שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אולם הספורט הפך לבית כנסת, העירייה לא הודיעה לתלמידות
  בית הספר אלונים באשדוד הפך לישיבה, 150 תלמידות המתאמנות בהתעמלות אמנותית באולם הספורט לא יכולות לחזור להתאמן אחרי חופשת הקיץ. המאמנת ליה גנס: "לאף אחד לא אכפת מאיתנו, אמרו לי שדתיים יושבים בעירייה ואין לי כוח מולם". עיריית אשדוד: "הספורטאים פינו את הישיבה לצרכיהם וללא תיאום"

  בית הספר היסודי אלונים באשדוד נסגר הקיץ והפך לישיבה חרדית. בנוסף לכך, אולם הספורט הוסב לבית כנסת וכבר הוכנסו אליו ארונות קודש. באולם הספורט של בית הספר התאמנו בשנים האחרונות אלפי ילדים וילדות, מתוכן 150 ילדות בהתעמלות אמנותית בהדרכת ליה גנס. אף אחד לא טרח להודיע לה או לתלמידותיה כי אולם הספורט בו התאמנו הפך לבית כנסת, והיא גילתה זאת רק במהלך שיחה מקרית עם אחת המנקות בבית הספר.

   

  "כולם ידעו שנפתח את השנה ב-1 בספטמבר", אמרה גנס והוסיפה: "המנקה בבית הספר אמרה לי שלא אוכל להיכנס כי יש כיסאות בתוך האולם. היא חשבה שמדובר באירוע חד פעמי, אבל בסופו של דבר גילתה שהמקום הפך לבית כנסת".

   

  צפו באולם הספורט שהפך לבית כנסת

  צפו באולם הספורט שהפך לבית כנסת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "ברשות הספורט לא ידעו על כך שום דבר. אחרי שפניתי אליהם הם אמרו לי שזה בטיפול ושראש העיר מודע לעניין,

  אבל בינתיים אנחנו לא יכולות להתאמן",

  סיפרה והוסיפה: "לא יודעת מה יקרה בהמשך הדרך, מעל 100 תלמידות ותלמידים מחכים לדעת מה יקרה איתם השנה, פשוט תפסו להם את האולם בלי להודיע".

   

  "לאף אחד לא אכפת מאיתנו. 25 שנים אני בישראל ולא קרה לי דבר כזה. אמרו לי שדתיים יושבים בעירייה ואין לי כוח מולם. מה אני יכולה לעשות? היום זה קרה באולם הזה, מחר זה יקרה במקום אחר", סיכמה גנס.

   

  "אני כבר לא מתפלא במדינה שלנו על כלום", סיפר אחד ההורים שבתו מתעמלת באולם. "הזיזו באימון הראשון את 'בית הכנסת' לצד, כשהכיסאות מקופלים וארון הקודש בסוף האולם. ככה רוצים שיתאמנו? אין שום סיבה שבאולם ספורט פעיל במשך כל כך הרבה שנים, יקימו בו בית כנסת. אפשר להעביר אותו לכל מקום אחר ולא על חשבון הילדים שלנו".

   

  באיגוד ההתעמלות קיבלו בתדהמה את הסיפור, כאשר יו"ר האיגוד אופיר פינס והמנכ"לית שרית שנער, הוציאו מכתב בו הם מבקשים לארגן פגישה דחופה עם מנהל אגף הספורט בעיריית אשדוד, כדי לפתור במהרה את הבעיה ולהחזיר את פעילות המתעמלות באופן שוטף לאולם הספורט.

    

  המתעמלות האמנותיות (צילום: גדי קבלו) (צילום: גדי קבלו)
  המתעמלות האמנותיות(צילום: גדי קבלו)

   

  מעיריית אשדוד נמסר: "הישיבה התיכונית הפועלת במקום אחראית כדין לכל שטחי בית הספר ובכלל זה, האולם הנ"ל. לפיכך רשאית היא לפעול על פי הרוח החינוכית של בית הספר ולקיים בו תפילות. האולם אינו ברשות המתנ"סים או חברה עירונית אלא ברשות ביה"ס. מכח זה, כל פעילות במקום צריכה להיעשות בתיאום ובאישור המוסד החינוכי כנדרש".

   

  "יודגש כי הישיבה לא פינתה איש מהאולם אלא ההיפך. הספורטאים פינו את הישיבה לצרכיהם וללא תיאום. פעילות ספורט ו/או פעילות חוגית במקום נעשית כעת בשיח משותף להתאמת פעילות במקום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים