שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים מחו, צ'כיה שינתה את הבירה באטלס לת"א
  האטלס שבאמצעותו לומדים בבתי הספר הצ'כים מציג את ירושלים כבירת ישראל. שגרירות פלסטין בצ'כיה מחתה על כך, ומשרד החינוך בצ'כיה - אחת מידידות ישראל באירופה - הורה לתקן את האטלס. משרד החוץ הישראלי: "אין גבול להסתה הפלסטינית"

  האטלסים בבתי הספר בצ'כיה לא יציגו עוד את ירושלים כבירתה של מדינת ישראל, אלא את תל אביב. כך הודיע משרד החינוך של צ'כיה, אחת מידידות ישראל באירופה, בתגובה לתלונה שהתקבלה משגרירות פלסטין במדינה.

   

  האטלס שבאמצעותו לומדים תלמידים בצ'כיה בבתי ספר יסודיים ותיכוניים מציג את ירושלים כבירת ישראל. שגרירות פלסטין מחתה על הדברים בפני הרשויות הצ'כיות. בעקבות התלונה הודיע משרד החינוך הצ'כי לשגרירות הפלסטינית שכתוצאה מהמחאה הוא דרש מהמוציא לאור של האטלס, חברת שוקארט, לתקן את המידע על ישראל - אחרת יאבד את האישור שלו כספר לימוד רשמי.

  ירושלים. הבירה עד כה באטלס הצ'כי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  ירושלים. הבירה עד כה באטלס הצ'כי(צילום: AFP)

  תל אביב. הבירה מעתה, בעקבות המחאה הפלסטינית (צילום: עילית מימוני) (צילום: עילית מימוני)
  תל אביב. הבירה מעתה, בעקבות המחאה הפלסטינית(צילום: עילית מימוני)

  חאלד אל אטראש, שגריר פלסטין בפראג, אמר שהוא מעריך מאוד את החלטת משרד החינוך. הוויכוח התעורר אחרי שהורים ממוצא פלסטיני לילדי בית ספר מקומי הראו לו את האטלס שהטקסט שלו, כמו גם המפה - מציגים את ירושלים כבירת ישראל. "האטלס אומר משהו שהוא בלתי מתקבל על הדעת לא רק עבור פלסטינים, אלא הוא בניגוד לדין הבינלאומי ולעמדה הרשמית של האיחוד האירופי כולל צ'כיה", אמר אל אטראש.

   

  בעקבות זאת השגריר הפלסטיני החליט לפנות למשרד החוץ הצ'כי ולבקש את התערבותו. אחרי מספר שבועות התלונה הועברה למשרד החינוך הצ'כי. השגריר נפגש עם סגנית שר החינוך דנה פרודיקובה ושלח מכתב נוסף למשרד החינוך. כתוצאה מכך, חברת שוקארט חויבה להציג מעתה באטלס את תל-אביב כבירת ישראל. "המידע באטלס יתוקן בשנת הלימודים הקרובה", מסרה דוברת משרד החינוך קלרה בילה.

   

  ממשרד החוץ הצ'כי נמסר כי "עמדת משרד החוץ הצ'כית בנוגע לירושלים ברורה ועולה בקנה אחד עם עמדת האיחוד האירופי". דוברת משרד החוץ אירנה וולנטובה מסרה שצ'כיה לא מכירה במזרח ירושלים כחלק ממדינת ישראל: "שוקארט לא מציגה את עמדתה הרשמית של פראג. מדינות החברות באיחוד האירופי, כולל צ'כיה, רואות בירושלים כבירה העתידית של שתי המדינות: מדינת ישראל והמדינה העתידית של פלסטין".

   

  פגישת נתניהו וראש הממשלה הצ'כי במאי    (צילום: עפר מאיר)

  פגישת נתניהו וראש הממשלה הצ'כי במאי    (צילום: עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מנהל ההוצאה לאור שוקארט מסר בתגובה שהם בוחנים את הטעות באטלס. מוציא לאור אחר בצ'כיה, חברת קרטוגרפי, אמר שהאטלס שלה מציג את תל אביב כבירת ישראל, אבל גם מציג את עמדת ממשלת ישראל בנושא.
   
  ב-2012 הייתה צ'כיה המדינה היחידה באיחוד האירופי שהצביעה נגד קבלת פלסטין כמדינה משקיפה באו"ם, והיא נחשבה לאחת הידידות הקרובות לישראל ביבשת. במאי האחרון נפגש ראש הממשלה הצ'כי בירושלים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.
   
  דובר משרד החוץ הישראלי עמנואל נחשון מסר בתגובה: "משרד החוץ פועל במרץ מול הגורמים הרלוונטים בממשלת צ'כיה כדי לבטל את ההוראה הנלוזה. אין גבול להסתה הפלסטינית, אשר איננה מסתפקת בהרעלת נפשותיהם של פלסטינים צעירים, אלא מבקשת גם לזרוע שקר בקרב בני נוער בצ'כיה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים