שתף קטע נבחר

תושבת נפצעה בפארק חשוך – העירייה תפצה

אישה שבילתה בשעת ערב עם בתה בפארק "הכט" בחיפה נתקלה בחבל ושברה את ידה. ביהמ"ש קבע שהתאורה במקום הייתה לקויה. הפיצוי: 216 אלף ש'

בית משפט השלום בחיפה קבע לאחרונה שהעירייה תשלם כ-216 אלף שקל לתושבת שנפצעה בפארק "הכט" בעיר, שטענה ששברה את ידה בשל התאורה הלקויה במקום.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

את התביעה הגישה האישה ב-2012 בדרישה לפיצוי של 623 אלף שקל. לדבריה ערב אחד היא לקחה את בתה לאחד המתקנים במקום, אך לא הבחינה בחבל שהיה מתוח בגובה כ-20 ס"מ מהרצפה, וכתוצאה מכך נפלה ונחבלה. היא פונתה לבית החולים המקומי רמב"ם, שם התברר כי היא סובלת משבר במרפק הימני והיא עברה ניתוח.

 

התובעת, אחות בבית חולים, טענה כי כאביה לא פסקו גם לאחר שעברה טיפולי פיזיותרפיה ושנאלצה להפסיד כמה חודשי עבודה. לדבריה החבל נמתח נמוך מדי, ממש בסמוך לרצפה, כך שלא הבחינה בו לנוכח תנאי התאורה במקום. לטענתה, העירייה התרשלה משום שלא דאגה לתאורה מספקת.

 

העירייה טענה מנגד שהתובעת היא זאת שהתרשלה משום שביקרה במקום בעבר והכירה אותו היטב. העירייה הוסיפה שהמתקן לא מיועד לשימוש בשעות הלילה, ולכן לא היה צורך בתאורה. כך או אחרת, הוסיפה, התובעת הפריזה בנזקיה שעומדים על 53 אלף שקל בלבד.

 

במקביל הגישה העירייה הודעת צד שלישי לחברת הקבלן שהציבה את המתקן, "נ.ע לבה", ולחברת הביטוח שלה, "הפניקס". אלה טענו כי המתקן והחבל הותקנו כהלכה ואושרו על ידי מכון התקנים.

 

יכלה להיזהר יותר

מצפייה בתמונות וסרטונים ממקום התאונה קבעה השופטת איילת הוך-טל שאכן אין במקום תאורה מספקת לשעות החשכה. היא פסקה שהעירייה התרשלה כלפי התובעת ובאי הפארק, רשלנות המתבטאת בהסתפקות בתאורה עמומה חרף הבעייתיות במקום, ובהיעדר שילוט המגביל את שעות הפעילות או גידור סביב המתקן.

 

עם זאת היא הטילה השופטת אחריות גם על הקבלנית שהציבה את המתקן, והזכירה שעמידה בתנאי מכון התקנים לא פוטרת מאחריות ומרשלנות. מתיחת החבל בגובה נמוך וסילוקו לאחר התאונה מעידים על כך שהיווה מפגע כאמור. עם זאת קיבלה השופטת הוך-טל את הטענה שגם לתובעת יש אחריות לתאונה משום שהכירה את המקום, וקבעה שהיא אחראית בעצמה ל-40% מנזקיה.

 

הערכת נזקי התובעת – כולל שיעור הנכות, הפסדי שכר, כאב וסבל והוצאות רפואיות - נקבעה על 360,669 שקל.

 

בהתאם לחלוקת האחריות, העירייה חויבה לשלם לתובעת 216,401 שקל בתוספת הוצאות משפט בסך 8,000 שקל. חברת הקבלן ו"הפניקס", שאחריותן הועמדה על 20%, חויבו להחזיר לעירייה 43,280 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים