שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  איתור חשבונות אבודים: הקלות ללקוחות בקבלת מידע

  לקראת השקת הממשק החדש לאיתור פיקדונות אבודים בבנקים, בנק ישראל יקל על הלקוחות בקבלת מידע על חשבונות שאותרו ובהן צבור סכום נמוך, זאת לאחר שהתברר כי הסכומים בחלק ניכר מהחשבונות הללו עומדים על מאות ואף עשרות שקלים בלבד

  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, ביום שני הקרוב ישיק בנק ישראל את הממשק לאיתור פיקדונות ללא תנועה וחשבונות של נפטרים.

   

  בטיוטת הוראות שפרסם היום הפיקוח על הבנקים, במטרה להשלים את התשתיות הארגוניות והטכניות להפעלת הממשק, קבע הפיקוח מספר הקלות חדשות כדי לתעל את המיזם. בין היתר נקבע כי הבנקים יאפשרו לפונים, לקבל מידע בטלפון בחשבונות שהסכום הצבור בהם עומד על עד 3,000 שקל.

   

  במקרים אלו הבנקים לא יוכלו לחייב את הפונים להגיע לסניף הבנק לשם קבלת המידע – כגון היתרה הצבורה בחשבון.

   

  עוד נקבע כי בחשבונות בהם הסכום עומד על פחות מ-50 שקל, ניתן יהיה לבצע העברת כספים וסגירת חשבון גם כן באמצעות הטלפון ללא צורך בהגעה לסניף הבנק.

   

  ההוראות המשלימות של בנק ישראל מגיעות לאחר שהתברר כי באחוזים ניכרים מכלל החשבונות הללו, מדובר בסכומי כסף קטנים. בנוסף, השינויים הם חלק ממסקנות ולקחים שהופקו מהפעלת הממשק המקביל לאיתור חסכונות פנסיוניים שהושק לפני 3 שנים.

   

  המיזם החדש יאפשר לכל אדם לאתר חשבון בנק ש"נותק איתו הקשר", שלו או של קרוביו שנפטרו, וזאת על ידי הקלדת מספר תעודת זהות וכן פרט מזהה נוסף. המיזם ישתלב באתר לאיתור חסכונות (פנסיוניים) שהשיק כאמור משרד האוצר לפני כשלוש שנים.

   

  הנתונים שיימסרו לגולשים באתר יכללו את שם הבנק בו מתנהל החשבון, וכן תהיה הפנייה לכתובת דוא"ל או אתר ייעודי בבנק המטפל בנושא. עם זאת לא ייכלל בנתונים סכום הכסף הנמצא בחשבון.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים