שתף קטע נבחר

הצילו את המציל: נפל מסוכה ויקבל 43 אלף ש'

ביומו הראשון בחוף הקשתות באשדוד מעד מציל בן 56 על מדרגה ונפצע בצוואר וביד. בית המשפט קיבל את תביעתו שלפיה מדובר בתאונת עבודה

בית משפט השלום בירושלים קבע לאחרונה שמציל בן 56 שנפל מסוכה בדרכו לשירותים ביומו הראשון לעבודתו בחוף הקשתות באשדוד, יפוצה ב-43.5 אלף שקל על ידי העירייה וחברת הביטוח שלה. השופטת מיכל שרביט קיבלה את תביעתו שלפיה מדובר בתאונת עבודה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע התרחש לפני כשבע שנים: התובע ניסה לרדת מהסוכה כדי להתפנות, אבל אחת ממדרגות העץ התהפכה והוא נפל אל החוף. הוא נחבל בצוואר וביד ימין ונעדר מהעבודה במשך שלושה חודשים.

 

כשנתיים לאחר התאונה, לאחר שכבר יצא לגמלאות, הוא הגיש נגד עיריית אשדוד וחברת הביטוח שלה, "הכשרת היישוב", תביעה לפיצוי על נזקים כמו הפסדי שכר, כאב וסבל ועזרה סיעודית.

 

העירייה טענה מנגד שהמציל לא הוכיח את נסיבות התרחשות התאונה, ובכל מקרה הוא לא זכאי לחלק מהנזקים שתבע. כך למשל, יש לדחות את טענתו להפסדי שכר מכיוון שקיבל שכר מלא עבור תקופת המחלה, ופרישתו לגמלאות בגיל מוקדם (57) הייתה במסגרת תכנית לעידוד פרישה, ללא קשר לתאונה.

 

אבל השופטת מיכל שרביט האמינה דווקא לגרסת המציל וציינה שעדותו נתמכה בתמונות המראות את המדרגה הפגומה ובמסמכים רפואיים מזמן אמת. היא הוסיפה שהעירייה לא הוכיחה שלא הייתה מודעת לקיומו של המפגע בסוכה, ומכל מקום, לא הובאה כל ראיה לכך שמתבצעות על-ידה בדיקות שגרתיות בסוכות המציל שבחופיה.

 

משכך נקבע שמדובר בתאונת עבודה, ולכן העירייה וחברת הביטוח שלה צריכות לפצות את התובע על נזקיו. בהקשר זה פסקה השופטת שהנתבעות הוכיחו שהמציל קיבל את מלוא השכר עבור חופשת המחלה וכי הפרישה המוקדמת לא הייתה קשורה לתאונה, ולכן התובע לא זכאי להפסדי שכר.

 

"איני מוצאת שהוכח כי אלמלא התאונה היה התובע בוחר להמשיך לעבוד בעבודה אחרת לאחר פרישתו לגמלאות. על כן איני פוסקת פיצוי בגין הפסדי שכר מעת פרישתו של התובע לגמלאות", נכתב בפסק הדין.

 

עם זאת, השופטת התרשמה כי התובע עדיין סובל מנכות קלה בצוואר ובאגודל ימין, וכי נזקק לעזרה מאחרים בתקופת ההחלמה.

 

לסיכום הורתה השופטת לעירייה ולחברת הביטוח לפצות את התובע, ביחד ולחוד, בסך כולל של 43,500 שקל עבור כאב וסבל, עזרת צד ג' והוצאות רפואיות. בנוסף הן ישלמו לו הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בשיעור 23.4% מסכום הפיצוי.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד ניצן הראל
  • ב"כ הנתבעות: עו"ד דוד צמח
  • עו"ד דוד פייל עוסק בתאונות עבודה
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים