שתף קטע נבחר

אחרי שנה וחצי: נפתרה בעיית החניה לזוג נכים

לשושנה ורמי אלביצקי הוקצו חניות לנכים אך הן ברחוב צר וגרמו לחסימת הכביש ולסיכון בטיחותי עבורם. "כל התכתובות עם עיריית חיפה והבקשות שלנו לא הניבו פתרון", סיפרה בתם. בעקבות פניית ynet לעירייה, יועתקו החניות קרוב יותר לביתם של בני הזוג

 

זוג נכים חיפה שמתקשים להתנייד ובעלי זכות לחניית נכים, ניהלו במשך שנה וחצי דיונים עם עיריית חיפה ו"עירונית", שלוחת העירייה בקריית חיים, על העתקת מקומות החנייה שלהם לאזור נוח יותר לגישה. עד היום הם נאלצו לחנות על המדרכה או לחסום את התנועה ברחוב שבו הם מתגוררים. בעקבות פניית ynet, העירייה הודיעה כי תעביר את שתי החניות שלהם קרוב יותר לביתם. 

 

בני הזוג, שושנה ורמי אלביצקי, מתגוררים ברחוב אביגדור עשת בשכונת קריית חיים מערבית בחיפה. השכונה, שנבנתה בשנות ה-30 של המאה הקודמת, מתאפיינת בבנייה צמודת קרקע וברחובות צרים במיוחד. שושנה חלתה בפוליו בילדותה, רמי סובל משיתוק מוחין, ושניהם בעלי תווי חנייה לנכים. החנייה שלהם נמצאת כיום ברחוב תקומה הסמוך לביתם, ומדובר כבר בחנייה השנייה של בני הזוג. בתחילה מוקמו שתי החניות שלהם בצד אחד של הרחוב, אך העירייה העבירה אותם לצדו השני עקב תלונות השכנים על צפיפות במקום.

שושנה אלביצקי. נאלצת לחנות על המדרכה בגלל הרחוב הצר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
שושנה אלביצקי. נאלצת לחנות על המדרכה בגלל הרחוב הצר(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

הבת, מורן. אחרי הדחיות, עכשיו יימצא פתרון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הבת, מורן. אחרי הדחיות, עכשיו יימצא פתרון(צילום: עידו ארז)

החניות מסומנות אמנם על הכביש, אך על מנת שלא יחסמו אותן נאלצים בני הזוג אלביצקי לחנות חלקית על המדרכה. "העירייה הציבה עמודים ועליהם מספרי הרכב, אבל אמא מתקשה לחנות בין העמודים. בכל מקרה, כשהם חונים על המדרכה

יש להם בעיה להיכנס ולצאת מהרכב, ואם הם חונים על הכביש הם חוסמים חלק מכביש צר במיוחד", מספרת בתם, מורן.

 

לדבריה, זה כשנה וחצי ניסו בני המשפחה להזיז את שני מקומות החנייה למרחק של כמה עשרות מטרים, לאזור שבו הכביש רחב יותר. "היינו בקשר עם מהנדס העירייה, עם העירונית (הנציגות של העירייה בשכונה), עם כל מי שצריך. דחו אותנו בלי סיבה מיוחדת", טוענת מורן. "פשוט אמרו שאי אפשר להזיז את החנייה, וכל התכתובות, הבקשות שלנו והסיורים שאנשי העירייה ערכו במקום – לא הניבו פיתרון".

 

בעקבות פניית ynet לעירייה, נמסר כי יש כוונה לסייע לבני הזוג. "מדובר ברחוב דו-סיטרי וצר מאוד עם מצוקת חנייה קשה. בהנחיית מהנדס התנועה יועתקו שתי החניות כבר בימים הקרובים למיקום חלופי ובטיחותי בסמוך לביתם של בני הזוג", נמסר עיריית חיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
החניות של בני הזוג
צילום: עידו ארז
מומלצים