שתף קטע נבחר

יו"ר הקואליציה: "כחלון עובד לבד, מחירי הדיור לא יירדו"

ח"כ דוד ביטן אמר בכנס פוליטי כי שר האוצר "עשה שורת צעדים, אך מחיר למשתכן לא מספיק". לדבריו, יש לבצע צעדים נוספים

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן ושר האוצר משה כחלון ()
יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן ושר האוצר משה כחלון

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן מהליכוד אמר אמש (יום ב') כי "שר האוצר משה כחלון עובד לבד ולא הפנים שצריך לעבוד בעבודת צוות". ביטן, שאמר את הדברים בכנס פוליטי במזכרת בתיה, הוסיף כי כחלון "עשה שורה של צעדים, אבל מחיר למשתכן זה לא מספיק. המחירים לא יירדו".

 

חבר הכנסת מהליכוד הוסיף ואמר כי כדי להוריד את מחירי הדיור נדרש לבצע שורה של צעדים נוספים וציין כי כחלון מקבל את כל הגיבוי למהלכיו מהליכוד.

 

מאוחר יותר בשיחה עם ynet טען ביטן כי דבריו לא הובנו כהלכה: "הכוונה הייתה שמה שנעשה עד עכשיו לא הביא לירידת מחירי הדירות", אמר ביטן. "זה נתון עובדתי. אבל ברור שבהמשך יבוצעו על ידי כחלון עוד שורה של צעדים לצורך הורדת המחירים".

 

בשבוע שעבר אישרה ועדת השרים לתיקוני חקיקה את הצעתו של כחלון להטלת מס על דירה שלישית, ובכך אפשרה להצעת החוק לעלות להצבעות בכנסת לקריאה ראשונה, שנייה ושלישית בנובמבר.

 

לפי הצעת האוצר, המיסוי יחול על כל אחת מהדירות החל מהדירה השלישית. המס המקסימלי שיוטל החל מ-2017 יעמוד על 1% משווי הדירה עד לתקרה של 18 אלף שקל בשנה, שהם 1,500 שקל בחודש.

 

לפי ההערכות של משרד האוצר ורשות המסים, ישנם כ-50 אלף איש בישראל שמחזיקים בבעלותם מספר כזה של דירות. לפי האוצר, המהלך יניב למדינה הכנסות של 800 מיליון שקל בשנה. ההצעה מיועדת לצנן את ביקוש המשקיעים לדירות ולהגדיל את ההיצע בשוק המשני. זוהי תוכנית הדגל של האוצר לטיפול בבעיית הדיור במסגרת תקציב המדינה, ולדעת האוצר תוכנית זו תמתן את השפעות עליית המחירים של השנים האחרונות.


פורסם לראשונה 19/09/2016 22:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ דוד ביטן ושר האוצר משה כחלון
מומלצים