שתף קטע נבחר

אמנות היא חלק מההיסטוריה של האדם

"אדם לא יכול להיות שלם עם עצמו אם הוא לא יודע מה העבר שלו" - ביריד המתנות של העמותות יוצגו מוצרים של אלמז, העוסקת בקידום תעסוקה והכשרה של אמנים יוצאי אתיופיה היוצרים אמנות מודרנית שמשולבת במסורת

בחסות בנק הפועלים

 

אלמז אמנות בישראל היא עמותה ללא מטרת רווח שקמה בעקבות סגירת מפעל אלמז, שהתמחה בעבודות טקסטיל אתיופיות. העמותה עוסקת בקידום תעסוקה והכשרה של אמנים יוצאי אתיופיה וסיוע בשיווק עבודות יד ברחבי הארץ, בין היתר בעזרת מלגות. בישראל קיימים אמנים רבים יוצאי אתיופיה שמתמחים במלאכת הרקמה, פיסול וקליעת קש. אלמז מעודדת בפניהם דלתות להתפתחות מקצועית.

 

במסגרת יריד העמותות בשיתוף בנק הפועלים, יוצעו למכירה יצירותיהם של חברי העמותה. כל הכנסות היריד כולן הן קודש לעמותות.

 

 

"עוד כמה שנים הדברים האלה בעצם יילכו וייעלמו, אין מי שיעשה את זה ואף אחד לא יזכור שבעצם יש מסורת כל כך גדולה של עבודות יד ורקמה נהדרת," אמרה סמדר מדינג, מנכ"לית העמותה. "אנחנו מדברים על אמנות מודרנית שמשולבת במסורת. אנחנו בעצם מספקים לנשים חומרים, הנשים יוצרות את זה בבתים, הן מחזירות את זה, אנחנו יוצרים מזה כל מיני מוצרים. התחושה היא שהקהל הישראלי הם רוצים להכיר, הם סקרנים, וזה משהו שלא היה."

 

"אני חושבת שזה תורם לביטחון העצמי, לחיבור שלך עם השורשים שלך. אדם לא יכול להיות שלם עם עצמו אם הוא לא יודע מה העבר שלו, מה ההיסטוריה שלו", אומרת פורנוס טגנייה, אמנית וסגנית מנכ"ל עמותת אלמז.

 

"יש פה עדה שיש לה המון להציע. אז אם אפשר להאיר את זה ולחבר את זה ולאחד את זה דרך עבודות כאלה, אדרבה, יותר טוב. זה גם נעים לעיניים, זה גם עבודות יצירה יפות ואני חושבת שזה דבר שיכול לחולל שינוי מאוד מאוד יפה בחברה שלנו, החברה הישראלית.

 

"הסיפוק הכי גדול מכל הפעילות הזאת זה להצליח ושאנשים מתפעלים מהעבודות, לראות את הנשים שעבדתי איתן שהן מתקדמות ומתפתחות. זה פרוייקט שיכול לקדם ולחזק אותנו ובאמת באמת להגיע לכל בית בישראל, זה חשוב שזה יקרה ואני מקווה מאוד שזה יצליח."

 

בנק הפועלים מארח את יריד "בית פתוח לעמותות", בו מוצגות למכירה יצירות מקוריות ואיכותיות פרי עבודתם של ילדים, בני נוער ומבוגרים חברי כ-30 עמותות מכל רחבי הארץ. היריד יתקיים בבניין הנהלת בנק הפועלים ברח' יהודה הלוי 63 בתל-אביב, ביום שישי ה-23.09.16 החל מהשעה 9:00 ועד לשעה 15:00, ובמוצאי שבת ה-24.09.16 החל מהשעה 20:30 ועד ל-23:00. ניתן לחנות בחניון בית הדר. הכניסה מיהודה הלוי 12 או מרחוב הרכבת 

 

הכתבה מוגשת בחסות בנק הפועלים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים