שתף קטע נבחר

הוארך מעצרה של מרים פיירברג: "חברה לגורמי הון, טובות ההנאה נאמדות במיליונים"

הוארך בשישה ימים מעצרה של ראש העיר נתניה. השופט קבע כי מחומר החקירה עולה "תמונה לא פשוטה", במסגרתה חברו ראש העיר ובכירים נוספים לגורמי הון וקיבלו טובות הנאה במיליונים בתמורה לקידום פרויקטים. כמו כן הוארך מעצרם של הגרוש של ראש העיר אליהו פיירברג, של יו"ר ועדת התכנון והבניה בנתניה שמעון שר ושל קבלן מקומי מוכר

 

  

מעצרה של ראש העיר נתניה מרים פיירברג הוארך הערב (יום ד') בשישה ימים. פיירברג נחקרה באזהרה ביחידת להב 433 בחשד לקבלת שוחד. בבקשה הארכת המעצר טענה המשטרה כי פיירברג קיבלה שוחד, לכאורה, בתמורה לקיום פרויקטים יחד עם בכיר בעירייה. כמו כן הוארך בשישה ימים מעצרם של הגרוש של ראש העיר אליהו פיירברג, של יו"ר ועדת התכנון והבניה בנתניה שמעון שר ושל קבלן מקומי מוכר.

 

כך נשמעו חילופי הדברים בין פיירברג לחוקר המשטרה באולם בית המשפט:

פיירברג: "למה לא חקרת אותי? למה לא הטחת בי את כל השאלות? למה הבאת אותי לפה? אמרתי שאני מוכנה להיחקר שעות, כל הלילה".

השופט: "גבירתי, אני מבין את המעמד הקשה שבו את נמצאת כרגע, אנא תני לעורך הדין שלך לנהל את הדיון".

פיירברג: "כל מה שעשיתי חוקי, אין לי מה להסתיר".

 

השופט עמית מיכלס מבית משפט השלום בראשון לציון קבע: "לאחר שעיינתי במסמכים שונים אני חושב שקיים חשד סביר הקושר את כל המעורבים לחשדות המיוחסים להם. כידוע, בשלב בחינת החשד הסביר אין מקום להיכנס לעובי הקורה המשפטית. עם זאת ניתן לומר שמחומר החקירה שהוצג לעיוני עולה תמונה לא פשוטה לפיה מספר גורמים בכירים בתוך עיריית נתניה במרכזה חשודה 1 (ראש העיר) חברו לגורמי הון להשבחת קרקעות, טובות הנאה וקידום פרויקטים. טובות ההנאה נאמדות במיליוני שקלים".

מרים פיירברג בבית המשפט  ()
מרים פיירברג בבית המשפט

בניידת, בדרך מבית המשפט למעצר  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בניידת, בדרך מבית המשפט למעצר (צילום: מוטי קמחי)

השופט מיכלס ציין עוד כי "כשמדובר בעבירות של לקיחה ומתן שוחד, מדובר בעבירות שמתבצעות תוך ניסיון טשטושן מעין כול. הפוטנציאל לשיבוש החקירה הוא גבוה. ניתלן לזהות בחומר החקירה פעולות ממשיות שבוצעו על ידי חלק מהמעורבים שלפי החשד מטרתן הייתה הסתרה והסוואה או סיוע לאחר לעשות כן ואי דיווח לגורמים שונים תוך ניגוד עניינים. מצאתי כי החשד לגבי פייברג הוא ממשי וגם החשש לשיבוש".

 

בבקשת המעצר טענה המשטרה כי פיירברג קיבלה שוחד, לכאורה, בתמורה לקידום פרויקטים יחד עם בכיר בעירייה. נציג המשטרה, רב-פקד אלישע קוגן, אמר בדיון כי "כפי שנטען על ידנו בדיון הקודם, מדובר בחקירה מסועפת ומורכבת שכוללת חשדות כבדים. החקירה מתקדמת לפי המתוכנן, החשדות הולכים ומתעבים להם. בהתייחס לאישי הציבור, החשדות בעניינם עברו את משוכת החשד הסביר ואף מעבר לכך בכך שחיללו את אמון הציבור שניתן בהם וניצלו את מעמדם הרב כדי להפיק תועלת ורווח כספי אסור".

 

על פי החשד, בכירים בעירייה ומקורבים להם פעלו על מנת לקדם את ענייניהם של קבלנים ויזמים בנתניה בתמורה לשוחד וטובות הנאה מסוגים שונים, תוך שגורמי העירייה ומקורביהם פועלים בניגוד עניינים מבלי לדווח על כך ותוך שכל המעורבים מבצעים שורת עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ומס.

בנה של ראש העיר (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
בנה של ראש העיר(צילום: ירון ברנר)

עיריית נתניה (צילום: מתן טורקיה) (צילום: מתן טורקיה)
עיריית נתניה(צילום: מתן טורקיה)

היום הובאו לבית המשפט עוד ארבעה חשודים נוספים, בהם בכיר בעירייה, קבלן ומקורבים לראש העיר פיירברג. במסגרת החקירה סביב חשדות לעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון בעיר.

 

אתמול הוארך מעצרם של ארבעה חשודים, בהם צפריר פיירברג, בנה של ראש העיר. עוד בעצורים: הקבלן והיזם אברהם תשובה, אחיו של יצחק תשובה, שיישאר במעצר יומיים, עורך הדין אברהם גוגיג שיישאר במעצר חמישה ימים, והאדריכל גבי טטרו שיישאר במעצר שמונה ימים.

 

המשטרה טוענת כי צפריר פיירברג קיבל שוחד עבור אדם אחר בתמורה לקידום פרויקטים של בנייה ברחבי נתניה. עוד טענו במשטרה כי מי שקיבלו את השוחד היו בכירים בעיריית נתניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים