שתף קטע נבחר

בנט נאם בערבית. נתניהו לילדים: "תהיו נאמנים"

לכפר טמרה שבעמק הגיעו ראש הממשלה ושר החינוך, אחרי העימותים הבלתי פוסקים ביניהם. בנט נאם בערבית: "אני שר החינוך של כולם". נתניהו אמר להם: "תלמדו היסטוריה של העם היהודי ושל הציבור שלכם. תהיו אזרחים נאמנים"

 

 

 

ראש הממשלה ושר החינוך, שהתנצחו בשבוע האחרון, הגיעו ביום פתיחת שנת הלימודים לכפר טמרה זועבייה במועצה האזורית גלבוע. השר נפתלי בנט נאם בתחילה בשפה הערבית, ראש הממשלה בנימין נתניהו נעזר במתורגמנית שהעבירה לילדים הקטנים את דבריו: "תהיו אזרחים נאמנים של מדינת ישראל".

 

בנט, שנאם תחילה, אמר לילדים ולמורים בערבית: "תלמידים יקרים, מורים, מנהלים. אני מברך אתכם לרגל פתיחת שנת הלימודים החדשה. יחד נרשום הישגים פורצי דרך. שתהיה לנו שנה של הבנה, אהבה, תקווה והצלחה. חשוב לי לומר לכם כאן - אני שר החינוך של כולם. כל התלמידים - ילדיי".

ראש הממשלה ובנט, בכפר טמרה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ראש הממשלה ובנט, בכפר טמרה(צילום: AFP)

נתניהו נואם בפני הילדים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נתניהו נואם בפני הילדים(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

נתניהו, שהגיע לטמרה ביחד עם שר החינוך, אחרי העימותים איתו - בין היתר בסוגיית בית ספר "שבח מופת" - פנה לילדים ואמר להם: "אני רוצה שכל אחד ואחת מכם יעשו שני דברים - דבר ראשון תלמדו. דבר שני תהיו ילדים טובים. תשמעו להורים שלכם. מותר להגיד את זה היום? תשמעו גם למחנכת. תלמדו ותהיו ילדים טובים".

 

"אני רוצה שאתם תלמדו לכתוב, לקרוא, תלמדו עברית, ערבית, אנגלית", המשיך ראש הממשלה. "אני רוצה שתלמדו מתמטיקה, אני רוצה שתלמדו מדע. אני רוצה שתלמדו היסטוריה, היסטוריה של העם היהודי, של הציבור שלכם. אני רוצה שתלמדו את האמת, והאמת אומרת שאנחנו נועדנו לחיות ביחד. ביחד. תהיו כל מה שאתם רוצים ויכולים להיות, ואני רוצה שתהיו אזרחים נאמנים ומשולבים במדינת ישראל, זו המדינה שלכם".

 

לאחר הביקור בטמרה הגיע ראש הממשלה לנצרת עילית, שם ביקר עם ראש העירייה, רונן פלוט, בבית ספר ידפת. ראש הממשלה נפגש עם תלמידי כיתה א', ופתח את השיעור בדברים על "ירושלים, הבירה הנצחית של העם היהודי".

כאשר אחד הילדים אמר כי בירושלים יושבים כל המכובדים, ענה נתניהו כי הוא אינו בטוח בכך. הוא התבדח עם המורה, יוצאת דרום אמריקה ואמר לילדים כי היא "מורה סמבה". ראש העיר פלוט אמר כי "ירושלים היא אמנם הבירה הנצחית, אך נצרת עילית מתרגמת את הנצחיות בהיותה קולטת עלייה יהודית מכל העולם"

 

מוקדם יותר הבוקר התייחס שר החינוך בנט במשדר ynet למשבר סביב בית הספר שבח מופת: "חשוב להבהיר שאין שינוי דמוגרפי בבית הספר. יש כוונות מסוימות או רעיונות של העירייה בהקשר הזה. היעד של כולנו הוא להמשיך לקיים את שבח מופת במתכונת שהיה עד היום. מצד שני אנחנו מחויבים לקיים את החוק ולהעניק חינוך. כל עוד ראש הממשלה לא מחליט לשנות את החוק - זה החוק ואנחנו צריכים לתת מענה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
בנט ונתניהו בטמרה, הבוקר
צילום: AFP
מומלצים