שתף קטע נבחר

כולנו שווים: העמותות המשתתפות ביריד המתנות

"כל אדם נברא בצלם, וככזה מגיעה לאנשים עם מוגבלות שכלית הזדמנות שווה, כלכל אדם" - זהו המוטו של אקים, ולמעשה חובק את הרעיון המרכזי העומד בבסיסה של כל עמותה הפועלת לשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה שלנו. הכירו את העמותות המשתתפות ביריד המתנות ובואו לקחת חלק מחוויה מיוחדת במינה

בחסות בנק הפועלים

 

בנק הפועלים מארח את יריד "בית פתוח לעמותות", בו מוצגות למכירה יצירות מקוריות ואיכותיות פרי עבודתם של ילדים, בני נוער ומבוגרים חברי כ-30 עמותות מכל רחבי הארץ. האירוע הוא חגיגה משותפת לציבור הרחב, לבנק הפועלים ולעמותות העוסקות בעבודת קודש למען הקהילה כל ימות השנה. כמו בשנים קודמות, ההכנסות מן האירוע יוקדשו לפעילות הברוכה והחיונית של העמותות, אשר פעילות זו עוזרת להם להתקיים במהלך השנה.

 

היריד יתקיים בבניין הנהלת בנק הפועלים ברח' יהודה הלוי 63 בתל-אביב, ביום שישי ה-23.09.16 החל מהשעה 9:00 ועד לשעה 15:00, ובמוצאי שבת ה-24.09.16 החל מהשעה 20:30 ועד ל-23:00. ניתן לחנות בחניון בית הדר. הכניסה מיהודה הלוי 12 או מרחוב הרכבת. 

 

הכירו את העמותות המשתתפות:

 

הופכות את היוצרות

תחומי פעילות והחזון שלנו: הופכות את היוצרות פועלת להכשרה, תעסוקה והעצמה כלכלית ואישית של של נשים היוצאות ממעגל הזנות וההתמכרות. כ-12,000 נשים, נערות ונערים נמצאות במעגל הזנות בישראל. הנזקים הרבים הנגרמים מדי יום למי שנמצאת במעגל זה, הכוללים אלימות פיזית, דיכוי נפשי, ניתוק חברתי מתמשך והתמכרויות, הופכים את הזנות למלכודת שקשה מאוד לצאת ממנה, והיא גובה קורבנות רבים.

 

אנו מאמינות כי מחיר הזנות אינו מתמצה בנזקים האישיים לנשים, אלא מתגלם גם במצבן של כלל הנשים בחברה ועל כן יש לתמוך במי שעושה צעדיה הראשונים לצאת ממעגל הזנות. 'הופכות את היוצרות' מתמקדת בסוגיית השיקום התעסוקתי לנשים ממעגל זה באופן מקיף ועוטף ומציעה הכשרה מקצועית בתחומי אופנה ודיגיטל, חממה עסקית ומקצועית, עבודה ופרנסה בסטודיו, וסיוע פסיכוסוציאלי להשתלבות במעגל החיים המיטיב.

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: כל אחת ראויה לגלות את התרומה הייחודית שלה לעולם, ולהביא אותה לידי ביטוי. זו הדרך של כל אחת לתקשר עם החברה סביבה ולהיות חלק ממנה, כאשה יוצרת, עובדת ופעילה.

 

משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים בעמותה שלנו או על הלקות שלהם: אף אחת לא חולמת למכור את גופה כשתהיה גדולה, והזנות מוחקת את כל החלומות האחרים. על פי מחקרים וניסיון, מעל 95% מהנשים בזנות הינן קרבנות לניצול מיני בילדותן, ונלכדו בזנות בגילאי 12-18. אנו מאמינות כי מחיר הזנות אינו מתמצה בנזקים האישיים לנשים, אלא מתגלם גם במצבן של כלל הנשים בחברה ועל כן יש לתמוך במי שעושה צעדיה הראשונים לצאת ממעגל הזנות.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: טי-שרטים מעוצבות מודפסות, סט תיקי בד רב תכליתיים, כריות עיניים עם שמנים ארומתיים, תיקים וכירבוליות לתינוקות ולבית.

 

מיקום: תל-אביב וחיפה

פרטי קשר: HOFCHOT@YOTSROT.ORG 054-4949832

אתר האינטרנט: WWW.YOTSROT.ORG

פייסבוק: https://www.facebook.com/hofchot/

 


אלמז אמנות

אלמז אומנות בישראל הינה עמותה ללא מטרת רווח הפועלת ללא ליאות לקידום תעסוקה הכשרה של אמנים יוצאי אתיופיה וסיוע בשיווק עבודות יד ברחבי הארץ. לאלמז יש שיתופי פעולה הדוקים עם מרכזי תעסוקה של יוצא אתיופיה ברחבי הארץ.

 

בישראל קיימים אמנים רבים יוצאי אתיופיה שמתמחים במלאכת הריקמה, פיסול וקליעת קש. אנו מעודדים ופותחים להם שווקים ואפשרויות שונות להתפתחות מקצועית. העבודות מוצגות בגלריות ומוזיאונים ברחבי הארץ ונמכרות לוועדי עובדים באירוגונים שונים. מדי פעם ניתן לראותן גם בתערוכות ייעודיות.

 

משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים העמותה שלנו או על הלקות שלהם: לאמנים יוצאי אתיופיה יש מסורת רבת שנים של אמנות ועבודות יד העמותה רוצה להנגיש זאת לציבור הרחב.אנו רוצים לתת כבוד לעוסקים במלאכה.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: פסלים, תמונות רקומות, בתי מזוזה, כיסויי כרית כיסויי חלה, בתי מנורה, תכשיטים, תמונות קנבס, גלביות ועוד.

 

 

כל קנייה בעמותת אלמז (אלמז=יהלום באמהרית) מסייעת למשפחות האתיופיות להתקיים בכבוד וגאווה. אתם מוזמנים לקנות ממבחר מוצרים, כולם מעשי ידי הקהילה האתיופית בישראל, ובכך לעזור ולתמוך בקידום הקהילה ובשימור מסורת האמנות האתיופית היהודית.

 

פרטי קשר: almaz@almaz.co.il

אתר האינטרנט: almaz.CO.IL 

 

בית מיחא

תחומי פעילות: טיפול ושיקום בילדים חרשים ועם לקות בשמיעה. הישגה העיקרי של העמותה הוא שילובם של כ-90% מבוגריה בכיתות א' בבתי ספר רגילים.

 

חזון: להעניק לכל ילד חרש ועם לקות בשמיעה את הכלים לרכית תקשורת, שפה, התפתות ושוויון הזדמנויות לשילובו המלא בחברה.

 

מוצרים שימכרו ביריד: שמיכות, סוודרים, כריות, בובות לפעוטות בעבודת יד.

 

מיקום: רחוב רדינג 23 תל אביב

טלפון: 03-6994777 (שלוחה 0 או 4)

אתר אינטרנט: www.beitmicha.org.il

פייסבוק: בית מיחא

 

 

עלם

תחומי פעילות והחזון שלנו: עמותת עלם הוקמה במטרה לסייע לבני נוער בסיכון ומצוקה בישראל להיחלץ ממצבם ולמצוא את מקומם בחברה כבוגרים וכאזרחים תורמים לעצמם, למשפחתם ולחברה הישראלית.

 

אנו מפעילים 78 פרויקטים ייחודיים ב-43 יישובים ברחבי הארץ בהם אנו מעניקים תמיכה ובית לבני הנוער והצעירים בסיכון.

 

משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים העמותה שלנו או על הלקות שלהם: בני הנוער והצעירים שעלם פוגשת בכל רחבי הארץ, מתמודדים עם מצוקות של אלימות, ניצול מיני, שוטטות וחסרות בית, התמכרות לסמים ואלכוהול ואף מעורבות בזנות.

 

ב-80 פרויקטים שונים הפזורים בכ-40 ישובים ברחבי הארץ, עלם משמשת עבור בני הנוער אוזן קשבת ויד מכוונת ומציעה להם תכניות שיקום ארוכות טווח. עלם מסייעת להם להשתלב באופן פעיל בחברה הישראלית, להתגייס לצבא, לרכוש מקצוע ולעלות על דרך המלך.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: תכשיטים שעיצבה לירז גת, מעצבת תכשיטים ומתנדבת בסדנאות עם נערות בסיכון בעמותת עלם. העיצובים המקוריים עשויים מחומרים מציפוי זהב וגולדפילד.

 

מיקום: הירקון 35 בני ברק

טלפון: 03-7686666

פקס: 03-6470319

אתר האינטרנט: http://www.elem.org.il/

פייסבוק: https://www.facebook.com/ElemIsrael/?fref=ts

 

המפעל להכשרת ילדי ישראל – בית טוב לגדול בו

תחומי פעילות והחזון שלנו: חינוכם ושיקומם של ילדים שרשויות הרווחה קבעו כי יש לגדלם מחוץ לבית. מטרתנו לשמש מקום מגורים חלופי על מנת שיעברו חויה מתקנת של גדילה והתפתחות במסגרת שהינה הכי קרובה לבית, תוך מתן מיטב ומירב הכלים לפרוץ את מעגל הכשל והמצוקה ולהשתלב כבוגרים עצמאיים התורמים לחברה.

 

משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים העמותה שלנו או על הלקות שלהם: כל הילדים שחוסים במסגרותינו הינם בעלי פוטנציאל שכלי תקין, אך סובלים מפגיעות סביבתיות המונעות מהם למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. 72% מתוכם מסיימים עם תעודת בגרות מלאה 100% מהם מתגייסים לצה"ל או מתנדבים לשרות הלאומי והופכים להיות אזרחים מועילים לחברה.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: פנקסים, רשימת קניות למקרר, מדבקות קיר לחדרי ילדים, מנדלות לצביעה

 

מיקום: כפרי ילדים ומסגרות השמה חוץ ביתיות בפריסה ארצית: כרמיאל, אשדוד, אשקלון, נס ציונה, הכפר הירוק, הדסים, עפולה, גבעת עדה , חורפיש, ראשון לציון, רמת גן , קיבוץ סעד.

אתר האינטרנט: www.hamifal.org.il

בפייסבוק – המפעל להכשרת ילדי ישראל

 

 

קלי"ק - קהילה למען יזמות לקשישים

תחומי הפעילות והחזון שלנו: עמותת קלי"ק שואפת לתפעול עצמאי ויציב על ידי ייזום פרויקטים חדשניים שייעודם קידום האוכלוסייה הוותיקה במטרה להעלות את דימויים האישי והחברתי ולאפשר להם להמשיך לחיות בכבוד ולתרום לחברה.

 

השם "קלי"ק" הוא ראשי תיבות ל"קהילה למען יזמות לקשישים" עקב תפיסת הקהילתית של העמותה. העמותה מורכבת מקהילת מתנדבים והוד השרון היא עיר התנדבותית עם דגש על מעורבות קהילתית. עיקר עובדי העמותה הם תושבי המקום וקלי"ק היא עמותה שיוזמת פעילויות יצירתיות ומגוונת לוותיקי הוד השרון.

 

חזון: שיפור איכות החיים של האזרח הוותיק על ידי יישום מודלים חדשניים של יזמות חברתית בתחום הגיל השלישי

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: עמותת קלי"ק מאמינה שהאוכלוסייה הוותיקה של היום הינה משאב חיוני והכרחי המעוניין להישאר חלק אינטגרלי בתרומתו לחברה.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: סינרים, כריות, ערכות יצירה, כלי בית, דברי קרמיקה.

 

מיקום: הוד השרון

אתר האינטרנט: www.click-savi.org.il

בפייסבוק: https://www.facebook.com/click.savi?ref=tn_tnmn

 

"לצאת מהקופסא"

תחומי פעילות וחזון: עמותת "לצאת מהקופסא" הוקמה על-ידי קבוצה של צעירים בשנת 2010 על-מנת לקדם את תחום העיצוב בישראל ולהשתמש בעיצוב ככלי מניע לשינוי כלכלי, חברתי ותרבותי של החברה הישראלית.

 

העמותה פועלת במטרה לייצר עבור מעצבים צעירים במה, כלים והזדמנויות ליצירה, למידה ועשייה משותפות, וחותרת להקמת מרחבי עבודה אשר יאפשרו למעצבים צעירים להתנסות וליזום. כל זאת, תוך שימוש בידע ובכלים שרכשו על-מנת להעבירו הלאה ולקדם באמצעותו את החברה בה אנו חיים. העמותה מפתחת תוכניות חינוכיות אשר עושות שימוש בעיצוב למינוף אוכלוסיות מוחלשות, ובכך מקדמת את צמצום הפערים בחברה.

 

בשנת 2013 השקנו את "טרמינל עיצוב" בעיר בת-ים .בליבת הפעילות של הטרמינל מתקיימות תוכניות לליווי מקצועי של מעצבים. המשתתפים בתוכנית מקבלים ליווי אישי וכלים לפיתוח מקצועי, ובתמורה הם מתנדבים בקהילה ומשתלבים בתוכניות החינוך שמפעילה העמותה.

 

לאור הצלחת "טרמינל עיצוב בת-ים" והשפעתו הנרחבת על המעצבים והקהילה, הקמנו את "טרמינל עיצוב ירוחם", הפעם במסגרת מעבדות התרבות של מפעל הפיס, ואנחנו מתעתדים לפתוח שני טרמינלי עיצוב נוספים בגליל ובירושלים.

 

תוכנית נוספת של העמותה היא "יזמי העיצוב", תוכנית העודדת יזמים צעירים בזירת העיצוב ומקנה להם כלים להתנהלות עסקית נכונה. בנוסף, יש לנו את תוכנית "מעצבות ביחד", קורס מקצועי קצר-מועד לפיתוח ועיצוב מוצר, הפונה למעצבות ובעלות מלאכה ערביות ויהודיות.

 

אני המאמין שלנו הוא שעיצוב יכול להוביל לשינוי ולצמצום פערים בחברה: אנו פועלים בתוך בתי ספר ומלמדים עיצוב. כתבנו תוכנית "מעצבים לעתיד" שמאושרת על ידי משרד החינוך ומלמדים בתי ספר רבים כולל נוער בסיכון וחינוך מיוחד.

 

ביריד עמותות של בנק הפועלים, אנו מציגים את תוצריהם של בוגרים מכל תוכניות העמותה: Uligo (אולי בן ישראל), אורי ארואסטי, Fantazoo (דור מיינצר), suit-case workshop (קרן ודניאל סינגר), אבגדה - מיכל בן יעקב ופולה רייקין.

 

מיקום: רח' האורגים 11 בת-ים

אתר האינטרנט: http://www.outbox.org.il/

פייסבוק: https://www.facebook.com/outboxisrael

 

 

  

עמותת אנוש - העמותה הישראלית לבריאות הנפש

תחומי פעילות והחזון שלנו: מתן שירותי שיקום איכותיים ומקצועיים למתמודדים עם מגבלה נפשית ולבני משפחותיהם. פיתוח שירותים חדשניים בתחום בריאות הנפש. הגברת המודעות החברתית לתחום בריאות הנפש. קידום זכויות המתמודדים.

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: העמותה פיתחה שירותי שיקום פורצי דרך, המבוססים על התאמה אישית ועל ערכי גישת ההחלמה. המאפשרים לאדם לחיות חיים מלאים ובעלי משמעות.

 

משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים העמותה שלנו או על הלקות שלהם: עמותת אנוש מסייעת למשפחות בהתמודדות עם המשבר המורכב ומקנה מידע אודות המחלה, הטיפול התרופתי ושירותי השיקום העומדים לעזרתו של המתמודד, תוך תמיכה והכרה במקום החשוב והמשמעותי של המשפחה בתהליך השיקום.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: מוצרי סבון טבעי המיוצרים ע"י מתמודדים עם מגבלה נפשית באנוש בת ים.

הסבונים מיוצרים בעבודת יד בתהליך קר השומר על תכונותיהן המיטיבות של השמנים הטבעיים., ללא תוספות מלאכותיות של חומרי בישום או צבע וללא חומרים שנוסו על בעלי חיים. לכל הסבונים בסיס משותף: כולם מיוצרים משמן זית, שמן דקל, שמן קוקוס וחמאת שיאה, אך לכל סבון תרכובת שמנים אתריים הייחודים רק לו. השנה יימכרו מגוון מארזי סבון וכמו כן תהיה יכולת הרכבה עצמית של מארזים.

 

מיקום: 53 סניפים בכל הארץ מצפון ועד דרום

מטה אנוש: משה דיין 30 , כפר סבא 074-7556100 office@enosh.org.il

קו ייעוץ: "מקשיבים מניסיון" טלפון 1-700-551616 או בדוא"ל yeutz@enosh.org.il

רשתות חברתיות: https://www.facebook.com/AmutatEnosh/?fref=ts

https://www.youtube.com/channel/UCG_f27DTWvueGebvq3SLZSg

 

 

 

וראייטי ישראל

מוסד ללא כוונות רווח (מלכ"ר), נוסד בשנת 1967, במטרה לסייע במגוון דרכים לילדים עם צרכים מיוחדים: טיפולים רפואיים, פארארפואיים (ריפוי ועיסוק, פיזיותרפיה, רכיבה טיפולית וכו'), תמיכה מקצועית, רכישת עזרים טיפוליים ושיקומים (כסאות גלגלים, אינסרטים, מתקני רחצה, משקפיים, מכשירי שמיעה וכו').

 

ארגון וראייטי מסייע לכל סוגי הפגיעויות והחולי, כל זמן שזה כרוני ומספק עזרה פרטנית ורב שנתית לאותו הילד. הארגון מסייע למשפחות ממעמד סוציואקונומי בינוני ומטה.

 

מיקום: תבואות הארץ 3, שיכון דן, תל אביב

פרטי קשר: 03-6447201

אתר האינטרנט: www.variety.co.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/variety.il?fref=ts

 


   

"שיקום אחר" מפעל מוגן "יוצרים באהבה"

תחומי פעילות והחזון שלנו: "שיקום אחר" הינה עמותה פורצת דרך ומובילה שינוי חברתי, למען מימוש והגשמת שאיפותיהם וחלומותיהם של האנשים המתמודדים עם מגבלות נפשיות בתחום התעסוקה ופיתוח הקריירה.

 

עמותת "שיקום אחר" מתמחה בשילוב תעסוקתי לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית ובקידום השתלבותם בשוק הפתוח וקהילה באמצעות מודלים ותכניות התערבות ייחודיות בתחום התעסוקה ופיתוח הקריירה.

 

מעל לעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות והמודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית מתוך תפיסת האדם המתמודד עם המגבלה במרכז, מוביל ומנווט את חייו ואת מסלול הקריירה התעסוקתית שלו.

 

פעילות העמותה מאפשרת לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית להתקדם לעבר חלומם התעסוקתי ולרכוש הכשרה וניסיון תוך כדי עבודה. במהלך שנות פעילותה הצליחה העמותה לסייע להשתלבות מאות אנשים המתמודדים עם מגבלות נפשיות במגוון רחב של מקומות עבודה ובמגוון תפקידים.

 

בכל המיזמים שמפעילה העמותה מחזקים המתמודדים מיומנויות עבודה ומיומנויות חברתיות המסייעים להשתלבותם בשוק העבודה. פעילות העמותה מסייעת לאדם המתמודד להוביל את דרכו בחקירה, בחירה והשתלבות במקום עבודה או לימודים בשוק הפתוח לפי חלומו וכיוון הקריירה אותו רוצה לפתח.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: מוצרי נוי יחודיים, מוצרי אירוח לראש השנה, מוצרים לחדרי ילדים, טקסטיל.

 

מיקום: פתח תקווה

פרטי קשר: טל' 03-9228743 פקס 03-9192597

אתר האינטרנט: www.kelimshloovim.org.il

 

 

מכון סאמיט ויציר כפיים

מכון סאמיט הוקם בשנת 1973 כעמותה ציבורית (ע"ר), ופועל בשיתוף ובפיקוח משרד הבריאות (סל שיקום), משרד הרווחה, ביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

 

מכון סאמיט היה מראשוני הפועלים למען שילוב נפגעי נפש בקהילה והוא מפעיל מזה 32 שנה את השירות לשיקום פסיכוסוציאלי למתבגרים ולמבוגרים צעירים, שירות שכולל חמש מסגרות נפרדות:

 1. קהילה טיפולית למתבגרים
 2. קהילה טיפולית למבוגרים צעירים
 3. דיור מוגן
 4. מרכז לשיקום תעסוקתי הכולל מפעל מוגן ("יציר כפיים")
 5. תעסוקה נתמכת

 

כל המסגרות האלו מטרתם העיקרית היא להביא את המשתקם לרמת עצמאות והתמודדות שיעזרו לו להשתלב בקהילה, בתחומי הדיור החברה והעבודה. המכון מעניק הזדמנות לשינוי בחיים למבוגרים, צעירים ומתבגרים הזקוקים לשיקום ולטיפול.

 

"יציר כפיים" הינו מפעל מוגן מעברי לעבודות יד איכותיות בעץ ובטקסטיל. המפעל ממוקם ברחוב האומן 16 אזור התעשייה בתלפיות, בנין "בית גיל", זהו מפעל מוגן עבור צעירים, נפגעי נפש, בגילאים 18-45. המשתקמים עובדים בשלוש סדנאות – מתפרה, נגריה וחרושתי.

 

הנגרייה מייצרת מוצרים מעץ טבעי הייחודיים לנו, כגון: מתקנים לדיסקים, שולחן וכסאות לילדים, בתי בובות, תיאטרון בובות, עריסת בובות ועוד.

 

המתפרה מייצרת מוצרים ממגוון רחב של בדים, כגון: שמיכות טלאים, שמיכות פליז, סינרים לתינוקות ולילדים ועוד. קו המוצרים של שתי הסדנאות הוא בעיקר עבור תינוקות וילדים אך בנוסף ישנו קו מוצרים למבוגרים.

 

כמו כן, קיים ייצור של מוצרים שלנו ועבודות מבחוץ, כגון: דיוור, אריזות, פירוק והרכבות וכו'. לשם כך אנו עובדים עם לקוחות וארגונים חיצוניים ועבורם אנו עושים עבודות אלו על פי הזמנה. לכל סדנה יש אחראי והמוצרים מיוצרים כולם על-ידי המשתקמים. המוצרים נמכרים במפעל וגם בדוכנים והמשתקמים לוקחים חלק גם במכירת המוצרים. חשוב לציין שכל ההכנסות מהמוצרים מיועדות לרווחת המשתקמים.

 

אנו מאמינים כי לכל אדם יש את הזכות והיכולת להשתלב בחיי החברה. התעסוקה הינה מרכיב חשוב בבניית הזהות לכל אדם בכל חברה, והשתלבות תעסוקתית הינה מחויבת על מנת לקדם את השתלבות האדם בחברה הכללית ובקהילה בה חי.

 

המפעל המוגן הינו מסגרת מעברית, שנועדה להכין את המשתקמים להשתלבות בעבודה בשוק החופשי בקהילה. השילוב בעבודה בקהילה היא גולת הכותרת של המאמץ השיקומי של המשתקם-העובד ושל הצוות השיקומי.

 

המפעל המוגן הוא חלק ממכון "סאמיט" שהינה עמותה לשירותי טיפול, שיקום פסיכוסוציאלי ורווחה. המכון מעניק הזדמנות לשינוי בחיים למבוגרים, צעירים, מתבגרים וילדים הזקוקים לשיקום ולטיפול.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד הינם: מוצרי מתפרה: צילוניות, תיק איפור, תיק גן, תיק רחצה, תחתית לסיר, מיקרוברד, פונצ'ו, משטח פעילות, קוביות משחק, תיק שק, תיק צד לנשים, שמיכת עגלה ועוד.

 

מוצרי הנגריה: סוס נדנדה, כסאות ושולחנות, בית בובות, תיאטרון בובות, מטבח לילדים, שרפרף מרובע, עריסת בובה

מוצרי סדנא: סוס על מקל עץ, לוח מגנט, ערכת יצירה, ערכת יום הולדת.

 

יצירת קשר: Summitye@gmail.com

אתר האינטרנט: http://yetzirkapayim.com/

פייסבוק: http://www.facebook.com/#!/yetzirkapayim

 

 

בית השנטי

תחומי פעילות: מתן קורת גג ומסגרת לנוער בורח, בסיכון ובסכנה וחסר קורת גג בגילאי 14-21 מכל שכבות האוכלוסייה ללא הבדל דת, מין או מגדר.

 

חזון העמותה: "השבת נוער בורח בסיכון, בסכנה וחסר קורת גג למסלול חיים אופטימאלי על ידי יצירת סביבה תומכת, מכוונת ומותאמת לצרכיו."

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: דלתות בית השנטי פתוחות לבני נוער נטושים עם פצע רגשי, ללא בית חם, שלרוב גם עברו התעללות פיזית, מינית ונפשית. אנחנו מאמינים שבית מלא אהבה מאנשים שאכפת להם - יש בכוחו לשנות חיים, ולכן במרכז המודל הטיפולי שלנו עומד הבית – בו קיימת אווירה משפחתית מלאה חמלה.

 

עם ניסיון של למעלה מ- 30 שנות פעילות וטיפול בעשרות אלפי בני נוער, סללנו דרך בה למעלה מ-90% משלימים בגרויות, מתגייסים לצה"ל ומשתלבים בחיים נורמטיביים. ילדי בית השנטי משתלבים במסגרות חינוכיות שונות ומשלימים השכלה. חלקם אף בוחרים בהמשך, להשתתף במסלול הכשרה להדרכת נוער במצוקה במטרה להשתלב בעבודה בבית השנטי.

 

המוצרים שנמכור ביריד: ספר "לא על האוכל לבדו" - ספר מתכונים ומעשיות משולחן השבת של בית השנטי. ספר מדהים בהשתתפות 32 שפים, כמו: שגב, אהרוני, שאול בן אדרת, ארז קומרובסקי, עומר מילר, צחי בוקששתר ואביב משה. לכל מתכון יש סיפור עם מוסר השכל שאנו נוהגים לספר לילדי בית השנטי בערבי שישי.

 

ספר "לא על המתוק לבדו" - ספר קינוחים משולחן החג של בית השנטי. ספר בהשתתפות קונדיטורים מהמובילים בארץ, כגון: מיקי שמו, שיילי ליפא, תום פרנץ, אורן בקר, יאיר פיינברג, ערן שוורצברד ועוד, שהתנדבו להכין יחד עם ילדי בית השנטי קינוחים מדהימים המתאימים לכל חג ולכל מועד.

 

לצד המתכונים שולבו גם סיפורם עממיים וטעימות מדברי הילדים במסורת החגים בהם הילדים קמים ומספרים על חוויותיהם ותחושותיהם בחיק משפחת בית השנטי.

 

ספר דרך בית השנטי - ספרה של מריומה בן יוסף (מייסדת בית השנטי) אודות שיטת הטיפול הייחודית בבני נוער בסיכון.

 

אריח קרמיקה אותנטי "ברוך בואך" – גודל 10 על 10 לתלייה בכניסה לבית כקישוט.

 

מארזי אגרות ברכה - אגרות ברכה מהודרות שמתאימות לכל אירוע

 

מפתח יוקרתי "בחרת בחיים" - גודל 14 על 4 מפתח הבחירה בחיים הוא תזכורת יום יומית לחיים שלמים ומאושרים יותר. את המפתח תולים בכניסה לבית או בכל מקום שנותן תזכורת לחיים טובים יותר- עם לוגו בית השנטי.

 

מחזיק מפתחות "בחרת בחיים" - גודל 7 על 2.

 

דיסק בשביל השנטי 1+2- דיסקים של אומנים מוכרים שוויתרו על זכויות היוצרים שלהם וילדי בית השנטי בחרו את השירים.

 

אתר האינטרנט: http://shanti.org.il/

פייסבוק: https://www.facebook.com/BeitHaShanti/ 

 

 

עמותת ידידי כפר עידוד

לדיירי כפר עידוד זכות בסיסית לחיים ככל האדם! לעצמאות, לתעסוקה ולחברה. כפר עידוד מהווה "בית לחיים" ומחוייב להעניק לדייריו הזדמנות לחיות בבטחון ובאיכות חיים גבוהה, לפתח את יכולותיהם וכשרונותיהם, לשלבם בקהילה, תוך תחושת שייכות וסיפוק ולתת להם את הכלים לפיתוח עצמאותם בכל תחומי החיים ומימוש הפוטנציאל הגלום בכל אחת ואחד מהם בהתאם ליכולותיהם.

 

ה"אני מאמין" שלנו:

 • לכל דייר בכפר עידוד, כמו לכל אדם, הזכות לבית משלו, ולהזדמנות לממש את זכויות היסוד שלו כאדם בחברה.
 • כל דייר בכפר עידוד הוא ישות עצמאית ונפרדת, אדם שלם עם חוזקות וחולשות. 
 • גם אנשים עם צרכים מיוחדים זכאים לפרטיות מוחלטת במגורים. 
 • לכל דייר הזכות לנהל חיים אוטונומיים, למלא את תפקידיו החברתיים, חיי זוגיות ולהרגיש בעל ערך עצמי ככל אדם! (עם תמיכה של מערכת טיפולית מקצועית).
 • כפר עידוד הוא מודל ייחודי המעניק לבני המשפחה של דיירי הכפר שלווה ובטחון תוך הגשמת החלום לראות את יקיריהם מנהלים חיים עצמאיים ובוגרים, עשירים בפעילות ותוכן מגשימים אתגרים יומיומיים ובונים לעצמם חיים של כבוד, זקיפות קומה וביטחון עצמי.
 • כפר עידוד הוא חלק בלתי נפרד מן הנוף העירוני, תוך שיתוף ושילוב בחיי הקהילה, מגורים במרכז העשייה העירונית, שילוב תעסוקתי בקהילה, ניהול חיים ובילוי בעיר נתניה וסביבותיה מתוך מגמה להגביר את התערותם בקהילה ובחברה.
 • עבודת הצוות המקצועי בכפר עידוד אינה רק "עבודה" אלא שליחות ואתגר. העובדים בכפר עידוד עושים לילות כימים לפיתוח עצמאותם של דיירי הכפר תוך לימוד כישורי חיים וחברה במעטפת טיפולית מהטובות בישראל

 

מה שחשוב שתדעו על לקויות של אנשינו: דיירי הכפר מתאפיינים בלקות קוגנטיבית , בעיות למידה, תפקוד, והסתגלות על רקע נזק מוחי.

 

מוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: מוצרים שזורים בסרטים, כמו סלי שוק, סלי ילדות, מחזיק נייר טואלט, סלי כביסה, זרעים של עידוד רגיל וגדול.

 

אתר האינטרנט: www.kfaridud.org.il


בית איזי שפירא

בית איזי שפירא לשינוי באיכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות, הינו ארגון פורץ דרך הפועל כ-35 שנים, משפיע על כ 30,000 בוגרים וילדים בשנה ומהווה מודל ארצי ובינלאומי.

 

חזון הארגון: לפעול ליצירתו של שינוי חברתי על ידי מימוש החזון כי כל אדם עם מוגבלות יהיה אזרח שווה זכויות, מעורב ופעיל בחיי הקהילה.

 

בשנת 2012, נבחר בית איזי שפירא על ידי הועדה הכלכלית והחברתית של האו"ם ECOSOC, לשמש כיועץ מקצועי מיוחד של האו"ם, בתחום הטיפול באנשים עם מוגבלויות בעולם. זכיה זו מצטרפת לזכייה משנת 2011 באות העמותה האפקטיבית בישראל .

 

בית איזי שפירא פועל ליצירת שינוי חברתי רחב כלפי אנשים עם מוגבלות ע"י אסטרטגיה ייחודית: בנית מודלים איכותיים וחדשניים, לפתרון בעיות חסרות מענה אחר, ולשכפול והפצת המודלים לאחר מחקרם, באמצעות:

 • מתן ופיתוח שירותים חינוכיים טיפוליים חדשניים
 •  יצירת שינויי עמדות חברתיים ושינוי מדיניות
 • הפעלת מרכז למצוינות, מחקר והכשרה מקצועית בתחום הנכויות ההתפתחותיות.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: השנה נמכור ביריד את המוצרים האיכותיים מאוד למטבח של חברת "ארקוסטיל" ומוצרי קרן אהבה.

 

קרן "אהבה" מבית איזי שפירא הוקמה לפני כ-20 שנה על מנת לתמוך בפעילותו של בית איזי שפירא. לחברה בלעדיות על מותג Live O, מותג מוביל של שמן זית ישראלי איכותי ושל מבחר מוצרים שונים ומגוונים מבוססים שמן זית (ממרחים, טפנדים וריבות), כאשר פתיחת כל צנצנת משחררת חוויה מעוררת תיאבון של ניחוחות, טעמים ונופים.

 

ארקוסטיל למען ילדי בית איזי שפירא הינו מיזם חברתי ייחודי, שמטרתו לתמוך בפעילותו של בית איזי שפירא. חברת מילניום מרקטינג הצטרפה כמשקיע חברתי ותפעיל את חברת המתנות (לשעבר "קרן אהבה") לטובת ילדי בית איזי שפירא.

 

כניסתה של חברת מילניום כמשקיע חברתי למען ילדי בית איזי שפירא מסמלת התחלה חדשה, אפשרויות חדשות וצמיחה. הצוות החדש של החברה ימשיך לפעול עם מסורת של סטנדרטים גבוהים ושירות מצוין ולשדרג את המוצרים וכל זאת, גם כאן, לטובת עשייה משותפת ובמטרה שהתמורה לבית איזי שפירא תגדל ותהווה משאב משמעותי לפעילויות של העמותה. ההכנסות של המכירות ימשיכו להגיע לבית איזי שפירא כפי שהיה עד היום ויעזרו להמשיך לפתח מודלים חדשניים וייחודיים למען ילדים ובוגרים עם מוגבלות.

 

מיקום: איזי שפירא 1 רעננה

אתר האינטרנט: www.beitissie.org.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/beitissieshapiro

 


 

עמותת בית הגלגלים

תחומי פעילות והחזון שלנו. בית הגלגלים מהווה בית שני עבור 450 ילדים, בני נוער ובוגרים עם מגבלה פיזית ועבור למעלה מ 450- מתנדבים,חילונים, דתיים, יהודים ושאינם יהודים המגיעים ממקומות שונים בארץ מכל גווני הקשת המקצועית.

 

ייעוד ומטרות: יצירת רצף ארוך שנים של פעילויות הפגה, העשרה ופיתוח מיומנויות ספציפיות עבור ילדים, בני נוער ובוגרים עם נכויות פיזיות, חיזוק המשפחות בתהליך הטיפול בילדם והזדמנות לאגור כוחות מחודשים, יצירת קהילת מתנדבים ייחודית ומעורבת, מתן כלים לחיים עצמאיים, העברת מסר של פתיחות, סובלנות וסבלנות כלפי אנשים עם מגבלה, הכשרה תעסוקתית לבוגרי העמותה.

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה חזון העמותה: "שילוב אנשים עם נכויות פיזיות בקהילה כחברים פעילים ושווי זכויות".

 

משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים העמותה שלנו או על הלקות שלהם: מתוך אמונה שנתינה לקהילה מעניקה כוחות ומעצימה וכחלק ממימוש חזון העמותה,בכל שנה יוצאים מאות חניכים ומתנדבים לפעילויות התנדבות שונות ברחבי הארץ. פעילויות ההתנדבות כוללות: שיפוץ וצביעת מבנים, קטיף ירקות, התנדבויות בעמותות של

בעלי חיים והכנת אריזות מזון לנזקקים.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: יין , ספר מתכונים ולוחות שנה.

 

מיקום: פריסה ארצית שישה בתים הרצליה, אום אל פאחם למגזר הערבי, באר שבע למגזר הבדואי, ירושלים, ובוסתן הגליל ובקיבוץ אורים

אתר האינטרנט: www.beitgalgalim.org.il

פייסבוק https://www.facebook.com/HouseofWheels?fref=ts

 

שיקום אחר - עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים (חנות כלים שלובים)

תחומי פעילות והחזון שלנו: שיקום אחר הינה עמותה המובילה שינוי חברתי, למען מימוש שאיפותיהם של אנשים המתמודדים עם מגבלות נפשיות בתחום התעסוקה בכלים שלובים מגוון עצום של מוצרים ומתנות, המיוצרים על ידי עשרות עמותות ואומנים צעירים.

 

המיזם מקדם שיתופי פעולה בין מעצבים ישראלים לבין עמותות יצרניות. במסגרת המיזם: חנות, סדנאות אומנים ויצירה, חנות מקוונת ומכירה לחברות.

 

חנות כלים שלובים מהווה מקום תעסוקה והכשרה לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית במטרה לשלבם בקהילה ובמעגל העבודה.

 

רכישה בכלים שלובים תומכת ועוזרת לכל אותם האנשים הנהנים מתהליכי ההכשרה בחנות, לכל העמותות והמעצבים להמשיך בפעילותם ותרומתם לקהילה ולמיזם כלים שלובים להמשיך לפעול ולייצר שינוי חברתי.

 

האני מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: חנות כלים שלובים מהווה מקום תעסוקה והכשרה לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית במטרה לשלבם בקהילה ובמעגל העבודה.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: מארז יוקרתי, מארז פרימיום, מארז שנה מתוקה, ארגז התבלינים שלי, ערוגה בפחית, עציציוטה, בונזאי זית, מארזי מגנטים צומי, צנצנות דבש בכל מני גדלים + מקל דבש, מגבות עם הדפסי חג, זרעים של עידוד, זרעים של נתינה, לוחות אהבה מעץ, לוחות קישוט מעץ, שף בוקס - ערכת עוגיות בצנצנת ועוד.

 

מיקום: רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

חנות כלים שלובים: דיזנגוף 229 ת"א. שעות פעילות: ימים א'-ה' 10:00-19:00, יום ו' 10:00-14:00

כתובת דוא"ל: kelimshloovim5@gmail.com

טלפונים לבירורים והזמנות:

 • בר הרפזי– מנהלת המיזם – 054-6689034
 • אילנית אפסאי – 054-6689102
 • מכירות לחברות וארגונים – חן מזרחי 054-2617699
 • טלפון חנות – 03-5353810 פקס- 03-5353820

אתר האינטרנט: http://www.kelimshloovim.org.il/

פייסבוק: https://www.facebook.com/kelimshloovim

https://www.facebook.com/shikukumacher/


 

רקמת המדבר

העמותה לשיפור מעמד האישה, המוכרת גם בשם לקיה.

 

"אני מאמין": העמותה פועלת לקידום נשים ונוער בדואי ע"י העצמה כלכלית וחינוך לסובלנות ושילוב. אנו מאמינים שעלינו לעזור לעצמנו.

 

תחומי פעילות: רקמת המדבר מפעילה מרכז מבקרים לתיירים מישראל ומחו"ל לקידום הסובלנות וההבנה ההדדית בחרבה הישראלית. העמותה משמרת את מסורת הרקמה הבדואית ומספקת פרנסה לנשים בקהילה ע"ד רקמת יד הנמכרת בלקיה ובמקומות נוספים בארץ.

 

העמותה מפעילה את הספרייה הניידת היחידה בקהילה הבדואית בשיתוף פעולה עם עמותת ספרי מפתח. הספרייה משאילה ספרי קריאה למעל 1,500 ילדים בנגב. בנוסף העמותה מפעילה קורסים לחיזוק הישגי הנוער לקראת הבגרות באנגלית ומתמטיקה וקבוצות של מנהיגות צעירה לנערות מהקהילה.

 

על העמותה: רקמת המדבר הייתה העמותה הבדואית הראשונה בנגב לקבל אישור כעמותה ב-1996. העמותה נוסדה ומופעלת ע"י נשים בדואיות. אנו פועלות להעצמת האישה הבדואית ועובדות בשיתוף פעולה עם עמותות ישראליות אחרות.

 

המוצרים שנמכור השנה: כריות נוי, קישוטי קיר ושולחן, מפיות שולחן, מוצרי נייר ממוחזר לבית ולמשרד, בגדי נשים, תיקי יד לנשים, כיסויים לאיי פאד ותיקי מחשב נייד: כל המוצרים משובץ ברקמה צבעונית שהיא עבודת יד של נשים בדואיות.

 

מיקום: ת.ד. 1013, לקיה 8499100 על יד צומת שוקת

פרטי קשר: טלפון במשרד: 086513186. מייל: rikma@lakia2.ogr

אתר האינטרנט: www.desert-embroidery.org

פייסבוק: https://www.facebook.com/%D7%A8%D7%A7%D7%9E%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%91%D7%A8-Desert-Embroidery-1628705400738196/


  

דרור, העמותה לשיקום נפשי בקהילה ע"ר

העמותה פועלת באזור רעננה משנת 1980,במטרה לשקם נפגעי נפש בקהילה. העמותה מפעילה פרויקט דיור בקהילה למעל 130 משתקמים, את בית היוצר המיועד לאומנים נפגעי נפש ומועדון חברתי.

 

בית היוצר - הנו מרכז ייחודי לאמנות, שהוקם ע"י עמותת דרור, בשיתוף עם עיריית רעננה, המוסד לביטוח לאומי ב-2008 ובתמיכת משרד הבריאות.

 

מקום מתקיימות סדנאות לאמנות עבור כ-45 משתקמים נפגעי נפש, לצד חוגים לאמנים מהקהל הרחב. בית היוצר משמש להכשרה, עיצוב וייצור חפצי אמנות ייחודיים ,בתחומי הזכוכית, פיסול, מוזאיקה, ציור ועוד. העבודות המיוצרות בסדנאות, נמכרות לקהל הרחב.

 

האמנים המשתקמים עוברים תהליך של בנייה והגשמה של מטרות שיקומיות, דרך העיסוק באמנות, הלכה למעשה. בית היוצר מהווה משמש כקרש קפיצה במעבר לשוק החופשי מחד ומאידך מהווה פלטפורמה ייחודית להתפתחות אמנותית.

 

צוות השיקום עובד עם האמנים על חיזוק ורכישת מיומנויות תעסוקה בסיסיות. המקום משלב סדנאות המהוות קווי ייצור, בהן העבודה לפי הזמנות וכפלטפורמה ייחודית לאמנים, בסדנאות של אמנות חופשית. כל אמן חתום על עבודתו האישית. בית היוצר משמש עבור חלק מהאומנים כסטודיו קהילתי ליצירה, ואף מהווה כתובת ליצירה חופשית, לקבלת השראה מאמנים אחרים ולהתערות בחברת אנשים.

 

מלחמה בסטיגמה של נפגעי נפש: בית היוצר מהווה מקום בו האמנות מחברת בין אנשים. העובדה שאמנים מהקהל הרחב ואמנים נפגעי נפש מגיעים לבית היוצר, מהווה צעד משמעותי במלחמה בסטיגמה וקבלת האחר והשונה בחברה.

 

מתקיימות פעילויות משותפות עם עיריית רעננה, כמו הצגה בתערוכות משותפת, השתתפות משתקמים בחוגים בעלות סמלית ועוד.

 

רכישת זהות של אמן: האמנים המתמודדים עם קשיים נפשיים, רוכשים מחדש זהות של אמנים, לפני היותם מתמודדים עם בעיות נפשיות. כך מתאפשרת להם בנייה מחדש של סיפור הזהות האישי, בו ניתן מקום ותוקף לאיכויות שבכל אמן ואמן מעבר להתמודדות עם המחלה.

 

חשיפת האמנים ויצירותיהם וחשיפה לשיח האמנות: האמנים מציגים את עבודותיהם בגלריה המרהיבה של בית היוצר, המופעלת במקום, בתערוכות שונות, ירידים, חנויות היוצר. האומנים נחשפים לשפת האמנות ולשיח אמנותי.

 

תפיסת השרות שלנו: שרות מקדם החלמה, המאמץ את העקרונות הבאים: הכוונה עצמית של הלקוח; גישה אינדיבידואלית ממוקדת-אדם ומבוססת כוחות; מתן מידע ותמיכה, המאפשרים העצמה; גישה הוליסטית; קבלה של תהליך לא ליניארי; תמיכת עמיתים; התייחסות מכבדת, אחריות אישית של הלקוח על חייו, והעברת מסר תמידי של תקווה.

 

מתלות לעצמאות: שירותי הדיור הנתמך מעוצבים כך, שלקוחות השירות יוכלו להשיג תחושת מסוגלות הולכת וגדלה, תוך שאיפה שהתמיכה לה הם זקוקים תלך ותפחת לאורך הליווי (אך תותאם לקצב האישי של כל לקוח ולקוחה).

 

התפתחות מקצועית מתמדת העמותה רואה חשיבות גבוהה בהשקעה בהתפתחות המקצועית של הצוותים לאורך כל תקופת העבודה ומעודדת התעדכנות במחקר ובמודלים חדשניים, יציאה ללימודים, השתלמויות והכשרות. הצוות המקצועי והסמך מקצועי מודרך על בסיס תדיר וקבוע באופן פרטני וקבוצתי.

 

עבודה מערכתית: אנו מאמינים ופועלים למען פיתוח מתמיד של עבודה מערכתית ושת"פ עם כלל הגורמים הנוספים בקהילה, שיכולים לסייע לקידום השירות ולקוחותיו.

 

צוות מגוון: חשוב לנו להעסיק צוות בעל מאפיינים מגוונים, הכולל גם 'מומחים מניסיון'. צוות מגוון מאפשר לתת מענה למגוון הצרכים המגוונים של לקוחותינו ואינו מאפשר קבעון.

 

המוצרים למכירה ביריד העמותות: מגוון עבודות יד: ציורים, כלים שימושיים ודקורטיביים מקרמיקה, פסלים, מוזאיקה, כלי בית מזכוכית. מרבית העבודות הן יחידניות, עבודת יד אישית של כל אמן.

 

מיקום בית היוצר: רעננה, רחוב סולד 4

אתר האינטרנט: www.drorho.org.il

פייסבוק: "גלרית בית היוצר"

 

  

עמותת אליפלט - אזרחים למען ילדי פליטים

תחומי פעילות והחזון שלנו: עמותת "אליפלט - אזרחים למען ילדי פליטים" היא זוכת "אות הנשיא למתנדב" ו"פרס יגאל אלון למעשה מופת אזרחי-חלוצי".

 

200 מתנדבי "אליפלט" באים מכל הקשת החברתית, וביניהם רופאים ואנשי חינוך, מטפלים בגוף ובנפש, נשות שגרירים, חיילים וקצינים בצה"ל, בני נוער וסטודנטים מישראל ומחו"ל. מטרתנו היא לחלץ את ילדי קהילת הפליטים ממעגל המצוקה בו הם לכודים, לערוב לשלומם הפיזי והרגשי וגם לקדם את שילובם והצלחתם במערכת החינוך הישראלית.

 

משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים העמותה שלנו או על הלקות שלהם: הדלת של אליפלט פתוחה לכל אדם או קבוצה המבקשים להתנדב למען הילדים ואנחנו מעודדים מאוד ביקורים ופעילות של קבוצות המתאפיינות בלקות מאחר ולצעירים ולמבוגרים המתמודדים עם לקות יש יכולת אמפתית גבוהה במיוחד לילדים החווים קושי וחריגות חברתית.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: השנה נמכור ביריד העמותות את ספר הצביעה שלנו - "בכל צבעי הקשת". בכירי הכותבים לילדי ישראל, דתיה בן דור ויהודה אטלס, נרתמו בהתנדבות, ביחד עם האהובים במאיירים שלנו, ליצירת פנינה מרגשת, המעצימה ערכים כגון: חמלה, אמפתיה, ערבות הדדית, סובלנות, קבלה עצמית וקבלת השונה. בספר הצביעה הגדול שלנו (84 עמודים בכריכה קשה וצבעונית) ממתינים ומשתוקקים לצביעה איורים נפלאים מחיי היומיום ומחיי הרגש של הילדים ; ילדים כילדינו, וכמו הילדים שהיינו, המשוועים לילדות שמחה יותר, לנראות ולחיבוק.

 

בנוסף, יצרנו שלל מוצרים מהאיורים המופלאים שהוענקו לנו בתרומה: חולצות טי שרט למבוגרים, תיקי בד איכותיים, חולצות ילדים ותיקי ילדים שניתן לצבוע בטושים רחיצים.

 

אתר האינטרנט: http://www.elifelet.org/

פייסבוק: https://www.facebook.com/elifeletkids/


  

אגודת ניצן

תחומי הפעילות והחזון שלנו: אגודת ניצן הנה הארגון הגדול והמוביל במדינת ישראל, הפועל למען אוכלוסיית לקויי הלמידה ומשפחותיהם. האגודה הוקמה בשנת 1964 על-ידי קבוצת הורים ומתנדבים, במטרה לאתר, לאבחן, לטפל ולקדם ילדים, מתבגרים ובוגרים עם ליקויי למידה, הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד.

 

הרקע להקמתה של ניצן היה חוסר המודעות של החברה הישראלית לנושא לקויות הלמידה. מערכת החינוך לא הכירה בצרכיהם המיוחדים של תלמידים אלה ולא הקצתה משאבים מתאימים בכדי לסייע להם. גם צוותים בבתי הספר לא היה ערוכים להעניק סיוע מתאים, וכך קרה שרבים מהם "הואשמו" ב'עצלות' או בחוסר יכולת.

 

בכדי לענות על צרכיהם של תלמידים עם לקויי למידה, פיתחה אגודת ניצן את כלי האבחון הראשונים בארץ לאבחון לקויות למידה וכן שיטות להוראה מתקנת - ובכלל זה, גם הכשרת מורים למקצועות האבחון והטיפול בכל הארץ, ושילובם במערכת החינוך.

 

פעילותה של האגודה לאורך השנים הביאה להגברת המודעת לקיומם של לקויות הלמידה והפרעת הקשב, ובעיקר לחשיבות של איתור ואבחון מוקדמים, גיבוש תכנית חינוכית מתאימה והענקת תמיכה רגשית לילדים ולהוריהם.

 

הסלוגן שהופץ ברבים - "כל ילד עשירי זקוק לניצן כדי לפרוח" - הגביר את המודעות לנושא ולעובדה כי בשונה מלקויות אחרות, אבחון והתערבות מוקדמים הם תנאי הכרחי לשילובם של ילדים אלה במערכת, תוך מיצוי הפוטנציאל הטמון בהם, ולראייה: רבים מילדים אלו התגברו על לקות הלמידה ועל הפרעת הקשב, וכיום מתבלטים בעשייתם ובתרומתם לחברה ולמדינה.

 

לאורך כל השנים פועלת ניצן לייצוג אוכלוסיית לקויי הלמידה בפני משרד החינוך, משרד הרווחה, לשכות הגיוס והמוסדות להשכלה גבוהה. במקביל, מסייעת אגודת ניצן לאלפי ילדים מדי שנה במתן מלגות לאבחון ולהוראה מתקנת וכן במסגרת תכניות התערבות מקיפות לאיתור, אבחון וטיפול בבתי הספר. הודות לניצן, אלפי ילדים מקבלים סיוע והתאמות בדרכי הלמידה וההיבחנות, ומצליחים להשתלב בהצלחה בחינוך הרגיל.

 

אגודת ניצן רואה חשיבות רבה בליווי ותמיכה בהורים לילדים עם ליקויי למידה והפרעת קשב. לאור זאת, פותחו באגודה שיטות מיוחדות לעבודה עם הורים: אימון הורים וקבוצות תמיכה להורים. שיטות אלה משלבות תיאוריות התנהגותיות, פסיכולוגיות וקוגניטיביות ומתבססות על עקרונות הפסיכולוגיה החיובית, בשילוב מיומנויות מתחום האימון. בנוסף, מציעה האגודה סדרת הרצאות מפי טובי המומחים באקדמיה ובשדה, מספקת שירותי ייעוץ והדרכה, ומפעילה קו פתוח להורים, לבוגרים ולאנשי מקצוע, במטרה להעניק מענה אישי, מקצועי וייעוצי לכל אחד מהפונים.

 

אגודת ניצן מקיימת מערך השתלמויות רחב ומגוון, להכשרה ולתמיכה מקצועית במורים. במקביל מקיימת ניצן תכניות הכשרה לאנשי מקצוע לעבודה עם הורים וילדים והשתלמויות לקהל הרחב.

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: כל אדם זכאי לקבל הזדמנות שווה לממש ולקדם את עצמו בתעסוקה ההולמת את כישוריו, נטיותיו, יכולותיו ומשאלותיו, ויחד עם זאת, יש אנשים הזקוקים לסיוע כדי לממש זכויות טבעיות אלו.

 

אנו באגודת ניצן מאמינים בקידום אנשים עם לקויות למידה והפרעות קשב בעזרת לימודים, ייעוץ וקידום מקצועי, כדי שיאפשרו להם הזדמנות שווה בחברה: כל אדם יכול וזכאי למצוא את הדרך המתאימה לו.

 

העצמה, הכלה והדרכה מונגשת ומותאמת, חשובים לקידום התפקוד החיובי של אנשים באשר הם. מטרתנו הינה לסייע לפונים אלינו כדי שלא יהיו מבודדים חברתית ורגשית, שיעברו תהליך של העצמה לדימוי העצמי ולמסוגלות האישית.

 

האוכלוסיה בה מטפלת העמותה שלנו:

א. בילדים ובוגרים עם ליקויי למידה ו/ או הפרעת קשב וריכוז.

 

ב. באנשים צעירים בגילאי עבודה, הסובלים מקשיי הסתגלות ותפקוד, הן במישור העבודה, הן בעצמאות תפקודית, והן בקשרים חברתיים לרבות זוגיות. רוב החניכים הוכרו עוד בילדותם כבעלי צרכים מיוחדים בתחומי לקויות הלמידה. חלקם שולבו במסגרות לימוד מיוחדות, והרבה מהם אובחנו וטופלו בסניפים השונים של ניצן. עם הגיעם לבגרות, החריפו הקשיים וקיבלו אופי שונה. הוכר הצורך בשיקומם במסגרות של הדיור בקהילה.

 

עבור אוכלוסיה זו מפעילה אגודת ניצן מסגרות דיור שיקומיות ברחבי הארץ, הפועלות מטעם אגף השיקום במשרד הרווחה וממוקמות בערים כפר-סבא-רעננה, תל-אביב, חיפה, רחובות ומודיעין. מסגרות אלה פועלות בדירות שכורות, בהן מתגוררים החניכים, אשר מקבלים סיוע ותמיכה צמודים, על פי תכנית שיקום אישית שהותאמה מראש, במטרה להשתלב בהדרגה בחיים עצמאיים בקהילה. תכנית השיקום כוללת שילוב בעבודה בתנאי השוק, טיפול סוציאלי צמוד ומותאם אישית, שיקום חברתי, הכנה לחיי זוגיות ובמידת הצורך - טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים.

 

ג. בהורים עם לקויות למידה, קשיי הסתגלות ותפקוד ו/או הפרעת קשב וריכוז, שלהם ילדים בגיל הרך. עבורם הקימה האגודה את מרכז "ניצן הורים" -פרויקט ייחודי בארץ ובעולם. המרכז הוקם מתוך ראיית הצורך הקיים באוכלוסיה ומתוך מטרת-על מניעתית. התערבות מוקדמת בגילאים צעירים של הילדים, עשויה להפחית את הסיכויים להפיכתם ל 'דור שני למצוקה' ולהגעה של מצבי סיכון והוצאות חוץ ביתיות. ייחודו של 'ניצן הורים' הוא ראשית כל בהתמקדות בהורים ובהורים הספציפיים הללו ובהגשה המותאמת של גוף הידע של ההורות לבאי המרכז

 

בכל מרכז מתקיימות סדנאות הדרכה להורים, בליווי אנשי מקצוע בכירים. בנוסף מתקיימת פעילות משולבת של הורים וילדים. אופי הפעילות במרכז מאפשר להתאים לכל משפחה תכנית ייחודית לה, שתאפשר התמודדות יעילה יותר עם אתגרי ההורות. הפרויקט מופעל כיום בהרצליה, בכרמיאל ובראשון לציון.

 

המוצרים שימכרו ביריד העמותות: תיאטרוני בובות ושרפרפים לילדים, תחתיות לסירים וכדים עשויים פסיפס, מוצרים דקורטיביים בעבודת נייר: מגשים, כלים למסמכים, לעטים, קופסאות למתכונים ועוד.

 

מיקום: 38 סניפים בכל הארץ: אופקים, אילת, אשדוד, אשקלון, אונים כ"ס, באר-שבע, בית שאן, דימונה, הרצליה, ניצן הורים הרצליה, חדרה, חיפה, טבריה, יהוד, ירוחם, מודיעין, כפר-סבא, ניצן הורים כרמיאל, מגדל העמק, משגב, נהריה, נס-ציונה, נצרת עילית, נתניה, עומר, עפולה, ערד, פתח-תקווה, קריות, ראשון לציון, ניצן הורים ראשון לציון, ראש העין, רחובות, רמת-גן, רעננה, תל-אביב והמרכז הארצי בת"א.

אתר אינטרנט: www.nitzan-israel.org.il

פייסבוק: www.facebook.com/nitzancenter

כתובת המרכז הארצי: פנחס רוזן 72, תל אביב. טל' המרכז הארצי : 03-5372266

עמיחי

תחומי פעילות והחזון שלנו: עמיחי מפתחת רצף שירותים בקהילה לאנשים עם מוגבלויות שכליות והתפתחותיות בגילאי ילדות עד זיקנה בכל תחומי החיים: פנאי, דיור ותעסוקה. מתוך האמונה כי כל אדם זכאי לחיים של כבוד בקהילה בה הוא מתגורר

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: להבין ששוויון זה שוני ולהתאים את המענים לצרכים של כלל הקהילה ביניהם גם אנשים עם מוגבלויות.

 

משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים העמותה שלנו או על הלקות שלהם: אנשים עם מוגבלות שכלית מרגישים ושואפים להגשים את עצמם בדיוק כמו כולם, חשוב להאמין בהם ולאפשר להם לחוות ולהתנסות ואז מגלים שהם שווים- בדיוק כמונו.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: מוצרים שימושיים ומוצרי נוי מקרמיקה ועץ, כגון: קערות, מגשים לעוגה, תמונות ועוד.

 

מיקום: הוד השרון, כפר סבא, פתח תקווה

פרטי קשר: בטלפון 09-7430004 בהוד השרון בבית עמיחי הנמצא ברחוב יקינטון בהוד השרון

אתר האינטרנט: www.amichai.org.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/AmichaiNPO/

 


  

עלה - עזר לילד המיוחד

תחומי פעילות והחזון שלנו: עלה – בית לאנשים עם צרכים מיוחדים. רשת מעונות עלה הוקמה בשנת 1982 ע”י הורים במטרה להוות בית חם ולתת מענה טיפולי ושיקומי לאוכלוסיה עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה עם מורכבות רפואית.

 

עלה מפעילה ברחבי הארץ ארבעה מרכזים שמעניקים טיפול מקצועי ליותר מ-650 תינוקות, ילדים, מתבגרים ומבוגרים. מרכזי עלה בבני ברק, ירושלים, גדרה והנגב פועלים בסטטוס מלכ”ר ומעניקים שירותים מעולים בתחומי הרפואה, הסיעוד, מקצועות הבריאות, השיקום, החינוך המיוחד ופעילויות הפנאי. בנוסף, מפעילה עלה מרפאות קהילתיות לטיפול בכלל האוכלוסיה.

 

במרכזי עלה ברחבי הארץ מועסק צוות מקצועי עתיר מוניטין, ידע ייחודי והתמחות ספציפית בתחומים הנדרשים. הצוות כולל: מורות, גננות, סייעות שיקומיות, פיזיותרפיסטיות, מרפאות בעיסוק, קלינאיות תקשורת, הידרו-תרפיסטים, תזונאים, רופאים, אחיות, צוות פסיכו-סוציאלי ומטפלים רגשיים במוסיקה, אמנות ועוד. צוות עלה מתייחס לחניכיו בכבוד ובאהבה, ומטפל בהם במסירות לאורך שנים ארוכות, גם כאשר ההישגים הגדולים מתבטאים בצעדים קטנים של שינוי.

 

כל הפעילות מבוססת על אמונה חזקה ביכולותיהם של דיירי עלה להגיע להישגים, לתחושת סיפוק ולחיות חיים נוחים, איכותיים ומאושרים ככל האפשר. זאת תוך שמירה על כבודם העצמי, טיפוח אישיותם ושילובם במשפחה, בחברה, ובקהילה. הנהלת עלה מעודדת את בוגריה להיות חלק יצרני בחברה הישראלית. הם עוסקים, בין השאר, באומנות, בהכנת מוצרי יודאיקה ופריטי נוי בעבודת יד, הנמכרים ליחידים, לארגונים ולחברות כשי עם ערך מוסף.

 

כל ההכנסות מוקדשות לרווחת ילדי עלה.

 

החזון: בעלה אנו מאמינים שלכל אדם, עם מגבלותיו יש את הזכות לאיכות החיים הטובה ביותר לצד דאגה מסירות ואהבה ללא גבול. דרך תמיכות מוגברות ותכניות קידום אישיות ובשילוב טכנולוגיות חדשניות, הצוות מוביל ומאתגר את הדיירים להתפתח, לחיות חיים מלאים ולהגשים את עצמם.

 

אנחנו בעלה נמצאים כאן בשבילם ומאמינים בכוחם לממש את הפוטנציאל שלהם ולהתגבר על כל מוגבלות, קשה ככל שתהיה. העמותה תמשיך להוביל בתחום העשייה המקצועית ושיפור איכות החיים של אוכלוסיות עם מוגבלויות התפתחותיות שונות.

 

ילדי ובוגרי עלה הינם חלק מאוכלוסייה ייחודית עם מוגבלות שכלית התפתחותית ומוגבלויות מוטוריות שונות ועם מצבים רפואיים מורכבים. עמותת עלה רואה בכל ילד ו/או בוגר , אדם הזכאי לאיכות חיים מרבית תוך התייחסות ומתן מענה מתאים לצרכיו הרפואיים, שיקומיים, פיזיים ורגשיים.

 

עם השנים, פותחה בעלה מומחיות למתן מענה מקצועי ייחודי המתבטא בתכניות התערבות שהוכחו כמשפיעות ומחוללות שינוי במגוון תחומים. שותפים לכך אנשי מקצוע מתחומים רבים: סיעוד, טיפול ושיקום, אדמיניסטרציה, רפואה, חינוך, עבודה סוציאלית, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תקשורת, דיאטנית, מטפלים רגשיים ועוד. תוכניות אלו נבנות בהתאמה אישית ומתוך היכרות עמוקה עם האוכלוסייה ובשילוב ידע מקצועי מעמיק ורחב. נמשיך להעמיק את הכלים ואת הידע המקצועי והמחקרי בתחומים השונים לרווחת הילדים והבוגרים.

 

מרכזי עלה מובילים שילוב - עם הפנים לקהילה: במרכזי עלה מוצעים שירותי שיקום למטופלי חוץ מהקהילה, מרפאות שיניים לאנשים עם צרכים מיוחדים, מעונות יום שיקומיים, גנים, בתי ספר לחינוך מיוחד ומרכזי יום לבוגרים.

 

הנהלת עלה מעודדת את בוגריה לקחת חלק יצרני בחברה הישראלית. הבוגרים עוסקים, בין השאר, בהכנת מוצרים ופריטי נוי הנמכרים בירידים ובחנויות. כל ההכנסות מוקדשות לרווחת ילדי ובוגרי עלה. לקידום איכות החיים של דייר עלה ומקבלי השירות, נמשיך לחתור לשיפור המודעות הסביבתית והחברתית, לפעול לקידום החקיקה ולהטבת המדיניות.

 

עלה תמשיך להוות מוקד ידע, הדרכה ולימוד לאנשי מקצוע ממגוון תחומים, למשפחות, לאנשי אקדמיה ולאנשי מפתח בארץ ומחוצה לה.

 

משהו חשוב שתדעו על האנשים שנמצאים בעמותה שלנו או על הלקות שלהם: זכות בסיסית של כל אדם הוא לחיים בסביבתו הטבעית והכללה במרקם החברתי , בעלה מתאימים תכניות ופעילויות לאנשים עם מש"ה ובני משפחותיהם בהתייחס להכללה בחיי הקהילה, המשפחה והחברה בהתאם ליכולותיהם, רצונם וצרכיהם.

 

המוצרים שנמכרו השנה ביריד העמותות: חמסה, רימון, ברכת הבית - כל מוצרי הבוטיק נעשים במהלך הסדנאות ע"י דיירי עלה.

  

יצירת קשר להזמנת המוצרים: 03-6171883

אתר האינטרנט: www.aleh.org.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/child.aleh/?fref=ts

 

  

אלו"ט

(מית"ל –מרכז תעסוקה גבעת חביבה)

 

האגודה הלאומית לילדים אוטיסטים היא עמותת הורים לילדים, מתבגרים ובוגרים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. העמותה נותנת שירות ומטפלת בכ-9,000 משפחות בכל רחבי הארץ. העמותה מובילה בטיפול באדם עם אוטיזם לאורך מעגל חייו על כל צרכיו וצורכי משפחתו.

 

אוטיזם הינו הפרעה התפתחותית הפוגעת בעיקר בתחום התקשורת: קושי ביצירת קשרים חברתיים, בהבעת רגשות ותקשורת בעזרת הבעות פנים, הפרעה בדיבור והתנהגות חזרתית (כגון נדנוד חוזר של הגוף ופחד משינויים).

 

מרכז היום והתעסוקה משמש מרכז שיקומי-תעסוקתי ומספק מענה מותאם בתחום השיקום, ההכשרה וההכוונה המקצועית לאנשים עם אוטיזם בהתאם לנטיותיהם, כישוריהם ויכולותיהם על פי המטרות הבאות:

 1. קידום בתחום התקשורת הבין אישית, בדפוסי ההתנהגות, יכולות הריכוז והדימוי העצמי.
 2. הקניה ופיתוח של הרגלי עבודה ומיומנויות מקצועיות.
 3. פיתוח עצמאות בעבודה.
 4. הענקת סיפוק ועניין.
 5. מתן אפשרות לעבודה יצרנית.
 6. יצירת אורח חיים הדומה ככל הניתן למקובל והנורמטיבי בחברה, קרי, הפרדה בין התעסוקה לחיי הבית.

 

מרכז היום והתעסוקה נותן מענה לצרכים השונים על פני רצף התעסוקה על פי החתך התפקודי/ התנהגותי.

 

מודלים שונים בתעסוקה המופעלים במרכזי היום והתעסוקה:

מרכז תעסוקה מוגן - מאופיין בסדר יום הכולל עבודות מפעליות, סדנאות בעלות אופי אמנותי (ציור, קרמיקה, עיסת נייר, פסיפס, נגרות , יצור נרות ועוד), סדנאות לקידום יכולות קוגניטיביות, קידום תפקודי יום יום, העשרה ועוד.

 

מרכז תעסוקה בעל אופי חקלאי/ כפרי – מרכז כזה מיועד לאלו הזקוקים לשילוב במקומות פתוחים/ מרחבים.

 

תעסוקה נתמכת - שילוב במפעלים או חברות בקהילה של מספר בוגרים יחד עם מדריך.

 

שילוב פרטני - שילוב יחידני, ללא תמיכה של מדריך, בתעסוקה עצמאית בקהילה. תפקידנו במרכז התעסוקה לקדם את החברים , להעשיר את היכולות שלהם ולשפר את איכות חייהם . את החברים מלווה לאורך היום צוות מדריכים אוהב ומסור. מטרתנו היא קידום בתחום התעסוקה, מימוש הפוטנציאל של כל חבר לפי רמתו, העדפותיו ויכולתו. אנו שמים דגש על שילוב בקהילה ככל האפשר,

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה – איך עושים זאת? אנו מאמינים על מנת ליצור חברה הוגנת ושוויונית יותר עלינו לפעול למתן הזדמנויות שוות בחברה, וליצור תהליך של ערבות הדדית בין החברה לבין אנשים עם מוגבלויות על רבדיה השונים. השילוב של בעלי מוגבלויות בחברה מאפשרת הזדמנויות שוות. להיות שותפים בפעילויות הקהילה מעניקה יכולת לקבל את השונה ויצירת הבנה בסיסית כי בני אדם הינם שונים אך שווים.

 

מיקום: גבעת חביבה

פייסבוק: https://www.facebook.com/metalgevat

קנייה און-ליין: http://www.2all.co.il/web/Sites17/alutgha/

 


כוכב הצפון

העמותה הוקמה בשנת 2003 ומספקת כיום שירותים ל-650 איש בקירוב, כולם תושבי הצפון. מסגרותיה פרושות ברחבי הגליל המערבי ומשנת 2014 גם באזור הגליל המזרחי והגולן. הפעילות נערכת בשיתוף מלא עם עמותת מרכז כוכב מעלות-תרשיחא, משרדי הממשלה, מועצות אזוריות ומקומיות וקשת רחבה של שותפים פילנטרופיים.

 

העמותה פועלת בשקיפות מלאה ומחזיקה בתו תקן מטעם 'מידות'. העמותה, מסגרותיה השונות והמנכ"לית זכו באותות ופרסים שונים כהכרה על פועלם, ביניהם ציון מקסימלי (חמישה כוכבים) מטעם האיגוד הישראלי לאיכות ומצוינות בקרב תעשיינים ועמותות בגליל, אות פול האריס של ארגון רוטרי, פרס אות החסד של בית איזי שפירא, פרסים מקרן שלם ועוד.

 

חזון העמותה: אנו מאמינים כי לכל אדם זכות לחיים של שווה בין שווים, זכות למיצוי הפוטנציאל האישי הגלום בו וזכות לקבלת השירותים הנדרשים למימושו.

 

הארגון שואף לפתח הזדמנויות לצמיחה אישית בקרב אנשים עם צרכים מיוחדים, אשר יובילו להשתלבותם במעגלי החיים השונים בקהילה.

 

תחומי פעילות: העמותה מפעילה רצף שירותים מקיף ואיכותי המספק פתרונות לארבעה תחומים עיקריים: דיור, עבודה, טיפול ופנאי. שירותים אלה מסייעים ומקלים על תושבי הפריפריה הצפונית, הלוקים במוגבלויות שונות, בניסיונם לחיות ולהשתלב בחברה כאחד האדם.

 

מסגרות העמותה כוללות: מערך דיור בקהילה הכולל הוסטל לאנשים הלוקים בפיגור שכלי קל ודירות בקהילה המיועדות למשתקמים בעלי תפקוד גבוה ועצמאי; מערך 'סביבה תומכת' המיועד למשתקמים המבקשים להתגורר בגפם או עם משפחתם וזקוקים לליווי ותיווך מול מוסדות בקהילה; מעונות יום סיעודיים-טיפוליים; מועדונים חברתיים; מרכזי תעסוקה ושיקום רב-נכותיים, המהווים גם מרכזי הכשרה לקראת השתלבות בעבודה בשוק החופשי, תוך קבלת ליווי ותמיכה מקצועיים מצוות העמותה; מועדוניות לילדים בסיכון.

 

בתחום התעסוקה בולט בייחודו המרכז שהוקם בשנת 2011 בכפר ורדים - 'מארג' - מרכז אמנויות המהווה מסגרת יום שיקומית לכתשעים אנשים עם צרכים מיוחדים, היוצרים בסדנאות אמנות בתחומים רבים: קרמיקה, עץ, טקסטיל, לייזר, הדפסים ועוד. סדנת המולטימדיה שבמקום (שמרבית חבריה נכים קשים), מספקת לציבור הרחב שירותי עריכת סרטים, מצגות, אלבומים דיגיטליים, המרות וידאו, קלדנות ועוד.

 

במקום פועל בית קפה כשר, המגיש ארוחות גליליות ברמה איכותית ומוקפדת וכל הכנסותיו משמשות לרווחת המשתקמים. בית הקפה אף משמש כמרכז הכשרה למשתקמים המתנסים בעבודות מטבח, מלצרות ושירות לקוחות, בשאיפה להשתלב בהמשך בשוק החופשי. במקום פועלת גלריה ובה מוצגים וניתנים לרכישה מוצרים פרי ידיהם של המשתקמים.

 

המקום מהווה אבן שואבת לתושבי האזור ולמטיילים רבים וכך נוצר מפגש בלתי אמצעי בין האוכלוסיות ומתפתחים קשרים הדדיים. 

 

'אני מאמין' לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: מרכזי העמותה נמצאים בלב לבה של הקהילה - מקומם הטבעי של אנשים עם צרכים מיוחדים, כך שבאופן טבעי ויומיומי מתקיים מפגש שוויוני בין האוכלוסיות השונות והדעות הקדומות, כמו גם החסמים והרתיעה מתפוגגים בהדרגה.

 

חשוב לדעת על האנשים שנעזרים בשירותי העמותה: העמותה מעניקה את שירותיה לכל המגזרים, לכל הנכויות (נפגעי נפש, נכים פיזיים, אוטיסטים, אנשים הלוקים בפיגור שכלי), לכל רמות התפקוד ולכל הגילאים (מגיל שלוש ועד זקנה).

מרכזי העמותה הם רב תרבותיים ומהווים דוגמא לדו קיום וסובלנות הלכה למעשה. האנשים הנעזרים בשירותי העמותה משתלבים בציבור הרחב מתוך תחושת מסוגלות ויכולת שאינה נופלת מאחרים.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: מוצרים פרי עמלם של חברי סדנאות 'מארג': כסאות גן וסולמות נוי, מנדלות בחיתוך לייזר, צעצועי עץ לילדים, שרשראות דגלים מעץ, אביזרי קישוט לבית ולחדרי ילדים, מפות, כריות בבושקה, סינרים, לוחות גיר, חישוקי איילים ועוד.

 

מיקום: מרכז אמנויות שיקומי 'מארג' בכפר ורדים. מסגרות רבות נוספות פרושות ברחבי הגליל והגולן.

טל' ליצירת קשר: משרדי העמותה 04-9570129, טל. 'מארג' 04-9973259

אתר האינטרנט: www.cochav.org.il  www.maarag.org.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/Maarag.Kefar.Vradim


  

אקים ישראל

תחומי פעילות והחזון שלנו: אקים ישראל, הינו ארגון ארצי של כ-34,500 אנשים עם מוגבלות שכלית ובני משפחותיהם בישראל, הפועל ב- 64 סניפים וב- 82 מוקדי פעילות ברחבי הארץ, לשמירה על זכויות האדם וחירותו, תוך שאיפה מתמדת להכללת האנשים עם המוגבלות כחלק בלתי נפרד מקהילתם.

 

חזון אקים: "לעשות את החברה הישראלית מקום טוב יותר לאנשים עם מוגבלות שכלית ולבני משפחותיהם. חברה מכבדת, חמה ומקבלת, המאפשרת מימוש עצמי מתוך הכרה בשונות ומחויבות לשוויון הזדמנויות" .

 

בפעילותנו המתמשכת אנו נותנים ביטוי לאמונתנו כי שונות היא יתרון והרב גוניות היא סגולה וכן, חברה שתדע לקבל את כל חלקיה כשווים בין שווים, חברה שתבין שכל אדם נברא בצלם ויש לכבדו, תהיה חברה חזקה וערכית יותר.

 

תחומי הפעילות של אקים כוללים בין היתר: מיצוי זכויות וסנגור משפטי, דיור בקהילה, גיוס לצה"ל, תעסוקה ומרכזי יום, פנאי וספורט, תמיכה במשפחות, הפעלת נופשונים, קרן אקים המסייעת למשפחות במצב סוציואקונומי קשה ולהן ילד עם מוגבלות שכלית ועוד.

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: כל אדם נברא בצלם, וככזה מגיעה לאנשים עם מוגבלות שכלית הזדמנות שווה, כלכל אדם. אקים מאמינה שחברה חזקה היא חברה מכלילה. איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות שכלית מושפעת במידה רבה ממידת ההכללה שלהם על ידי החברה. אולם לא רק איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות שכלית מושפעת מכך, אלא גם איכות החברה הישראלית כולה. החברה תהיה טובה וחזקה יותר, אם תדע לקבל אליה ולהכליל בתוכה את כל חבריה, ובכלל זה, כמובן, גם אנשים עם מוגבלות שכלית. (מתוך מדד ההכללה של אקים, 2013)

 

משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים העמותה שלנו או על הלקות שלהם: לאנשים עם מוגבלות שכלית יש רצונות, צרכים, בקשות וחלומות כמו לכל אדם. יש לאנשים בהם אנו תומכים את זכות הבחירה להחליט על רצונותיהם וכן הזכות הבסיסית להיות חלק מקהילתם.

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: לוחות שנה, אגרות ברכה, אגרות שנה טובה, פנקס ממו מגנט ויצירות של דיירים ממע"ש גבעתיים.

 

מיקום: פנחס רוזן 69 ת"א

אתר האינטרנט: http://www.akim.org.il/

פייסבוק: https://he-il.facebook.com/%D7%90%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-Akim-Israel-183872951631389/

"שמע" לחינוך ושיקום ילדים ונוער חרשים וכבדי שמיעה

תחומי פעילות והחזון שלנו: עמותת שמע קיימת כבר 48 שנה ומפעילה מועדונים חברתיים בשעות אחה"צ לילדים ונוער חרשים וכבדי שמיעה בגילאי 6-21 ברחבי הארץ.

 

ה"אני" מאמין שלנו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה: "להיות בית ייחודי ומקצועי הנותן מענה כולל לילדים ונוער עם ירידה בשמיעה ומשפחותיהם. כל זאת תוך העצמתם, אמונה ביכולותיהם ועשייה למען יצירת חברה שוויונית עבורם."

 

 משהו שחשוב שתדעו על האנשים שנמצאים העמותה שלנו או על הלקות שלהם: כפי שכתבה גן טנא, בוגרת העמותה: "אני חושבת שאני אחת מקבוצה גדולה ביותר של אנשים שסובלים מירידה כרונית בשמיעה אבל מרגישים 'רגילים', נורמלים, אנחנו לא מרגישים סבל - אנחנו חשים את הזכות ואת העובדה שכולנו ברי מזל: בעקבות הבעיה שלנו מצאנו בית נוסף, תמיכה נצחית ללא הגבלה, ומשפחה חמה נוספת. החוויות שצברנו, הידידויות, החברויות, אפילו האהבות הגדולות ביותר – עמותת "שמע" זה מקום שמוכן לתת ולתת ואפילו לא לחשוב על קבלת תמורה."

 

המוצרים שנמכור השנה ביריד העמותות: פנקסי כיס של עמותת "שמע" המכילים את הערכי העמותה: אהבה, בית, צמיחה ושיוויון בשפת הסימנים, וכן את אותיות הא'-ב' בשפת הסימנים. תכשיטי שפת הסימנים של הצורפת ומעצבת התכשיטים נעמה גילה, בוגרת העמותה

 

מיקום: מטה העמותה יושב ברח' פליטי הספר 30 ת"א

אתר האינטרנט: www.shema.org.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/shemaorg/

 

בנק הפועלים מארח את יריד "בית פתוח לעמותות", בו מוצגות למכירה יצירות מקוריות ואיכותיות פרי עבודתם של ילדים, בני נוער ומבוגרים חברי כ-30 עמותות מכל רחבי הארץ. היריד יתקיים בבניין הנהלת בנק הפועלים ברח' יהודה הלוי 63 בתל-אביב, ביום שישי ה-23.09.16 החל מהשעה 9:00 ועד לשעה 15:00, ובמוצאי שבת ה-24.09.16 החל מהשעה 20:30 ועד ל-23:00. ניתן לחנות בחניון בית הדר. הכניסה מיהודה הלוי 12 או מרחוב הרכבת

 

הכתבה מוגשת בחסות בנק הפועלים 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים