שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחיר למשתכן בנתניה: 1.25 מיליון שקל לדירה
  משרדי האוצר והבינוי דיווחו כי רשות מקרקעי ישראל השלימה שני מכרזים לבניית כ-850 דירות בנתניה וגדרה. בנתניה מדובר בהנחה של כ-18%, בגדרה דירת 4 חדרים תעלה החל מ-1.03 מיליון שקל - הנחה של כ-24%

  המשקיעים אולי בורחים מנתניה , אבל כעת היא פנויה דווקא לחסרי הדירה: משרדי האוצר והבינוי מדווחים היום (ג') כי רשות מקרקעי ישראל השלימה שני מכרזים נוספים במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, להקמת 851 יחידות דיור בערים נתניה וגדרה. מדובר ב-721 יחידות דיור במזרח גדרה, וב-130 יחידות דיור בשכונת קריית השרון בנתניה.

   

  כותרות אחרונות על מחיר למשתכן בערוץ הנדל"ן :

  לראשונה: מכרז בשיטת מחיר למשתכן בת"א

  ערבות מדינה נוספת לתוכנית למחיר למשתכן

  מחיר למשתכן: כמעט 60 אלף זכאים נרשמו

   

  בנתניה, מדובר במתחם להקמת 130 יחידות דיור בשכונת קריית השרון, הממוקמת בדרום שכונת רבין, מהצד המזרחי של מסילת הרכבת, בשטח של כ-7 דונם. במכרז, שלו הוגשו שש הצעות, זכה היזם רמי שבירו, שיבנה מגדל בן 17 קומות עם דירות בשטח ממוצע של 100-110 מ"ר.

   

  כפי שפורסם ב-ynet, מדובר במכרז ראשון שמפרסמת הרשות לאחר חתימת עיריית נתניה על הסכם גג עם המדינה בחודש אפריל האחרון, במסגרתו הוחלט על הקמת 12 אלף דירות חדשות ברחבי העיר, בהיקף של 800 מיליון שקל. ל-ynet נודע כי בשבועות הקרובים ישווקו עוד 110 יחידות דיור נוספות במסגרת תוכנית מחיר למשתכן במתחם האגם 3 בעיר.

   

  על פי תנאי המכרז שהושלם, דירת ארבעה חדרים בשטח ממוצע של 100 מ"ר, כולל מרפסת, חניה ומחסן, תימכר במחיר התחלתי של כ-1.25 מיליון שקל במקום 1.516 מיליון שקל; ודירת חמישה חדרים בשטח ממוצע של 110 מ"ר, כולל מרפסת, חניה ומחסן תימכר במחיר התחלתי של 1.35 מיליון שקל במקום 1.654 מיליון שקל. מדובר בהנחות של כ-274 אלף שקל וכ-299 אלף שקל בהתאמה - כלומר בשיעור של כ-18% ממחיר דירות דומות בשוק החופשי.

  שכונת קריית השרון בנתניה. 130 דירות מוזלות (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  שכונת קריית השרון בנתניה. 130 דירות מוזלות(צילום: עידו ארז)

   

  גדרה: 11 קבלנים ניגשו למכרז

  בגדרה, על פי תוכנית הבניין העירונית (תב"ע) מדובר בארבעה מתחמי מגורים להקמת 721 יחידות דיור בשכונה חדשה במזרח היישוב, שתכלול שטחים למבני ציבור וחינוך, מרכז מסחרי ופארק מרכזי. למכרז הוגשו 11 הצעות וזכו ארבעה יזמים: בוני התיכון ביצוע (1999) בע"מ, נחלת א.מ. בנייה וייזום בע"מ, ואקנין שמגר, אביסרור ובניו יזום ופתוח בע"מ ואופק חופים בע"מ (חברה משותפת של אפי קפיטל ועמרם אברהם).

   

  על פי תנאי המכרז, דירת שלושה חדרים בשטח ממוצע של 80 מ"ר, כולל מרפסת, חניה ומחסן (ובסך הכל 89 מ"ר) תעלה כ-850 אלף שקל במקום כ-1.113 מיליון שקל - הנחה של כ-268 אלף שקל. דירת ארבעה חדרים בשטח ממוצע של 100 מ"ר בגדרה, כולל מרפסת, חניה ומחסן, תימכר במחיר התחלתי של כ-1.03 מיליון שקל במקום 1.364 מיליון שקל. דירת חמישה חדרים בשטח ממוצע של 110 מ"ר, כולל מרפסת, חניה ומחסן, תימכר במחיר התחלתי של 1.13 מיליון שקל במקום 1.49 מיליון שקל. מחירים אלו מגלמים הנחה של 24% ממחיר דירות דומות בשוק החופשי.

   

  רועי אוליניק, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת אפי קפיטל שזכתה במכרז יחד עם עמרם אברהם, התייחס לזכייה ואמר כי "הקונספט של מחיר למשתכן מתאים לאסטרטגיה שלנו לשווק דירות במחירים סבירים, ובכך לאפשר גם לקהל הרחב שכיום לא יכול להרשות לעצמו להיכנס למעגל רוכשי הדירות. סך הדירות שאנו מקדמים כיום במסגרת התוכניות הממשלתיות (כולל מחיר מטרה - ה.צ) הוא יותר מ-1,000, ואנו מתכוונים לגשת למכרזים נוספים בהמשך הדרך".

   

  צפו בהבדלי המחירים בין דירות בשוק החופשי לבין דירות מחיר למשתכן:

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  נתניה. עוד מכרז באזור הביקוש
  צילום: עידו ארז
  מומלצים