שתף קטע נבחר

החרדים זועמים: "שוב עבודות מיותרות בשבת"

ראשי המפלגות החרדיות מתנגדים לעבודות תשתית שיתקיימו בשבת בתחנת הרכבת סבידור בטענה שלא מדובר בפיקוח נפש. "ניתן לקיימן בלי בעיה באחד מלילות השבוע", אמרו דרעי, ליצמן וגפני. "נדרוש פגישה עם המפכ"ל כדי להעמידו על חומרת הדברים"

 

 

דרעי, ליצמן וגפני. טוענים שאפשר היה אחרת (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן) (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן)
דרעי, ליצמן וגפני. טוענים שאפשר היה אחרת(צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן)

 

שוב מחאה נגד עבודות בשבת: ראשי המפלגות החרדיות השרים אריה דרעי, יעקב ליצמן וח"כ משה גפני מביעים מחאה חריפה על כך שבשבת הקרובה ייערכו בתל אביב עבודות תשתית מיותרות, לטענתם, שהן ללא צורך לפיקוח נפש. ראשי הסיעות החרדיות הוסיפו כי העבודות יבוצעו בליל שבת, על אף שניתן לקיימן ללא כל בעיה באחד מלילות השבוע. "ביצוע העבודות בליל שבת חמורה מאוד ואנו מביעים מחאה תקיפה על כבודה של השבת", אמרו השלושה בהודעה שפורסמה הערב (ה').

 

 

 

בצהריים הודיעה משטרת התנועה כי החל ממחר (יום שישי) ב-23:30 ועד למחרת ב-8:30 בבוקר יתקיימו עבודות לשדרוג תחנת רכבת סבידור בתל אביב הממוקמת בנתיבי איילון (כביש 20) בין מחלף ההלכה למחלף ארלוזורוב לדרום. במהלך העבודות ייחסמו שלושה נתיבים מתוך ארבעה לכיוון דרום, בקטע שבין מחלף ההלכה למחלף ארלוזורוב. כמו כן ייחסמו הירידות ממחלף קק"ל וממחלף רוקח לכביש 20 לדרום.

 

יש לציין כי בשבת הקרובה היו אמורים להיות שלושה מוקדים של עבודות. במשרד העבודה החליטו לבטל את העבודות במוקד אחד מתוך השלושה ולהעביר אותן לאמצע שבוע. כרגע יש שני מוקדים בלבד שגם בהם הורידו באופן דרמטי את מספר העובדים היהודים שיקחו חלק בעבודות.

 

ראשי המפלגות החרדיות מציינים כי "העבודות אכן צומצמו באופן ניכר וחלק גדול מהעובדים אינם יהודים. עם זאת, אנו מוחים בכל תוקף נגד התנהלות המשטרה, שמהווה גורם לא מקצועי כשהיא מאלצת לבצע את העבודות בליל שבת, כשאפשר לבצען ביום חול".

 

 

 

השלושה הוסיפו כי "צר לנו שהתקבלה החלטה בנושא החשוב והערכי הזה, מבלי לנסות ולמנוע את הפגיעה בשמירת שבת קודש. אנו נדרוש פגישה מיידית עם מפכ"ל המשטרה להעמידו על חומרת הדברים".

 

במסגרת העבודות, החל מיום ראשון ועד יום רביעי מהשעה 23:00 ועד 04:00, יתקיימו עבודות תשתית של חברת חשמל אשר

 יצריכו את חסימת כביש 6 בקטע שבין מחלף עירון למחלף באקה בשני הכיוונים. לא תתאפשר תנועת עוברי דרך על כביש 6 או בסמוך לאזור העבודות, עקב העברת חוטי חשמל על ידי עובדי חברת חשמל.

 

שינויים אלה בהסדרי התנועה מצטרפים לשיבושים הקשים שמתוכננים להתחיל ביום שני ולהימשך שמונה ימים. רכבת ישראל תסגור מיום שני את תחנות האוניברסיטה, סבידור מרכז והשלום בתל אביב בגלל עבודות תשתית לקו הרכבת החשמלי הראשון של הרכבת, שינוע בין ירושלים לתל אביב ולהרצליה. בגלל העבודות הללו תצומצם משמעותית תנועת הרכבות ויחולו שינויים גדולים בלוחות הזמנים. התחנות הללו ייסגרו ביום שני בחצות ו-15 דקות וייפתחו מחדש ביום שלישי 27 בספטמבר ב-5:00 בבוקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן
שוב זועמים. דרעי, ליצמן וגפני
צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן
מומלצים