שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: "לא אתן לאיש לעשות לי פוטש"
  רה"מ ישב לצד שר התחבורה כץ, לראשונה מאז העימות הפוליטי, ונזף בו מול המצלמות: "שרים מתמנים כדי לפתור משברים, לא כדי ליצור אותם". קודם לכן, בישיבת שרי הליכוד שאליה לא הגיע כץ אמר נתניהו: "לא אתן לאף אחד לעשות לי פוטש"

   

  נתניהו לצד כץ, הבוקר    (צילום דניאל אליאור)

  נתניהו לצד כץ, הבוקר    (צילום דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על רקע הכאוס התחבורתי שגרם משבר השבת והרכבת, התכנסה הבוקר (יום א') הממשלה לישיבתה השבועית. שר התחבורה ישראל כץ ישב לצדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אחרי העימות הישיר ביניהם וכניעתו של נתניהו לחרדים. בפתח הישיבה אמר נתניהו מול המצלמות: "שרים מתמנים כדי לפתור משברים, לא כדי ליצור אותם".

   

  קודם לכן, בישיבת שרי הליכוד שאליה לא הגיע כץ, אמר נתניהו: "לא אתן לאף אחד לעשות לי פוטש". מוקדם יותר הבוקר אמרה מנכ"לית משרד התחבורה המקורבת לכץ: "כואב לראות את הטירוף".

   


   

  מנכ"לית משרד התחבורה: "כואב לראות את הטירוף"

  מנכ"לית משרד התחבורה: "כואב לראות את הטירוף"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  נתניהו אמר עוד בישיבת הממשלה: "שר הביטחון הנחה את מערכת הביטחון לסייע בהסעות חיילים, משרד התחבורה מפעיל מערך אוטובוסים מוגבר. המשבר הזה כולו מיותר. לא היה צורך להגיע לזה. יש בישראל סטטוס קוו זה שנים רבות. כשצריך לבצע עבודות בשבת הן מתבצעות כפי שהיה בשבת שעברה בנתיבי איילון. כשלא צריך עבודות בשבת - הן לא יתבצעו. זה הכלל שהנחה אותנו וימשיך להנחות אותנו. בשבע השנים האחרונות הממשלה השקיעה קרוב לשלושים מיליארד שקל בהרחבה מסיבית של כבישים, מסילות וכדומה. הצלחנו בלי משברים מיותרים. כשלא רוצים משבר ניתן להימנע ממנו". 

   

  מוקדם יותר דיבר נתניהו על "פוטש" בישיבת שרי הליכוד. נתניהו אמר את הדברים כמענה לשאלתה של השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל. השרה שאלה את ראש הממשלה על שורשי המשבר עם שר התחבורה. "לפני חודש וחצי ישראל הזמין את כל החרדים אליו. הבטיח להם שהוא ידאג שלא יעבדו בשבת, אלא במצבים מצילי חיים. בינתיים היה ניסיון פוטש נגדי במזכירות שלא צלח, ואז מסתבר שעובדים בשבת ומנסים להסית את החרדים נגד הממשלה", השיב לה נתניהו והבהיר: "לא אתן לאף אחד לעשות לי פוטש".

   

  בכניסה לישיבת הממשלה התייחסו גם השרים למשבר התחבורה. שר הבריאות יעקב ליצמן סירב להתרגש מעומסי התנועה שיצר משבר הרכבת. הוא עמד על כך ש"לא היה צריך להגיע לחילול שבת. פשוט חיללו את השבת", והסביר: "שמעתי חדשות באוטו, הכול זורם כרגיל. אפשר לבצע את כל עבודות הרכבת יחד, לא היה צריך להגיע לחילול שבת".

   

  שר החקלאות אורי אריאל: "אפשר למצוא תחליפים ואפשר לארגן את זה יותר טוב. כל העולם שומר על היום השביעי, אין סיבה שהעם היהודי לא ישמור". 

   

  מסוף 2000, ארלוזורוב תל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מסוף 2000, ארלוזורוב תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  אוטובוס עמוס חיילים שיצא מתל אביב הבוקר ()
  אוטובוס עמוס חיילים שיצא מתל אביב הבוקר

  בראיון לאולפן ynet מוקדם יותר אישר יו"ר הקואליציה דוד ביטן שנתניהו שוקל לפטר את השר כץ. "זאת אפשרות שיכולה להיות, אנחנו מנסים למנוע את זה אבל נכון לעכשיו לא מצליחים", אמר. "יש משבר אמון אמיתי, זו אופציה קיימת מבחינתו. אנחנו מנסים לבטל את ההחלטה".

   

  במהלך היום צפויים להימשך עומסי תנועה כבדים עקב השבתת קו הרכבת המחבר את יישובי הצפון למרכז הארץ ולדרומה (קו חיפה-תל אביב). בין היתר ציינה המשטרה כי צפויים עומסי תנועה כבדים בצירים הבין-עירוניים מתל אביב וצפונה וכן בצירים המובילים לנתיבי איילון מתחנות ארלוזורוב וההגנה.

   

  בעקבות כניעת ראש הממשלה נתניהו לחרדים והפסקת העבודות בקו הרכבת תגברה אגד את הקווים בעשרות אוטובוסים, אך אלו יספקו מענה חלקי בלבד. לנוסעים המגיעים לתחנות הרכבת אין שאטלים מהתחנה ליעדם, והתחבורה מהתחנות היא רק באמצעות התחבורה הציבורית.

   

  פעילי "15 דקות", ארגון צרכני התחבורה הציבורית של ישראל, הפגינו מול משרד ראש הממשלה במחאה על השיבושים הקשים בשירותי התחבורה הציבורית. במשמרת המחאה הם הציגו מיצג של נוסעים כבני ערובה בידיהם של הפוליטיקאים, בהם ראש הממשלה ושר התחבורה.

   

  מנכ"ל "15 דקות", גיל יעקב: "נוסעי התחבורה הציבורית הפכו קורבנות של משחקים קואליציוניים. לא ייתכן שהציבור שזקוק לתחבורה ציבורית יישאר בחוסר ודאות ובעיקר ללא יכולת להתנייד בגלל קרבות פוליטיים. אנחנו קוראים לממשלה להגיע לפתרון שלא יפגע כלל בשירות שניתן לנוסעי התחבורה הציבורית. הישרדות פוליטית של נבחרי ציבור לא יכולה להגיע על חשבון הציבור שהם אמורים לשרת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים