית הספר".

 

מעיריית קריית גת נמסר בתגובה כי "הגידול במספר התלמידים בעיר מעמיד את העירייה מול מציאות שבה עליה לפתוח כתות לימוד וכיתות גן חדשות בלוח זמנים קצר ומאלץ אותה להשתמש במבנים יבילים עד לבניית מבני קבע חדשים שיהלמו את הגידול באוכלוסיית העיר, בד בבד עם מוסדות החינוך החדשים הנבנים ברובעי המגורים החדשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העבודות בתיכון רבין בקריית גת
מומלצים