שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עמוס עוז: "עונד את הכינוי 'בוגד' בכבוד"

  הסופר עמוס עוז התראיין ל-BBC ודיבר על הביקורת כלפיו בארץ: "קראו לי בוגד המון פעמים בחיי. אני חושב שאני בחברה נהדרת - המון אנשים שהקדימו את זמנם הואשמו בבגידה על ידי מתנגדיהם". בנוסף דיבר גם על היחס לישראל: "אנשים שאומרים שהיא צריכה להימחק, הם אנטישמים"

  "אנשים שאומרים שישראל צריכה להימחק הם אנטישמים", כך אמר הסופר עמוס עוז בראיון שהעניק לתוכנית "Newsnight" של רשת ה-BBC, וישודר הערב (ד'). 

   

  עוז, מבכירי הסופרים בישראל, ידוע בעמדותיו הפוליטיות ובהתבטאויותיו נגד מדיניות הממשלה. במהלך הראיון, שקטעים ממנו כבר הועלו לעמוד הטוויטר של הרשת, הוא נשאל על ידי המראיינת קירסטי וורק על התנגדות לציונות ועל אנטישמיות.

   

  "אני יכול להגיד לך בדיוק איפה אני מותח את הגבול", השיב. "עם אנשים שקוראים לישראל 'נבזית' אני עד מידה מסוימת מסכים. אם אנשים קוראים לישראל 'השטן', אני חושב שהם אובססיביים, הם מטורפים, אבל זה עדיין לגיטימי. אבל אם הם ממשיכים ואומרים שישראל צריכה להימחק – זהו המקום בו אנטי-ציונות הופכת לאנטישמיות".

   

  "אף אחד לא אמר אחרי היטלר שגרמניה צריכה לחדול מלהתקיים או שרוסיה צריכה להמחק אחרי סטלין", הסביר הסופר, "לבקר את ישראל – זה לגיטימי, בין אם אני אוהב את זה או מצטרף לכך. להגיד שישראל צריכה לחדול מלהתקיים או שהיא לא הייתה אמורה לקום – זו חציית הגבול".

   

  עמוס עוז. "להגיד שישראל לא הייתה צריכה לקום זו חציית גבול" (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות") (צילום: יובל חן
  עמוס עוז. "להגיד שישראל לא הייתה צריכה לקום זו חציית גבול"(צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות")

  המראיינת גם שאלה על הביקורת כלפי הסופר בישראל. "יש אנשים בישראל שעבורם אתה בוגד", אמרה. "כמובן", השיב, "ואני עונד זאת כתג כבוד על דש החולצה. קראו לי בוגד המון פעמים בחיי, המון פעמים. אפילו לאחרונה ממש. אני חושב שאני בחברה נהדרת. ההיסטוריה מלאה בגברים ונשים שהקדימו את זמנם והואשמו בבגידה על ידי חלק ממתנגדיהם". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים