שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  במכונית בדרך לבית החולים: מיילדת יילדה את עצמה

  דגנית גרי, מיילדת במקצועה, נסעה עם בעלה לבית החולים לאחר שהרגישה בצירי הלידה. כשבזמן הנסיעה פקעו המים וראשו של התינוק החל לבצבץ, היא החלה ליילד אותו תוך שהיא מחלקת הוראות לבעל ולפרמאדיק - "הבנתי שאני חייבת להתחבר לאינסטינקטים שלי"

   

  יולדת ומיילדת: דגנית גרי, אחות חדר לידה, כרעה ללדת במכונית בדרך לבית החולים. היא החלה ליילד תוך שהעובר יוצא לאוויר העולם, עד להגעת צוות האמבולנס. ליולדת ולבן הטרי שלום.

   

  גרי, בת 35, תושבת היישוב צופים הסמוך לכוכב יאיר ואם לשניים, חשה אתמול בבוקר (א') בצירים. היא ובעלה רואי מיהרו לשלוח את הבנים הגדולים לגן ולבית הספר ובשעה שבע וחצי יצאו מביתם בדרכם אל בית החולים.

   

  עוד סיפורי לידה מפתיעים:

  בדרך לבי"ח: הפרמדיק יילד את אשתו באמבולנס

  יולדת צילמה הניתוח הקיסרי של עצמה – דקה אחרי דקה

  בדרך לבית החולים: היולדת יילדה את עצמה

   

  היא ישבה לצד בעלה שנהג במכונית, והייתה משוכנעת שחברותיה הותיקות בבית החולים "מאיר" יקבלו את הלידה שלה. אלא שככל שהמכונית הזדחלה בתוך הפקקים, הלכו הצירים ותכפו והיא חשה שכבר איננה יכולה לשבת עוד על המושב.

   

  "הכאבים שלה היו תכופים ואיומים" סיפרה הסבתא, ד"ר אסתר שניאורסון גרי, "היא החלה להתפתל ולזעוק, כשרואי מנסה לצפור, אולי יפנו את הדרך. אלא שהנהגים לא הבינו את פשר הצפירות והם נותרו תקועים בפקק אחד גדול".

   

  רואי הבעל הצליח להסיט מעט את המכונית לתחנת אוטובוס על אם הדרך. בחמישה לשמונה בבוקר הוא הזעיק את מד"א למקום. הפראמדיק הסביר שזו הלידה הראשונה שקיבל, אך הפגין תושייה ורוגע. דגנית בדקה בידיה ונוכחה לדעת שהראש מתקדם וכי אסור לה לזוז כעת, שכן כל תזוזה עלולה להביא את התינוק לכדי סכנת חנק.

   

  דגנית גרי, הבעל והתינוק מיד אחרי הלידה, עדיין במכונית ()
  דגנית גרי, הבעל והתינוק מיד אחרי הלידה, עדיין במכונית
   

   

  סקרנים החלו להתגודד בסמוך, חברת היישוב מזל סולומון, שנקלעה לאירוע, הצטרפה וסייעה. היולדת ביקשה שיכסו מעט את המכונית, בעלה ניצב לידה והיא הורתה לפראמדיק כיצד לקבל את הלידה. את המושב הצליחו להטות במעט כדי שתהיה נוחיות מקסימלית, דגנית המשיכה לבדוק את עצמה וחשה שהתינוק מתקדם והראש יוצא, ולאחריו הגוף הזעיר.

   

  רואי והפראמדיק רכנו על רצפת המכונית כדי שהתינוק לא יחליק וייפול, הפראמדיק נטל את התינוק והניח אותו הפוך, והיולדת המיילדת הדריכה אותו להניח את התינוק על חזה וליטול מגבת כדי לכסות את התינוק. האב הנרגש התכבד לחתוך את חבל הטבור בתוך המכונית. רק אז הובאה אלונקה מהאמבולנס, שמיהר לבית החולים כשהיולדת והתינוק בתוכו. כשהגיעו לחדר לידה, יצאה השליה, והיולדת ובנה זכו להתאוששות בת שעתיים.

   

  "בין ציר לציר ובין צווחה לצווחה"

  "תינוק חדש בא לעולם והוא נכדי היקר" אומרת הסבתא המאושרת, "למזלו הוריו לא איבדו את העשתונות והצליחו לקבלו בקור רוח ובשלום. עם ישראל חי".  

   

  "למרות שנראה שלא איבדתי עשתונות התרגשתי מאוד", מספרת גרי,  "הייתי בלי אפידורל, היינו לחוצים מהפקק שעיכב אותנו והבנתי שאני חייבת להתחבר לאינסטינקטים שלי. כשהבנתי שאני הבנאדם המקצועי המוביל בשטח, פשוט החלטתי להדריך את הפראמדיק מה לעשות בין ציר לציר ובין צווחה לצווחה.

   

  "בדקתי את הראש והבנתי שזה מגיע בציר הבא. החלטתי להתכונן ולחלק הוראות. לאחד לפתוח ערכת לידה, לשני להחזיק את הראש. ופשוט לזרום עם הלידה הזו ולקבל אותה בצורה הנכונה ביותר. כולם שיתפו פעולה, שתיים שלוש לחיצות והתינוק היה בחוץ ברוגע עד כמה שאפשר במסגרת המגבלות.

   

  "ההרגשה עכשיו נהדרת, זו תחושה עוצמתית מאוד, מחשלת מאוד. עשינו הכל כמו שצריך ואנחנו בריאים. וזה לא מובן מאליו. עם כל הדברים שראיתי בחדר לידה, אני אומרת תודה לאל שזה עבר בשלום. זו לידה שלא אשכח לעולם".

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שרון אוריאלי
  דגנית גרי, הבעל והתינוק שרק נולד. הנהגים לא הבינו את פשר הצפירות
  צילום: שרון אוריאלי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים