שתף קטע נבחר

ח"כ מרגי מש"ס: "משבר הרכבת איבד פרופורציות בגלל סכסוך בין נתניהו לכץ"

לדברי מרגי, הסיעות החרדיות מודעות לצורך של עבודות בשבת, אולם במקום לדון בכך בחדרי חדרים, הפך העניין לקרב בין ראש הממשלה לשר התחבורה. "אנחנו לא קשורים, הם אלה שיצרו כאוס"

 

בש"ס מתנערים הבוקר (ד') מהמשבר סביב העבודות על הרכבת בשבת ומפנים אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ. לדברי ח"כ יעקב מרגי, הסוגיה כלל לא הייתה עולה על הפרק אלמלא השניים. "נכנסנו בעל כורחנו לדיון הזה. אם לא היה סכסוך מתוקשר בין ראש הממשלה לשר התחבורה, והיו מתנהלים נכון, כל העבודות בשבת היו מקבלות את הפרופורציות הנכונות", אמר מרגי לאולפן ynet.

 

אתמול קבע בג"צ כי נתניהו חרג מסמכותו כאשר התערב בעבודות הרכבת בשבת. ח"כ מרגי טוען כי לכל הפרשה אין קשר לדת, לחרדים או לסטטוס קוו. "אנחנו מדברים על הסטטוס קוו באופן תמידי בקואליציה, ויש שיחות לכאן ולכאן. במקרה הזה, בגלל הסכסוך המתוקשר בין רה"מ לשר התחבורה זה יצא מהממדים הטבעיים שלו וקיבל את הצבעים הססגוניים שכולנו שומעים ורואים ואת הקולות שאנחנו שומעים היום", הוא אומר. "אמנם הייתה חריגה בעבודות, אבל לא הייתה שום כוונה לאף אחד מראשי המפלגות החרדיות ליצור את הכאוס הזה שיצרו ראש הממשלה ושר התחבורה".

נתניהו וכץ. "המשבר לא נוהל בשכל" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נתניהו וכץ. "המשבר לא נוהל בשכל"(צילום: AFP)

לדברי ח"כ מרגי, הסטטוס קוו בישראל הולך ומתכרסם, אולם הציבור החרדי מבין את הצרכים – שבמקרה הזה נופחו. "אני חושב שאם המשבר הזה היה מנוהל כפי שנוהל כל הזמן בחדרי חדרים ובשכל, היו מבצעים עבודות שאכן נדרשות והכרחיות ולא עבודות במאסות כבדות ודווקא

 בשבת", הוא אומר. "בואו לא נהלך אימים ולא נרכב על גל ההסתה שכרגע מתרחש כלפי הציבור החרדי. עבודות מתקיימות בשבתות בתחומים רבים בחברה הישראלית, והמפלגות החרדיות מאפשרות וזורמות עם זה, למורת רוחם אבל מאפשרות. לא הוגן לצייר תמונה ולפיה המפלגות החרדיות הולכות לסגור את כל המדינה מבחינת תחבורה או את המרכולים, כי זה לא המצב".

 

מרגי נדרש גם להתייחס לתוצאת הסקר של ערוץ 2 אתמול, ולפיו המפלגה הגדולה בישראל היא יש עתיד של יאיר לפיד. "אנחנו אף פעם לא הקצנו אף אחד, אף אזרח, אין לנו מוקצים, ש"ס לא החרימה אף אחד אף פעם, להיפך: אנחנו סבלנו מהחרמות והוחרמנו", הוא אומר לגבי אפשרות של ממשלה עם לפיד. "יש שלוש שנים לבחירות, למה לדבר על מצבים היפותטיים? לא החרמנו ולא נחרים איש גם בעתיד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים