שתף קטע נבחר

פנגו מציגה את צייד החנייה

חברת פנגו משפרת את גרסת התוכנה ומציגה את "צייד החנייה", הפיצ'ר שיעזור לנהגים לאתר חניון בתשלום או חנייה לתושבי האיזור (כחול לבן) בצורה נוחה ומהירה

חברת פנגו משפרת משמעותית את גרסת התוכנה שלה לסמארטפונים ומציגה את "צייד החנייה", פיצ'ר חדש ומסקרן המאפשר לנהגים שמגיעים ליעד מסויים, לחפש מבעוד מועד חנייה פנויה במקום אליו הם אמורים להגיע. הפיצ'ר מתבסס על נתונים שהוזנו מראש לגבי חניונים ברחבי האיזור אליו אתם מגיעים. המידע על החניונים כולל את מיקום החניון, עלות החנייה בחניון ואפילו את מספר המקומות הפנויים שיש בכל חניון. בנוסף, מספקת האפליקציה גם מידע לגבי חניות "כחול לבן" חינמיות שנמצאות באיזור ואת הנתון הזה, שואבת חברת פנגו מאותם משתמשים באפליקציה שכבר דיווחו שהם חונים במקום מסוים.

 

 

מסכי האפליקציה עם הפיצ'ר החדש (צילום: גיא לוי)
מסכי האפליקציה עם הפיצ'ר החדש(צילום: גיא לוי)

 

טווח הזמן מהרגע שאחד הנהגים מדווח לפנגו שהוא עוזב את החנייה ועד הרגע שיצא בפועל ממנה יכול לנוע מכמה שניות ועד דקות ספורות, לכן יהיה הגיוני להסיק שפנגו משתמשים בפרמטר נוסף על מנת לאתר את החניות הפנויות, אחת האפשרויות היא איתור המרחק בין מכשיר הסמארטפון של המשתמש לבין הרכב שנמצא בחנייה, וכך ברגע שהטווח הזה מצטמצם בצורה דרמטית, ניתן להסיק ברמה סבירה של הגיון שהמשתמש בדרך אל הרכב לשחרר את החנייה.

 

 (צילום: גיא לוי)
(צילום: גיא לוי)

 

 

מהנתונים שאספה חברת פנגו, עולה כי השעות העמוסות ביותר במהלך היום לחניה בכל רחבי הארץ הן בין 9:00-12:00 ובהן נמתין זמן רב יותר בקרבת יעד הנסיעה כדי למצוא חניה. עומס החניה הולך וקטן לאחר השעה 12:00. לאחר השעה 18:00 נרשמת ירידה בעומס, אך למרות זאת מלאכת איתור מקומות חניה פנויים לא הופכת לקלה יותר. נהגים שמחפשים חניה בשעות העומס יכולים להיעזר בפיצ'ר "צייד החניה", שיכול לסייע להם באיתור מקומות חניה פנויים. עומס החניה הגדול ביותר נמצא כמובן בתל אביב, כאשר 62% מהחונים בתל אביב הם אורחים מערים אחרות שאינם תושבי העיר. כמו כן, תל אביב היא העיר שבה משך החניה הוא הארוך ביותר בישראל, עוד עדות לעומס החניה. אחרי תל אביב ברשימה ניצבת העיר ירושלים, שהיא העיר השנייה העמוסה בישראל, כאשר 54% מהחונים בה אינם תושבי העיר. תל אביב וירושלים הן שתי ערים המעניקות שירותים ומספקות מקומות עבודה ובילוי למבקרים רבים, עובדה שיוצרת עומס חניה. נהגים מבזבזים 10-20 דקות ביום על חיפוש חניה במרכזי הערים, הן במסגרת העבודה והן במהלך בילוי. צייד החניה של פנגו מקצר את זמן חיפוש החניה. הנתון שממחיש יותר מכל את מצוקת החניה בעיר תל אביב, לדוגמא, הוא היחס בין הנהגים שמפנים מקומות חניה לאלה המחנים את רכבם. לדוגמא, בין השעות 7:00-9:00 על כל נהג שמפנה מקום חניה ברחוב ישנם 2 נהגים אשר מחנים.

 

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו+: "הכנסנו היום שירות טכנולוגי מהפכני שמשפר את רווחת הנהג בכל המובנים האפשריים, החל מקיצור זמן הנסיעה שמתבטא גם בחיסכון כלכלי ועד לנוחות. לשמחתנו, גם הסביבה העירונית יכולה ליהנות מהשיפור הטכנולוגי דרך הפחתת זיהום האוויר וייעול תנועת הרכבים. השקת צייד החניה של פנגו+ היא נדבך מרכזי באסטרטגיה של פנגו לספק מגוון שירותים רחב לנהג. טכנולוגיית הניווט אל מקומות החניה היא פרי פיתוח מקיף של מספר גורמים וכעת אנחנו מציגים בשורה גדולה ל-1.5 מיליון לקוחות המנויים לשירותינו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים