שתף קטע נבחר

מכתב המחאה של תושבי עמונה לנתניהו

רגע לפני הפינוי, דורשים תושבי המאחז מראש הממשלה: "תסדיר את ההתיישבות בחקיקה"

בעוד הספירה לאחור כבר החלה לקראת פינויו הצפוי של המאחז עמונה, שיגרו אתמול התושבים המודאגים מכתב מחאה חריף לעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו שבו ביקשו ממנו, כ"מוצא אחרון", להסדיר את ההתיישבות שלהם באמצעות חוק ההסדרה.

עמונה. התושבים שלחו מכתב לנתניהו (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
עמונה. התושבים שלחו מכתב לנתניהו(צילום: שאול גולן)

"עמונה הייתה לסמל בהתיישבות. מאידך אין לנו מה להפסיד", כתבו במכתב בן שני עמודים. "כל חלופה אחרת מלבד עמונה כלל אינה באה בחשבון. לא יקנו אותנו בהבטחות סרק, בתקציבים או בפיתויים. פנינו למאבק ציבורי עממי מכובד וקשה שיאחד את כל ציבור תומכינו בהתיישבות ומחוצה לה. יהיה זה קרב חיינו על הבית שלנו".

 

נכון לעכשיו עומדת על הפרק חלופה אחת אפשרית: כפי שפורסם לראשונה ב־ynet, קיימת הצעה להעתקת עמונה ל־11 חלקות סמוכות של נכסי נפקדים שעליהם לא הגישו הפלסטינים התנגדויות.

 

אך כפי שעולה מהמכתב, התושבים מעדיפים באופן ברור את האופציה החקיקתית. "הציבור הישראלי אינו מוכן לסבול עוד מחזות של הרס ופינוי. אם על הרס תשעה בתים בזמן אולמרט ידענו להיאבק, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהחרבת היישוב כולו", כתבו. עם זאת הדגישו: "לא נרים יד חלילה, אך ניאבק בעקשנות. נעמוד באלפינו ונגן על בתינו".

 

 

התושבים גם מזכירים לנתניהו את הבטחותיו מהעבר: "בעוד חודשים ספורים צפויה ממשלת הליכוד בראשותך להחריב את ביתנו ולזרוק את משפחותינו לרחוב בניגוד לאמירתך המפורסמת 'לא פינינו ולא נפנה'".

 

את מכתבם הם מסיימים בקריאה: "50 שנה לאחר ששב עם ישראל למרחבי מולדתו הגיע הזמן להכריע. אנו קוראים לך מתוך תחושת שליחות היסטורית - חוקק את חוק ההסדרה. הצל את עמונה ואת ההתיישבות".

 

לא ברור אם מאמציהם יישאו פרי. בעבר כבר הפילה ממשלת נתניהו ניסיונות דומים להסדיר את ההתיישבות בעמונה, וגם הפעם עושה רושם שראש הממשלה מתנגד לכך, במיוחד לאור הבעייתיות המשפטית. אמש הוסיף ומסר גורם בבית היהודי: "עושה רושם שלנפתלי בנט אין מוטיבציה גבוהה מדי להילחם על חוק ההסדרה. אילו הוא היה מפעיל את כל כובד משקלו, הוא היה מצליח להעביר אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים