שתף קטע נבחר

כינוס בקונגרס האמריקני נגד החרמת התנחלויות

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הסביר בקונגרס מדוע פעולת ה־BDS היא אנטישמית ולמה מטרתה היא אך ורק פגיעה במדינת ישראל

 

 

 

בכנס מיוחד שנערך בקונגרס האמריקני, מול אולם ובו מעל מאה משתתפים, הסביר אתמול ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, מדוע פעולת ה־BDS היא אנטישמית ולמה מטרתה היא אך ורק פגיעה במדינת ישראל.

 

בפאנל שהתקיים בכנס אתמול השתתפו חברי קונגרס ובנוסף להם צעיר פלסטיני משכם, שטען כי פעולת ה־BDS פוגעות בעיקר בפלסטינים הנהנים מהכלכלה המשותפת עם ההתיישבות ביהודה ושומרון.

הכנס הייחודי בקונגרס (צילום: מועצה אזורית שומרון) (צילום: מועצה אזורית שומרון)
הכנס הייחודי בקונגרס(צילום: מועצה אזורית שומרון)
 

חבר הקונגרס דאג למבורן השווה את פעילות תנועת ה־BDS לפעילות הנאצים לפני עלייתם לשלטון. "הנאצים ותנועת ה־BDS החלו את פעולתם מחרם כלכלי", אמר למבורן. "הרבה אנשים רצו להאמין שההיסטוריה הטרגית של האנטישמיות הסתיימה בסוף מלחמת העולם השנייה. אבל למרבה הצער האנטישמיות מרימה שוב את ראשה המכוער בצורתו של ה־BDS", הוסיף.

 

בכנס נשאו דברים גם חברי הקונגרס פיט סשנז, אריק פולסן ולואי גומרט - שפנה לאנשי ה־BDS ואמר: "אנחנו לא ניתן לכם להתקדם עם הדבר הזה יותר ממה שכבר עשיתם. אנחנו נרדוף את ההשקעות שלכם ונכה אתכם בכיס עד שתפסיקו את הפעילות האנטי־ישראלית הזו".

 

בסיום הכנס ציין ראש המועצה דגן כי "אף שארצות הברית נחשבת מדינה ידידותית לישראל, תמיכתה במלחמה ב־BDS והתמיכה בשומרון אינן מובנות מאליהן". דגן הביע תקווה כי "מדינת ישראל ומשרד החוץ יצטרפו לפעילות ההסברה שאינה מסתתרת ושמה את השומרון בלב האינטרס הישראלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מועצה אזורית שומרון
הכינוס המיוחד
צילום: מועצה אזורית שומרון
מומלצים