שתף קטע נבחר

עד סוף 2016: פחות עובדי קבלן

האוצר וההסתדרות החלו לממש את הסכם העסקת עובדי מערכת הבריאות ועובדי הניקיון בבתי החולים כעובדים ישירים. עד סוף שנת 2016 תתבצע הפעימה הראשונה של הפיכת עובדי הבריאות לעובדים מן המניין, והוסכם כי בארבעה בתי חולים ממשלתיים עובדי הניקיון יהפכו לעובדי מדינה

ההסתדרות והאוצר החלו לצמצם את תופעת עובדי הקבלן, ועד סוף 2016 תחל הפעימה הראשונה של הפיכת עובדי תאגידי הבריאות ועובדי הניקיון בבתי החולים לעובדי המדינה והרשויות המקומיות. בימים האחרונים התקיימו מספר דיונים בין נציגי משרד האוצר והבריאות לבין נציגי ההסתדרות, במטרה להאיץ את קיום ההסכם, שנחתם כבר לפני שנה, ונועד להעביר עובדים במיקור חוץ להעסקה ישירה.   

 

מקבלים העלאה: שכר עובדי הקבלן יעודכן

עובדי הניקיון בביה"ח נקלטים להעסקה ישירה

בשנה שעברה סיכמו יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ושר האוצר, משה כחלון, על מתווה רב שנתי למעבר להעסקה ישירה של עובדים במיקור חוץ, ביניהם כאלו שעובדים "כתף אל כתף" עם עובדים בשירות המדינה וברשויות המקומיות. מלבד שינוי המעסיק של אותם עובדים, המתווה נועד לשפר את תנאי התעסוקה של עובדי הקבלן, שרובם מרוויחים שכר מועט.

 

בימים האחרונים, ההסתדרות ומשרד האוצר סיכמו על צעדים למימוש ההסכם, שיחלו עוד השנה. עד סוף שנת 2016 תבוצע קליטה של העובדים בתאגידי הבריאות במקצועות האחיות, העובדים הסוציאליים, עובדי הדימות והרנטגן, המעבדות הרפואיות ועובדים פרא-רפואיים, והם יועסקו באופן ישיר בבתי החולים הממשלתיים.  

הפגנת עובדי קבלן (צילום: טל דקל) (צילום: טל דקל)
הפגנת עובדי קבלן(צילום: טל דקל)

 

ההסתדרות והאוצר הסכימו כי עובדי הניקיון בבתי החולים אסף הרופא, פורייה ושער מנשה, יהפכו לעובדים ישירים, זאת לצד בית החולים איכילוב שהתחייב כי כל עובדי הניקיון העובדים אצלו יועסקו בהעסקה ישירה. בתי חולים אלה אמורים להוביל את המהלך, שיביא להעסקת כלל עובדי הניקיון בבתי החולים הממשלתיים כעובדים מן המניין.

 

בנוסף להסכם עם ההסתדרות, שר האוצר פנה לשר העבודה והרווחה, חיים כץ, וביקש להצמיד את תנאי העובדים הסוציאליים המועסקים בעמותות ובחברות המספקות שירותים למשרדי הממשלה, לתנאים הנהוגים בקרב עובדים סוציאליים בשלטון המקומי, מה שאמור לשפר את תנאי העסקתם. ההסתדרות והאוצר סיכמו גם על האצת קליטתם של 762 עובדים סוציאליים ברשויות המקומיות להעסקה ישירה, בתיאום עם שר העבודה והרווחה.

 

אסור לפטר בחודשי החופש הגדול

בשנה האחרונה הוסכם על שיפור בתנאים התעסוקתיים של עובדים נוספים. עובדי תוכנית קרב, שמפעילים חוגי העשרה בבית הספר לאחר סיום יום הלימודים הרשמי, יקבלו החל מינואר 2017, תשלומי פנסיה, קרן השתלמות ודמי ההבראה בשיעורים הנהוגים בקרב עובדי מדינה. כמו כן, נאסר לפטר את עובדי התכנית בחודשי החופש הגדול.

 

בנוסף, עובדי השמירה בבתי הספר עברו למודל העסקה של 12 חודשים בשכר מלא, ונאסר לפטר אותם בחגים ובחודשי הקיץ. בהסתדרות הבטיחו כי יפעלו כדי לוודא שהאיסור חל גם על עובדי הניקיון בבתי הספר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
שר האוצר ויו"ר ההסתדרות
צילום: עופר מאיר
מומלצים