שתף קטע נבחר

יו"ר הקואליציה: מנסים למנוע את פיטורי השר כץ

ח"כ דוד ביטן אישר כי נתניהו עשוי לפטר את שר התחבורה: "זאת אפשרות שיכולה להיות, אנחנו מנסים למנוע את זה אבל נכון לעכשיו לא מצליחים"

 

 
 

הכאוס התחבורתי בעקבות ניתוק הרכבת: יו"ר הקואליציה דוד ביטן לא מכחיש שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לפטר את שר התחבורה ישראל כץ. "זאת אפשרות שיכולה להיות, אנחנו מנסים למנוע את זה אבל נכון לעכשיו לא מצליחים", אמר יו"ר הקואליציה ביטן בראיון לאולפן ynet. "יש משבר אמון אמיתי, זו אופציה קיימת מבחינתו. אנחנו מנסים לבטל את ההחלטה".

  

בראיון אמר ח"כ ביטן: "הצעתי כל מיני הצעות פשרה, נכון להיום זה לא מסתייע. משבר האמון בעייתי ביותר. המצב לא נראה טוב. צריך קודם כול להרגיע את המצב. כרגע אף אחד לא מרגיע. שתי הלשכות עובדות בצורה אחרת. אני מנסה והדרך היא בעצם לעבוד בהרמוניה על מנת לפתור את המשבר ביחד. יש דרך. השר יכול לשתף פעולה עם ראש הממשלה כדי לפתור את המשבר. צריך למצוא פשרות".

 

לטענת יו"ר הקואליציה, "המשבר עם החרדים הוא אמיתי. התגלגל לידי ראש הממשלה משבר שהוא לא רצה אותו. אף אחד לא מבין למה הרכבת מתעקשת לעשות את זה באופן שהיא מתעקשת ונוצר משבר די אמיתי שעומד לפתחו של ראש הממשלה. צריך לעבוד על הפתרון ביחד. נכון להיום אני לא מצליח למצוא איזושהי דינמיקה של אפשרות לפתור את הבעיה. למרות שהצעתי הצעות טובות הן לא מתקבלות".

נתניהו וכץ (צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי) (צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי)
נתניהו וכץ(צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי)

 


 

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

כביש החוף, הבוקר (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
כביש החוף, הבוקר(צילום: יאיר שגיא)

במהלך היום צפויים עומסי תנועה כבדים עקב השבתת קו הרכבת המחבר את יישובי הצפון למרכז הארץ ולדרומה (קו חיפה-תל אביב). בין היתר ציינה המשטרה כי צפויים עומסים כבדים בצירים הבין-עירוניים מתל אביב וצפונה וכן בצירים המובילים לנתיבי איילון מתחנות ארלוזורוב וההגנה.

 

בעקבות כניעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לחרדים והפסקת העבודות בקו הרכבת תגברה אגד את הקווים בעשרות אוטובוסים, אך אלו יספקו מענה חלקי בלבד. לנוסעים המגיעים לתחנות הרכבת אין שאטלים מהתחנה ליעדם, והתחבורה מהתחנות היא רק באמצעות התחבורה הציבורית. זאת, מלבד ההסעות הייעודיות שסופקו לחיילים.

למי שיעבור למכונית הפרטית צפויים כאמור עומסי תנועה כבדים בכבישים.

 

המשטרה מסרה כי הנהגים מתבקשים להימנע מלהגיע למחלפים ארלוזורוב וההגנה בתל אביב כדי לאפשר את זרימת האוטובוסים. אנשיה נערכים בכוחות מתוגברים לתת מענה לעומסים הצפויים. שוטרים יוצבו במקומות שונים ובעת הצורך יעניקו עדיפות לאוטובוסים הרבים שינסו לספק מענה לרבבות הנוסעים. המשטרה קוראת לנהגים להקפיד שלא לנסוע בנתיבי התחבורה הציבורית ולגלות סבלנות.

 

קו הרכבת המחבר את יישובי הצפון למרכז ולדרום אמור לחדש את פעילותו רק בשעה 19:00 בערב. השבתת הקו משפיעה גם על הנסיעה בקווים אחרים של הרכבת. הקו לנתב"ג וממנו הושבת עד לשעות הבוקר וגם הרכבת לירושלים ולבית שמש מגיעה רק עד לתחנת ההגנה בתל אביב. מהרכבת נמסר כי הצוותים הטכניים הנמצאים בנקודות העבודה תוגברו בצוותים נוספים, במטרה לסיים את העבודות מהר ככל שניתן, אך ההערכה היא כי עדיין עד 19:00 קו חיפה-תל אביב לא ישוב לפעול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
ח"כ דוד ביטן
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים