שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב: סרטון הטיהור האתני של נתניהו לא הולם
  רה"מ פרסם בפייסבוק סרטון שבו טען כי ההתנגדות להימצאות יהודים בגדה - ולמעשה להתנחלויות - היא תמיכה בטיהור אתני. מחלקת המדינה האמריקנית: "דיברנו על הסרטון עם ממשלת ישראל, השפה הזו בלתי הולמת ולא עוזרת. הרחבת ההתנחלויות מעלה שאלות אמתיות לגבי כוונות ישראל"

  מחלקת המדינה האמריקנית דחתה אמש (יום ו') את דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו טען כי ההתנגדות להתנחלויות ולהימצאותם של יהודים בגדה המערבית היא למעשה תמיכה בטיהור אתני.

   

  רה"מ: התנגדות למתנחלים - כמו טיהור אתני

  רה"מ: התנגדות למתנחלים - כמו טיהור אתני

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני בטוח שרבים מכם שמעו את הטענה שהקהילות היהודיות ביהודה ושומרון, הגדה המערבית, מהוות מכשול לשלום", אמר נתניהו בסרטון. "הרעיון הזה תמיד היה תמוה בעיניי, מאחר שאיש לא יטען ברצינות שקרוב לשני מיליון הערבים שחיים בתוך ישראל מהווים מכשול לשלום, כיוון שזה לא נכון. נהפוך הוא – הגיוון בישראל הוא סימן לפתיחותה ולנכונותה לשלום. אולם ההנהגה הפלסטינית דורשת מדינה פלסטינית בתנאי מקדים אחד: ללא יהודים. יש לכך ביטוי: הוא נקרא טיהור אתני, והדרישה הזו מקוממת".

   

  נתניהו מתח ביקורת על הקהילה הבינלאומית בהקשר זה: "מקומם עוד יותר שהעולם לא חושב שהדרישה הזו מקוממת. יש מדינות נאורות שאפילו מקדמות את השערורייה הזו. שאלו את עצמכם: האם אתם הייתם מקבלים טיהור אתני במדינה שלכם? טריטוריה ללא יהודים, ללא היספנים, ללא שחורים? ממתי צרות אופקים מהווה בסיס לשלום? טיהור אתני למען השלום זה מגוחך".

  אובמה. ארה"ב שוב בעימות עם ממשלת נתניהו (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  אובמה. ארה"ב שוב בעימות עם ממשלת נתניהו(צילום: MCT)

  לאחר פרסום הסרטון אמר דוברת מחלקת המדינה אליזבת טרודו לכתבים בוושינגטון כי הממשל האמריקני "מנהל שיחות ישירות עם ממשלת ישראל" בנוגע לסרטון של נתניהו. "אנחנו כמובן לחלוטין לא מסכימים עם הצגת הדברים כאילו אלה שמתנגדים להתנחלות או רואים בה מכשול לשלום קוראים באופן כלשהו לטיהור הגדה המערבית מיהודים. אנחנו מאמינים ששימוש בטרמינולוגיה כזו הוא דבר בלתי הולם ולא עוזר", אמרה טרודו.

   

  הדוברת האמריקנית אמרה כי הרחבת ההתנחלויות של ישראל "מעלה שאלות אמתיות לגבי כוונותיה ארוכות הטווח של ישראל בגדה המערבית".

   

  אחמד מג'דלני, יועצו של נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן, טען בתגובה כי דבריו של נתניהו בסרטון הם שקרים. "אלה טענות מטופשות", אמר. "נתניהו הוא שמבצע טיהור אתני מדי יום ביומו בירושלים ובשטחים הפלסטיניים על-ידי כך שהוא מכריז על בנייה נוספת בהתנחלויות. ההתנחלויות הן מלחמה מתמשכת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  נתניהו. "מדינות נאורות תומכות בטיהור"
  צילום: רויטרס
  מומלצים