שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אברך העלים מעל מיליון שקל מהשכרת דירות
  כתב אישום הוגש נגד תלמיד ישיבה מירושלים, בגין העלמות מס בגובה של 1.36 מיליון שקל מהשכרת חמש דירות מפוצלות ו-12 יחידות מחסנים

  עוד מקרה של העלמת מס מהשכרת דירות - שהפעם הגיע לשלב הגשת כתב אישום. רשות המסים ומשרד המשפטים דיווחו היום (ב') כי פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד אברך ישיבה, בגין העלמות מס בגובה של 1.36 מיליון שקל. מדובר בעבירות מרמה לפקודת מס הכנסה ולחוק מיסוי מקרקעין וכן בעבירות נוספות.

   

  כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן של ynet:

  "בלי פתרון למצוקת הדיור נהפוך לבני ברק 2"

  ו' הכספים אישרה הקלות לנכים במס רכישה

  טירת כרמל: הסכם גג ל-12 אלף דירות

   

  על פי כתב האישום, שהוגש על ידי החוליה הכלכלית בפרקליטות באמצעות עו"ד דן בהט, ישראל רייך, בן 36 מירושלים, רכש והשכיר חמש דירות ו-12 יחידות מחסנים בין השנים 2003-2011 בערים מודיעין עלית, ירושלים, לוד וקריית גת - וזאת מבלי לדווח לרשויות המס כנדרש. חלק מהדירות פיצל רייך למספר יחידות על מנת להשכירן למספר גדול יותר של שוכרים.

  אילוסטרציה (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  אילוסטרציה (צילום: זיו ריינשטיין)

  מכתב האישום עולה כי לפני כשנתיים נדרש על ידי רשות המסים למלא דיווח אודות פרטיו האישיים והצהרה על מקורות הכנסתו, כולל פירוט מלוא נכסי המקרקעין שבבעלותו - אולם לא הגיש את הדו"ח כנדרש. לפני כשנה זומן לחקירה על ידי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום, אולם לא התייצב לחקירה במועד.

   

  עוד עולה מכתב האישום כי במקום להתייצב במועד, דאג הנאשם כי רואת חשבון מטעמו תגיש בדחיפות טופס דיווח עבורו, ושלח חבר לשלם עבורו מס בשיעור 100 אלף שקל. אלא שסכום מס זה שולם על פי הערכתו בלבד, שכן לא הגיש דו"חות על הכנסותיו.

   

  בהמשך היום התייצב לחקירה, וזאת רק לאחר שחברו שילם את המס, ולאחר שחוקרי רשות המסים פנו אליו מספר פעמים נוספות על מנת שיתייצב לחקירה.

   

  עוד בערוץ הנדל"ן: כמה מס משלמים על השכרת דירה? מוזמנים לצפות

  צפו: כמה מס משלמים על השכרת דירה    (צילום: ניצן דרור ואלי סגל)

  צפו: כמה מס משלמים על השכרת דירה    (צילום: ניצן דרור ואלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בהכנת הידיעה השתתפה יעל פרידסון

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים