שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מדביק את הפער: קלינטון מובילה על טראמפ ב-2% בלבד
  "ניו יורק טיימס" ורשת CBS פרסמו סקר ארצי שמראה כי דונלד טראמפ צמצם את הפער מקלינטון שנמצא כעת בתוך טעות הדגימה. בסקר אחר שנערך במדינת המפתח אוהיו מוביל טראמפ ב-5 אחוזים על קלינטון

   

  הילרי קלינטון ודונלד טראמפ (צילום: AFP)
  הילרי קלינטון ודונלד טראמפ(צילום: AFP)

  פחות משמונה שבועות לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית נשארים דונלד טראמפ והילרי קלינטון צמודים. כך לפי סקר שמפרסמים היום (ה') ה"ניו יורק טיימס" ורשת CBS. לפי הסקר, קלינטון זוכה לתמיכה של 46%, לעומת 44% לטראמפ בקרב מי שמתכוון לממש את זכותו ולהצביע. בקרב בעלי זכות הבחירה ההפרש של קלינטון גדול יותר, ועומד על 46 אחוז לעומת 41 אחוז.

   

  כשמודדים את קלינטון וטראמפ יחד עם שני המועמדים הנוספים, מועמד המפלגה הליברטריאנית גארי ג'ונסון ומועמדת הירוקים ג'יל סטיין, התוצאה היא שוויון: 42% תמיכה בכל אחד מראשי המפלגות הגדולות.

   

  בסך הכול, רק 43% מהמשיבים לסקר תיארו את עצמם כנלהבים מאוד לבחור בנובמבר. 51% מתומכי טראמפ אמרו שהם נלהבים מאוד מההצבעה ו-43% מתומכי קלינטון אמרו שהם נלהבים מאוד מההצבעה.

   

  הפער הארצי בין קלינטון לטראמפ התכווץ מתחילת החודש משמונה נקודות בממוצע לשתי נקודות בלבד. הסקר נערך באופן טלפוני בקרב 1,433 מצביעים רשומים, ומרווח הטעות שבו הוא של עד שלושה אחוזים.

   

  התיעוד שמעסיק את אמריקה: קלינטון מתמוטטת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עם זאת, יש לזכור כי הבחירות בארה"ב נערכות בשיטה של הצבעה במדינות ולא באופן ארצי. גם בהקשר זה יש לקלינטון סיבה לדאגה: סקר שנערך עבור סוכנות הידיעות בלומברג במדינת המפתח אוהיו מצא כי טראמפ פותח פער על פני יריבתו.

   

  לפי סקר זה, שפורסם אתמול, המועמד הרפובליקני זוכה לתמיכה של 48%, לעומת המועמדת הדמוקרטית שמקבלת תמיכה של 43%. בסקר שפורסם בשבוע שעבר הוביל טראמפ על קלינטון במדינת אוהיו באחוז אחד בלבד.

   

  בינתיים ממשיכה ארה"ב לעסוק במצבה הרפואי של קלינטון, בעקבות התמוטטותה השבוע בטקס האזכרה להרוגי 11 בספטמבר בניו יורק. מטה הבחירות שלה פרסם הלילה מכתב של הרופאה האישית שלה, ד"ר ליסה ברדק, ולפיו קלינטון "בריאה וכשירה לכהן כנשיאה, דלקת הריאות שבה לקתה נמצאת בנסיגה ואינה מדבקת". 

   

  במכתב שנשלח לכלי התקשורת האמריקניים כתבה ד"ר ברדק כי היא מתרשמת שקלינטון בריאה, אף כי הדגישה שסבלה בשנה החולפת מבעיות בסינוסים ומזיהום באחת מאוזניה. קלינטון עברה בדיקת CT שאישרה את קיומה של דלקת הריאות, נכתב, והיא נמצאת בעיצומו של טיפול אנטיביוטי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מדביק את הפער: קלינטון מובילה על טראמפ ב-2% בלבד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים