שתף קטע נבחר

החשוד באונס בת 15: "רציתי להרגיש גבר"

פרטים חדשים מחקירת אונס הנערה, שעליה דווח לראשונה ב-ynet: הצעיר מירושלים שחשוד כי סחט בת 15 כדי לקיים עמו יחסי מין ושאף תיעד את המעשים והפיץ סרטונים, אמר לקורבן: "אני יודע שאת קטינה, אל תסבכי אותי"

"עשיתי את זה כדי להרגיש גבר", כך אמר בחקירתו במשטרה הצעיר בן 18 מירושלים החשוד שאנס נערה בת 15, תיעד את המעשה והפיץ את הסרטונים לחבריו. בנוסף עצרה המשטרה גם חייל בן 19, החשוד שסחט ביחד עם הצעיר את המתלוננת כדי לגרום לה לקיים עם אחד מהם יחסי מין. עוד עלה כי השניים איימו עליה שאם לא תעשה כרצונם, הם יפיצו מידע אישי עליה.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, השניים נעצרו ביום שני שעבר בתום חקירה סמויה, ומאז הוארך מעצרם פעמיים. הבוקר (יום א') צפויה המשטרה להגיש לבית משפט השלום בעיר הצהרת תובע בעניינם, ולהחליט אם לבקש להאריך את מעצרם פעם נוספת.

 

מפרטים חדשים של הפרשה, שאותה מכנים במשטרה "חמורה ומזעזעת". עלה כי החייל החשוד יצר קשר עם הנערה ברשת האינסטגרם, ושם איים לחשוף פרטים אישיים שלה אם לא תיעתר לדרישתו לקיים יחסי מין עם חברו. לפי החשד, הנערה נענתה בלית ברירה, והחשוד באונס תיעד כאמור את המעשה בכמה סרטונים, שאותם שלח לחברו.

 

הסרטונים נשלחו לגורמים נוספים, שהעידו במשטרה כי קיבלו אותם בטלפון הנייד. בסרטונים נראה החשוד מתעד את המעשים המיוחסים לו, תוך כדי שהוא מטיח השפלות בקורבן. נציג המשטרה, אמר בדיון בהארכת מעצרו של החשוד כי בסרטונים הוא נראה "מצווה עליה לעשות כל מיני דברים, זה מזעזע. הוא ביקש ממנה אפילו לומר שם של חבר אחר, וכשנשאל על כך בחקירה הוא ציין בתגובה 'רציתי להרגיש גבר'".

עורכי הדין בן שעיה וכהן ()
עורכי הדין בן שעיה וכהן

בעקבות תלונת הנערה במשטרה נפתחה חקירה סמויה במרחב קדם, תוך שיתוף גורמי רווחה שנכנסו לתמונה בשל רגישותו. במהלך החקירה הסמויה יזמו החוקרים שיחת טלפון בין החשוד באונס למתלוננת, על מנת להוכיח שהוא ידע את גילה. בשיחה הודה החשוד כי ידע שהנערה בת 15 וכי הוא מודע לכך שעבר עבירה: "אני יודע שאת קטינה, אל תסבכי אותי".

 

נציג המשטרה אמר עוד בדיון בבבקשה להאריך את מעצרו של החשוד כי בסרטונים "רואים שהיא מושפלת, רואים שהיא מפוחדת. בתגובה לשאלת פרקליטו, עו"ד קובי בן שעיה, אם רואים בסרטון את המתלוננת אומרת "לא" - השיב נציג המשטרה כי "ההתנגדות של הקורבן לא חייבת להיות התנגדות פיזית. יש למעשה אינוס - בעילה אסורה. הוא ניצל מצוקה של קטינה בת 15 שהוא ידע את גילה האמיתי. היא אמרה לו את זה וביצע בה את זממו".

 

במהלך החקירה טען החשוד באונס, שתיעד את המעשה, כי חברו החייל איים עליו והורה לו לעשות את הדברים, אחרת "יקח נשק מהצבא ויירה בו". החוקרים עימתו את החייל עם הדברים ואף ערכו עימות בין השניים, ולפי המשטרה לא נמצא לדברים אימות נוסף מעבר לטענתו.

 

עו"ד בן שעיה דחה במהלך הדיון את טענת המשטרה שלפיה החשוד ידע את גילה של הנערה ואמר: "המתלוננת הציגה את עצמה כבת 16 וההיכרות הראשונה ביניהם הייתה כששניהם היו קטינים". עו"ד בן שעיה מסר בתגובה: "מרשי הוא בחור צעיר על גבול הקטינות, נורמטיבי לחלוטין. היחסים היו בהסכמה חופשית ומרצון".

 

בית המשפט קבע כי החשוד החייל ישוחרר היום ממעצר בתנאים מגבילים, אולם בעקבות ערעור שהגישה המשטרה בוטלה החלטה זו ונקבע בבית המשפט המחוזי בעיר כי הוא יובא להארכת מעצר או ישוחרר בתנאים בהתאם להחלטת המשטרה.

 

עו"ד שלומי כהן, שמייצג את החייל, הדגיש כי החלטת בית המשפט השלום "קובעת באופן ברור וחד-משמעי שיש לחצוץ בין מרשי לבין החשוד השני בתיק הן מבחינת חומרת העבירות והן מבחינת חלקו בעבירות באופן שבו יש להבין שחלקו של מרשי מינורי ביותר. לכן דחה בית המשפט את בקשת המשטרה על הסף להאריך את מעצרו בארבעה ימים נוספים ואפשר למשטרה לבצע פעולת חקירה קריטית, שלאחריה ישוחרר מיד בתנאים. ההחלטה מדברת בעד עצמה".

 

על החלטת בית המשפט המחוזי אמר כי "נשיא בית המשפט המחוזי שדן בערר המשטרה ביום שישי למעשה הצטרף להמלצת בית משפט קמא לסיים פעולת חקירה קריטית אחת עד ליום ראשון בשעה 12:00 ואז ייבחן מחדש המשך מעצרו ו/או שחרורו בעצה אחת עם הפרקליטוות שמלווה את התיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים