שתף קטע נבחר

לפיד: "זקוקים לדיאלוג ישראלי אחר"

בכנס פעילי יש עתיד קרא יאיר לפיד לראש הממשלה להזמין את כל מנהיגי המפלגות, כדי לדון על איחוד החברה בישראל במקום ליצור פילוג ושסע. "החברה הישראלית מצפה מההנהגה הפוליטית שלה שלא להתבטא כמו טוקבקיסטים"

 

לפיד בכנס לקראת ראש השנה של פעילי מפלגת יש עתיד, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לפיד בכנס לקראת ראש השנה של פעילי מפלגת יש עתיד, הערב(צילום: מוטי קמחי)


לראשונה מאז פורסם הסקר שלפיו מפלגת יש עתיד הופכת למפלגה הגדולה ביותר על חשבון הליכוד, כינס הערב (יום א') היו"ר יאיר לפיד את פעילי המפלגה להרמת כוסית לקראת השנה החדשה. במהלך האירוע התייחס לפיד לנושאים פוליטיים ואחרים על סדר היום. בפתח דבריו דרש מראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס את כל יושבי ראש המפלגות לדיון על איחוד החברה הישראלית.

 

"אני קורא מכאן לראש הממשלה להרים את הכפפה", אמר לפיד, "להזמין את עשרת מנהיגי המפלגות לארוחה לקראת השנה החדשה. אנחנו זקוקים לדיאלוג ישראלי אחר, מכבד, שיקדם אותנו במקום להסיג אותנו אחורה. החברה הישראלית מצפה מההנהגה הפוליטית שלה שלא להתבטא כמו טוקבקיסטים. לא להיות עסוקים רק בעצמם, לא להיות עסוקים כל היום בפוליטיקה, אלא במדינת ישראל ובעם ישראל".

 

לפיד. "אנחנו מוכנים ויכולים להנהיג, להוביל ולנהל את המדינה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לפיד. "אנחנו מוכנים ויכולים להנהיג, להוביל ולנהל את המדינה"(צילום: מוטי קמחי)

 

הוא התחייב: "אם אבחר לראש הממשלה, החוק הראשון שנעביר הוא הגבלת כהונה לראש הממשלה לשתי קדנציות". כמו כן קרא לשינוי שיטת הממשל, כך שממשלות יתמנו לארבע שנים רצופות.  

 

לפיד הציג את תוכניותיו הפוליטיות כפי שעולות בחודשים האחרונים בכנסים פוליטיים רבים שהוא עורך ברחבי הארץ, וסימן את שבע הנקודות של יש עתיד להמשך הדרך: "שלוש נקודות בתחום המדיני ביטחוני, וארבע בתחומים האזרחיים - שיוצרות יחד עתיד של קידמה ועוצמה". אמר לפיד, ופירט את הנקודות: "שיפור תפיסת הביטחון, שיקום הבריתות האסטרטגיות של ישראל, יציאה למהלך אזורי מול הפלסטינים, ניקוי המערכת הפוליטית, בנייה מחדש של מערכת אכיפת החוק, הזנקת הכלכלה והשקעות מסיביות בחינוך ובמדע. שבע נקודות שמאחורי כל אחת מהן תוכנית עבודה מסודרת, מפורטת, שגם תעבוד, אם וכאשר יש עתיד תיבחר להנהיג את מדינת ישראל".

 

לפיד הדגיש כי "על מנת לשנות את

המציאות ולהניע תהליך של שינוי, נדרשים שני דברים שלא מתקיימים כרגע. שיח ישראלי של הסכמות במקום של התנגחויות, והנהגה מעודכנת, מתאימה למאה ה-21, שעסוקה בעתיד שלנו ושל הילדים שלנו, הנהגה ש'יש עתיד' מציעה למדינה. ישראל היא כיום גוף לא מנוהל, השלטון לא מנהל אותה, המדינה לא מנוהלת. הפוליטיקה הישנה שיושבת בשלטון לא רוצה ולא מסוגלת לנהל אותה, כי היא עסוקה מדי בג'ובים ובמשחקים פוליטיים. הגיע הזמן שנתייצב מול זה בלי למצמץ", הוסיף לפיד. "אנחנו פה כי אנחנו מוכנים ויכולים להנהיג, להוביל ולנהל את מדינת ישראל.

 

"כדי שישראל תיצור את עתידה במקום לחכות לו, אנחנו צריכים לגייס את כל מי שעוזר ולהזיז את כל מה שמפריע", הוסיף לפיד. "בשביל זה אנחנו רצים להיות מפלגת השלטון, בשביל זה אני רץ לראשות הממשלה. לא בשביל הכסאות, לא בשביל הג'ובים, אלא בשביל להתחיל את העבודה על העתיד הישראלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לפיד בכנס של יש עתיד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים