שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: ח"כ חנין זועבי נתפסה נוהגת בפסילה תוך שימוש בטלפון הנייד

עוד הסתבכות לחברת הכנסת מהרשימה המשותפת: שוטרי תנועה הבחינו בה משתמשת בנייד בזמן נהיגה, ואז התברר - רישיונה בכלל נפסל. דובר ח"כ זועבי: "הרישיון לא בפסילה אבל היא חייבת קורס נהיגה לכן הרישיון שלה בהתליה"

ח"כ זועבי. נהגה בפסילה ועוד השתמשה בסלולר תוך כדי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ח"כ זועבי. נהגה בפסילה ועוד השתמשה בסלולר תוך כדי(צילום: רויטרס)

 

ההסתבכות החדשה של חברת הכנסת מהרשימה המשותפת: ח"כ חנין זועבי התבקשה לעצור אתמול (יום ב') במהלך נסיעה בצד הדרך לאחר שנצפתה משתמשת בטלפון הנייד בזמן נהיגה. ל-ynet נודע כי כאשר השוטרים ביקשו ממנה את רישיון הנהיגה, התברר להם כי היא נהגה למרות שרישיונה נפסל. הבוקר כבר לא נהגה ברכבה, ודאגה להגיע עם העוזר שלה למשרד הרישוי כשהוא נהג.

 

לקראת הפגנת פעילי הימין בוואדי ערה אתמול תוגברו הכוחות של המחוז הצפוני במאות שוטרים. צוות של שוטרי תנועה, שפעל בכביש 65, הבחין בנהגת משוחחת בטלפון הנייד בזמן נסיעה – והורה לה לעצור בצד. הנהגת הייתה לא אחרת מח"כ זועבי. השוטרים החלו בהליך שגרתי של רישום דו"ח תנועה. במקביל ביקשו השוטרים מחברת הכנסת את רישיון הנהיגה שלה, ובשלב זה הבחינו במסך המידע המשטרתי כי ח"כ זועבי אמורה להימנע מנהיגה לאחר שרישיונה נפסל.

 

דוברה של ח"כ זועבי מסר בתגובה: "הרשיון של ח"כ זועבי לא בפסילה. הוא בתוקף עד מאי 2017. אבל היא חייבת קורס נהיגה לכן הרישיון שלה בהתליה". דוברה של זועבי הוסיף: "היא לא דיברה בטלפון, היא רק הכניסה את הטלפון למטען. אבל השוטר לא קיבל את הטענה הזו ונתן לה דו"ח על שימוש בטלפון".

 

שורה ארוכה של הסתבכויות 

בתחילת אוגוסט החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להטיל נזיפה חמורה על זועבי, בעקבות האירועים שהובילו למהומה במהלך נאומה במליאה חודש לפני כן בדיון על הסכם הפיוס עם טורקיה.

 

בהחלטת הוועדה צוין כי ח"כ זועבי הדגישה בתגובתה לקובלנות שהוגשו נגדה כי בניגוד למה שיוחס לה, מעולם לא אמרה "חיילי צה"ל רוצחים". לטענתה, המילים "נרצחו", "רצחו", "רצחתם" התמקדו ב"קורבן", וכוונו לממשלה, שלפי פרשנותה של זועבי בהסכמתה לפצות את משפחות ההרוגים קיבלה על עצמה את האשם והאחריות למותם.

 

חברי הוועדה כתבו בהחלטתם כי "אף שאכן ח"כ זועבי לא אמרה את הביטוי 'חיילי צה"ל רוצחים', רוב חברי הוועדה מקבלים בדוחק רב את הסברה כי לא התכוונה להאשים את חיילי צה"ל בהיותם רוצחים, וסבורים כי בצדק כך הובנו הדברים על ידי חברי הכנסת והציבור".

 

בפברואר החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להשעות את זועבי למשך ארבעה חודשים בעקבות פגישתה עם משפחות מחבלים.

 

בתחילת השנה הורשעה ח"כ זועבי בהסדר טיעון בהעלבת עובד ציבור, לאחר שתקפה מילולית שוטרים ערבים במהומות שפרצו אחרי רצח הנער מוחמד אבו חדיר. לפני כן היא עוררה תרעומת גדולה לאחר שאמרה כי חוטפי ורוצחי שלושת הנערים "אינם טרוריסטים". ב-2010 נמנתה זועבי עם משתתפי המשט שעשה את דרכו לעזה.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים