שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "פגישה עם אבו מאזן? אין בינתיים שום דבר"
  הרוסים טענו כי ראש הממשלה נתניהו וראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הסכימו עקרונית להיפגש במוסקבה. גורמים מדיניים בישראל מצננים את האווירה: "הסכמה עקרונית הייתה גם קודם, אבל שאבו מאזן יוריד את התנאים המוקדמים - ואז נבוא"

  תהיה או לא תהיה פגישה? הדיווח שהגיע מוקדם יותר היום (ה') מרוסיה גרסו על אפשרות ממשית לפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן במוסקבה. הערב אומרים גורמים מדיניים בירושלים כי עוד לא צריך למהר ולהזמין כרטיסי טיסה.

   

  "הסכמה עקרונית הייתה גם קודם, אבל אבו מאזן לא הוריד את התנאים המוקדמים. שיוריד את התנאים המוקדמים - ואז נבוא", אמרו הגורמים. "לאור העובדה שאין הורדה של התנאים – אז אין בינתיים שום דבר".

  האם תהיה פגישה? נתניהו ואבו מאזן (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
  האם תהיה פגישה? נתניהו ואבו מאזן(צילום: GettyImages)

  כאמור, משרד החוץ הרוסי הודיע היום כי נתניהו ואבו מאזן הסכימו עקרונית להיפגש במוסקבה. סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" דיווחה על כך, ותאריך המפגש לא פורסם. ב-ynet פורסם לראשונה על מגעים לקיום פסגה ברוסיה.

   

  סגן שגריר רוסיה בישראל אלכסיי דרובינין אישר גם הוא כי יש הסכמה עקרונית מירושלים ומרמאללה לפגישה, אך לא המועד ולא הנושאים שיידונו עלו עדיין על הפרק. "הנושא הבסיסי שעליו כל אחד מן הצדדים ידבר זה מה ניתן לעשות לצאת מהמבוי הסתום שיש עכשיו בתהליך המדיני", אמר דרובינין.

   

  "אנחנו לא מקבלים על עצמנו את המשימה להגדיר את הנושאים שהם צריכים לדון עליהם", הבהיר סגן השגריר הרוסי בישראל. "זה משהו שהצדדים עצמם צריכים לדון עליו. גם העיתוי של המפגש תלוי בצדדים עצמם. ההצעה של הנשיא פוטין בעינה עומדת – היא קיימת. עכשיו על הצדדים עצמם לקבוע מתי מוכנים לבוא".

   

  בתשובה לשאלה אם ייתכן שעל אף ההסכמה העקרונית לא תהיה פסגה והצדדים מכרו לרוסיה "אשליות" אמר דרובינין: "אין לנו אשליות. בהחלט זה יכול להיות ובסוף לא תהיה פגישה".

   

  השבוע התייחס ראש הממשלה נתניהו לטענה הפלסטינית שלפיה אבו מאזן הסכים לפסגה, אך נתניהו ביקש לדחותה. במסיבת עיתונאים בהולנד אמר נתניהו: "אני מוכן להיפגש עם אבו מאזן בכל עת ללא תנאים מוקדמים לשיחות ישירות. זה דבר שאמרתי מאות פעמים ואני חוזר ואומר כאן. אני לא בררן לגבי המקום - אם זה פה בהולנד או במוסקבה, אין בעיה. זה בהחלט יכול להיות במוסקבה. אמרתי את זה לנשיא פוטין ואמרתי את זה לשליח הרוסי בוגדנוב".

   

  נתניהו הוסיף: "השאלה המרכזית היא האם אבו מאזן מוכן להיפגש ללא תנאים מוקדמים. אחנו שומעים על כך גרסאות סותרות. רק אתמול דוברים פלסטינים הבהירו שהם מוכנים להיפגש אבל יש להם תנאים כשחרור אסירים והם רוצים גם לדעת מראש מה יהיו תוצאות השיחות. אם אבו מאזן רוצה להיפגש ללא תנאים מוקדמים לשיחות ישירות אני מוכן בכל עת. אני קורא לו לעשות זאת כבר שבע שנים ואם הוא יסכים לעשות זאת תהיה פגישה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים