שתף קטע נבחר

סטרייסנד לפרס: "שמחה שאתה במסלול התאוששות"

ילדי גן שולחים לו איחולי החלמה מכל הארץ, תלמידים מברכים אותו בבריאות, ולכל אלה הצטרפה גם הזמרת המפורסמת, שהזכירה לנשיא לשעבר: "יש לך מקום מיוחד בלבי". תוצאות בדיקת CT שעבר לא הראו החמרה


 

בין המכתבים הרבים שהגיעו לבית החולים שיבא ובהם איחולי החלמה לנשיא התשיעי שמעון פרס, אחד ריגש במיוחד את בני משפחתו ואנשי צוותו. הזמרת והשחקנית הידועה ברברה סטרייסנד שלחה לו מכתב אישי שבו כתבה: "שמעון היקר, אני שמחה שאתה על המסלול בדרך להתאוששות. היה לי הכבוד לשיר לכבודך ביום הולדת ה-90 בישראל ולבלות זמן איתך. יש לך מקום מיוחד בלבי. ברכות חמות – ברברה סטרייסנד".

 

פרס עבר הבוקר (יום א') בדיקת CT שתוצאותיה מעודדות, מאחר שאין החמרה במצב. בעקבות הבדיקה החלו הרופאים בתהליך הדרגתי של הפחתת תרופות ההרדמה. בשלב זה החליטו הרופאים להותיר את ההנשמה המלאכותית על כנה.

 

בין פרס לסטרייסנד קשר מיוחד שהגיע לשיא בחגיגות יום ההולדת ה-90 של הנשיא לשעבר. סטרייסנד הגיעה במיוחד לישראל ושרה לו את השיר שבחר, תפילת אבינו מלכנו. פרס בחר בתפילה הזאת שכן היא זיכרון הילדות החזק שנצר בלבו מכפר הולדתו ווישנייבה, ומסבו שנרצח בידי הנאצים. בכל יום כיפור פרס הילד היה מתעטף בטלית של הסבא בתפילת אבינו מלכנו.

 

דליה רבין, בתו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, הגיעה אף היא לבית החולים שיבא לבקר את פרס ונפגשה עם בניו ובתו.  

 

 

תלמידי "רעות" ברמלה מאחלים בריאות לנשיא לשעבר ()
תלמידי "רעות" ברמלה מאחלים בריאות לנשיא לשעבר

בינתיים ממשכים להגיע אליו גלי האהדה מהציבור. אין כמעט יום שמנהל בית ספר או גננת לא מגיעים לבית החולים עם תיקייה ובה ציורים של ילדים שמאחלים לו רפואה שלמה. כך בין השאר שלחו ברכות תלמידי כיתה ה'-2 מבית הספר רעות ברמלה, ילדי גן ההגנה בבאר שבע, ועוד.

 

לאנשיו של פרס מגיעים גם סרטונים שילדים צילמו, ובהם ברכות לנשיא לשעבר. באחד מהם, יהלי בת ה-4 מדימונה שרה לו את השיר "שירי לי כינרת". השיר ריגש במיוחד את ילדיו של פרס ובמיוחד את חמי, שאמר כי "הברכות והשירים של הילדים הקטנים של מדינת ישראל הם מה שהכי מחזק את המשפחה ברגעים האלה".  

 

לשכתו של פרס ובני משפחתו הודו בפייסבוק לכל המברכים: "לכל החברים של הנשיא התשיעי שמעון פרס בארץ ובעולם. בשם לשכתו, משפחתו וקרוביו אנו מבקשים להודות גם כאן על גלי התמיכה והאהבה העצומים שלהם זוכה פרס, אשר מחזקים מאוד ומעניקים אופטימיות רבה. מי ייתן ונזכה לבשורות טובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
סטרייסנד ופרס, 2013
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
מומלצים