שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אנושי, אישי וטכנולוגי
  מצד אחד בנקאי שמכיר אתכם כבר שנים, מצד שני כלים טכנולוגיים משוכללים: כך יכול הבנק לעזור לכם להגיע לצמיחה כלכלית משפחתית

  הטור מוגש בשיתוף בנק הפועלים

   

  יעל וחנניה אלגריסי נשואים כבר 28 שנה, מתברכים בחמישה ילדים ומתגוררים בקרית שמונה. הם נהנים מאוד ממשפחתם המקסימה, אך מתקשים לאזן בין ההכנסות להוצאות של התא המשפחתי: כתוצאה מכך, הם נמצאים במינוס בחשבון הבנק שלהם ומתקשים להגיע לאיזון.

   

  לשני ושמוליק בובליל נולדו לפני מספר חודשים זוג תאומות, שהצטרפו לילד הגדול בן הארבע. בני הזוג רוצים מאוד לעזוב את דירתם הקטנה בחולון ולעבור לבית גדול יותר, המתאים למשפחה המורחבת, אך מתקשים מאוד לעשות זאת: ההוצאות הלכו ותפחו עם לידת התאומות, ושני ושמוליק לא מצליחים להתקרב בינתיים אל הגשמת חלום הבית החדש.

   

  סביר להניח כי חלקכם יכול להזדהות בקלות עם שתי המשפחות האלו, שהשתתפו השנה בפרויקט "משפחה בצמיחה". משפחות ישראליות רבות מתקשות בניהול התקציב המשפחתי, ובדיוק למטרה הזו נולד הפרויקט החשוב הזה, שחוגג השנה את שנתו החמישית.

   

  אנחנו בבנק הפועלים, כמוסד הפיננסי המוביל בישראל, לקחנו על עצמנו לפני שנים את המשימה המאתגרת לסייע למשפחה הישראלית להגיע לצמיחה פיננסית, אישית ומשפחתית. לא מדובר במשימה פשוטה: הצרכים, היכולות והשאיפות הכלכליות של כל משפחה הם ייחודיים, ופיתרון שמתאים למשפחה אחת לא יתאים בהכרח גם לשנייה. עם זאת, בנקודה זו יש גם בשורות טובות: בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, המשימה של ניהול התקציב המשפחתי היא קלה משמעותית מבעבר.

  אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים (קרדיט: יחצ בנק הפועלים)
  אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים(קרדיט: יחצ בנק הפועלים)
   

  המהפכה הטכנולוגית של השנים האחרונות מאפשרת לכל אחד מאיתנו לבצע פעולות בנקאיות רבות ומגוונות מהמכשיר הסלולרי שבכף ידו, בכל זמן ובכל מקום.

   

  זוהי הזדמנות אמיתית לכל מי שרוצה לקחת את השליטה על ניהול חשבון הבנק שלו: בלחיצת כפתור ניתן לבדוק את המצב הכלכלי שלכם, להשוות הוצאות מול הכנסות ולבצע קשת שלמה של פעולות בדקות ספורות.

   

  כלים חדשים שפיתחנו מאפשרים לכם לקבל התראות כשיש לכם תשלומים חריגים בחשבונות השוטפים, למשל, או להגדיר פעולות אוטומטיות בחשבון – הזמנה אוטומטית של פנקסי צ'קים, הפרשה לחיסכון או תזכורת לביצוע תשלומים – ובכך לנהל טוב יותר את התקציב השוטף של המשפחה. כך, באמצעים טכנולוגיים משוכללים ונגישים, אפשר לשפר משמעותית את השליטה שלכם בניהול הכלכלה הביתית.

   

  לא מדובר רק בשירותים הבסיסיים: מהפכת הביג דאטה מאפשרת לנו לרתום לרשות לקוחותינו את המידע העצום שנצבר בבנק, כך שיוכלו לעשות בו שימוש לצרכיהם הפרטיים. לקוחות בנק הפועלים יכולים היום, לדוגמה, להשוות באתר האינטרנט של הבנק את ההוצאות שלהם לאלה של משפחות אחרות בפרופיל דומה ולבדוק כמה הם מוציאים על מזון, על דלק וכיו"ב. כך הם משתמשים במידע שצבר הבנק כדי לשפר את התנהלותם הפיננסית האישית.

   

  לאחר מכן יכולים לבנות לעצמם את יעדי התקציב הפרטיים שלהם – באמצעות כלי לניהול תקציב – ולקבוע בדיוק כמה הם מעוניינים להוציא על כל סעיף כלכלי בחיי משפחתם. המערכת יודעת, באופן אוטומטי וממוחשב, למיין כל הוצאה לתחום ספציפי – מתקשורת, דרך רכב ועד מזון – ובכך לספק ללקוח תמונת מצב עדכנית של התפלגות ההכנסות וההוצאות שלו למזון.

   

  אלא שאנחנו בבנק הפועלים מאמינים שהטכנולוגיה היא אמנם כלי חשוב במכלול השירותים שאנחנו מספקים ללקוחותינו, אך היא איננה מטרה בפני עצמה. אנחנו מאמינים שעלינו להיות בנק שהוא אנושי, אישי וטכנולוגי גם יחד. לא חייבים לבחור: לקוח יכול להשתמש בכלים הטכנולוגיים המשוכללים שפיתחנו עבורו בשנים האחרונות, אבל תמיד להיעזר גם בבנקאי שלו, זה שמלווה אותו לאורך שנים, מכיר אותו ומספק לו ליווי ששום אפליקציה לא תוכל לספק לו.

   

  פרויקט "משפחה בצמיחה" מדגים פעם נוספת מדוע העובדים הם הנכס היקר ביותר שלנו. מנהלי הסניפים והיועצים שלנו ליוו את המשפחות במסירות בשבועות האחרונים, סיפקו להן מידע והכוונה וסייעו לכל אחת מהן לעלות על המסלול הפיננסי הנכון עבורה.

   

  הפרויקט היפה הזה הוא אמצעי נוסף עבורנו במשימה של חינוך פיננסי, שאנו רואים בו חלק מאחריותנו. באמצעותו אנו יכולים להעניק כלים פיננסיים לא רק למשפחות המשתתפות, אלא למאות אלפי משפחות ישראליות נוספות הנמנות עם קוראי "ידיעות אחרונות" וגולשי ynet.

   

  אני מודה מקרב לב לחמש המשפחות האמיצות שהשתתפו השנה בפרויקט, ומקווה כי יצאו ממנו נשכרות. אני משוכנע כי הן – וגם הקוראים שנחשפו לפרויקט- בעזרת ההכשרה והניסיון, ישכילו להשתמש בכלים הבנקאיים הטכנולוגיים והאנושיים העומדים לרשותם, ובכך יתקדמו צעד משמעותי נוסף בדרך לחירות פיננסית וצמיחה כלכלית משפחתית. בהצלחה.

   

  הטור מוגש בשיתוף בנק הפועלים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אנושי, אישי וטכנולוגי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים