שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האמן חוני המעגל הלך לעולמו

  האמן חוני איצקוביץ', הידוע בשם חוני המעגל, נפטר לאחר שלקה בלבו. "חוני בישר לא פעם על הלווייתו בעבר, אך הפעם לצערנו הידיעה היא אמיתית. יהי זכרך ברוך, חוני שלנו האהוב", כתבו מקורביו

  האמן חוני איצקוביץ', שנודע בחוגי האמנות בארץ כחוני המעגל, הלך הבוקר (ד') לעולמו לאחר שלקה בלבו. "בלב כבד, אנחנו המומים ומצטערים לבשר בשם המשפחה על מותו של חוני", נכתב בהודעה שהוציאה היום משפחתו. בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו נכתב: "חוני בישר לא פעם על מותו והלווייתו בעבר, אך הפעם לצערנו הידיעה היא אמיתית. יהיה זכרך ברוך, חוני שלנו האהוב". הלווייתו תתקיים מחר (ה').
   

   (צילום: שלום גולן) (צילום: שלום גולן)
  (צילום: שלום גולן)
  מותו של האמן מגיע חודש וחצי בלבד לפני שעמד להעלות את המופע "קונצ'רטו נשי ברה מינור" בפסטיבל עכו, ושבוע לפני הוצאת ספר וסרט בשם "הסוף" בו מוצג הקבר שלו, שיצר בעצמו. "אנו מרכינים ראש על לכתו בטרם עת של חברנו חוני", ספד לו אלברט בן שלוש, מנכ"ל הפסטיבל עמו היה מזוהה האמן. "חוני נמנה עם הדמויות הססגוניות ביותר שליוו את פסטיבל עכו לאורך השנים. יצירותיו נחרטו על לוח העשייה האמנותית בפסטיבל והיוו מקור להשראה, מחשבה ויצירה אמנותית אחרת. חוני היה אמור להעלות בפסטיבל עכו השנה יצירה, אך אנו נדאג לכך שהיא תעלה, וגם נדע לתת לחוני את הכבוד הראוי ליוצר שכמותו".

   

  יצירתו של חוני המעגל במסגרתה בנה את קברו שלו (צילום: אבי בן זקן) (צילום: אבי בן זקן)
  יצירתו של חוני המעגל במסגרתה בנה את קברו שלו(צילום: אבי בן זקן)

  חוני נחשב אמן רב תחומי שהתנסה בשלל ז'אנרים ועולמות אמנותיים, ביניהם קולנוע, מיצג ובימוי, ומזוהה במיוחד עם תנועת הדאדא. הוא הרבה לטשטש את פרטיו הביוגרפיים, אך היה ידוע כבן למשפחה חרדית. בשנות ה-80 הקים את קבוצת האוונגרד "סמרטוט", את גלריה שלוש ואת המקלט לאמנות עכשווית בנווה צדק בתל אביב, ולאורך השנים פעל במסגרת מוזיאון ינקו דאדא. בשנות ה-90 יזם את הקמת עמותת אמני פרפורמנס לקידום האמנות הבין-תחומית". בחייו היה חתום חוני על סרטים, הצגות, מופעים ומיצגים רבים.

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלום גולן
  חוני המעגל
  צילום: שלום גולן
  לאתר ההטבות
  מומלצים