שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "השהידים של חג הקורבן". אלו המחבלים
  מירדן, מבית לחם, מחברון וממזרח ירושלים יצאו שבעה מחבלים לבצע פיגועים בימים האחרונים. אין להם מכנה משותף מבחינת גיל או רקע משפחתי וכלכלי, וגם המניעים לביצוע הפיגועים שעליהם העידו - שונים מאוד זה מזה

   

  מימין: סעיד עמרו, מוחמד סראחין שנהרג בפעולת מסתערבים, פיראס חודור ומוחמד רג'בי ()
  מימין: סעיד עמרו, מוחמד סראחין שנהרג בפעולת מסתערבים, פיראס חודור ומוחמד רג'בי
   

  המחבלים שביצעו את הפיגועים בשלוש היממות האחרונות אינם קשורים זה לזה. הם אינם בני אותו הגיל, אינם קרובי משפחה ומגיעים מרקע שונה. למרות זאת, אפקט ההשראה שקיבלו זה מזה היה ככל הנראה המוטיב המרכזי בביצוע מעשיהם, ובגדה כבר ממהרים לכנותם "השהידים של חג הקורבן".

   

  המחבל שביצע את הפיגוע בשער שכם בסוף השבוע הוא סעיד עמרו, אזרח ירדני בן 28 שהגיע לישראל דרך מעבר אלנבי יממה בלבד לפני ביצוע הפיגוע. עמרו נולד בעיר כרכ, עבד ברשות המים הירדנית והגיע לארץ כחלק מקבוצת תיירים. הוא היה אדם אדוק יחסית מבחינה דתית והביע את רצונו בעבר להתפלל במסגד אל-אקצה. ימים לפני שהגיע לישראל הוא פרסם בדף הפייסבוק שלו כי הוא נמצא בדרכו לבית אל-מקדס ובפוסט אחר הוא איחל לאמו אושר.

   

  פיגוע דקירה במחסום ג'ילבר

  פיגוע דקירה במחסום ג'ילבר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  פיראס ורעד חודור, שני פלסטינים בני 18 מהכפר בני נעים, שסיימו את מבחני הבגרות שלהם רק בקיץ האחרון, ביצעו את פיגוע הדריסה בקריית ארבע ביום שישי אחר הצהריים. השניים הכירו מילדות והיו נאהבים. קרובת משפחתם ביצעה ניסיון פיגוע דריסה באותו מקום בדיוק בחודש הרמדאן, נורתה ונהרגה.

   

  הם כתבו מכתב פרידה לפני ביצוע הפיגוע, ובו ציינו כי הם מבצעים אותו כנקמה על הריגתה של קרובת משפחתם. פיראס, שהיה חילוני באופן יחסי, התקרב יותר לדת אחרי שקרובת המשפחה נהרגה. פיראס ורעד תיכננו להתחתן, אולם לא זכו לברכת משפחותיהם משום שאלה סברו כי הם צעירים מדי. על פי אחת הגרסאות, רעד הייתה בהיריון והשניים החליטו להתאבד משום שלא ניתנה להם ברכה למימוש אהבתם. פיראס נהרג ורעד נפצעה והיא מאושפזת בישראל.


  סעיד עמרו, מירדן ()
  סעיד עמרו, מירדן
   

  כמה שעות לאחר מכן ביצע מוחמד רג'בי, צעיר שעוד לא מלאו לו 16 מחברון, ניסיון פיגוע דקירה בעיר. הוא נורה ונהרג. קרוביו סיפרו כי מדובר בילד שהיה בוגר בהרבה לגילו וכי הוא השפיע רבות על הסובבים אותו. הוא הרבה לעסוק במחבלים ולדבר עליהם, וכך גם על אסירים פלסטינים שכלואים בישראל. 

   

  בשבת בבוקר ניסה חאתם שאלודי, תושב חברון בן 25, לבצע פיגוע דקירה וגם הוא נורה ונהרג.

   

  זירת הפיגוע בשער הפרחים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  זירת הפיגוע בשער הפרחים(צילום: AFP)

  פיגוע דקירה בשער שכם ()
  פיגוע דקירה בשער שכם
  פיגוע בתל רומיידה, חברון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  פיגוע בתל רומיידה, חברון(צילום: AFP)

  ניסיון דריסה בצומת אליאס, על ידי בני הזוג הצעירים (צילום: מועצת קרית ארבע) (צילום: מועצת קרית ארבע)
  ניסיון דריסה בצומת אליאס, על ידי בני הזוג הצעירים(צילום: מועצת קרית ארבע)
   

  אתמול ביצע בהא עודה, פלסטיני בן 20, פיגוע דקירה בפאתי ההתנחלות אפרת. עודה התגורר עם הוריו ואחיו התאום בפאתי בית לחם במרחק של פחות משני

  קילומטרים מאפרת. הוא יצא ברגל מביתו בשעות הלילה המאוחרות. עודה עבד באחת המסעדות בעיירה בית ג'אלה ליד בית לחם ולא הודיע לאיש לאן מועדות פניו. הוא גם לא הותיר רמז כי בכוונתו לבצע פיגוע. בזמן הפיגוע שהה אביו בחאג' בסעודיה, ולדברי קרוביו, הוא ביקש במעשהו להעניק מתנה לאביו שסיים את מצוות החאג' בחג הקורבן.

   

  הבוקר דקר איימן אל-כורד פלסטיני, בן 20 מהכפר ראס אל-עמוד, שני שוטרים סמוך לשער הפרחים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים